HC Kohouti Česká Třebová - Havlíčkův Brod  2 : 5

Druhá prohra s Brodem

Juniorský tým Havlíčkova Brodu využil výhody domácího ledu a ve čtvrtém čtvrtfinálovém utkání porazil Kohouty 5:2. Náš tým dobře začal, vedl 1:0, ale v dalším průběhu zápasu doplatil na hrubé individuální chyby. Nehráli čtyři zranění útočníci (Vlček, Hemský, Fúzik, Šimončič). Ve 25. minutě, po hrubém faulu obránce Buška, skončil zápas pro Láďu Jindřicha (otřes mozku). Neuvěřitelné bylo, že rozhodčí Hájek domácího hokejistu vůbec nevyloučil. Za přímou účast na středečním utkání a za hlasitou podporu děkujeme třem desítkám českotřebovských fandů. Rozhodující souboj se bude hrát v neděli 19. února v České Třebové.

Rozhodne se až v neděli

Českotřebovští Kohouti, bez několika zraněných klíčových hráčů, prohráli čtvrtý čtvrtfinálový zápas play off v Havlíčkově Brodě a jejich série s houževnatým protivníkem je vyrovnána 2:2 na zápasy. Stínem středečního utkání bylo zranění útočníka Ladislava Jindřicha, nedovolený zákrok domácího obránce Buška (úder do oblasti hlavy) nepřesný rozhodčí Hájek neuvěřitelně přehlédl!!!
Havl. Brod – Česká Třebová 5:2 (2:1, 1:0, 2:1)
Branky: 12. Bušek (Hlídek, Jelínek), 16. Cejpek (Kříž), 22. Cejpek (Szilva, Cejpek), 49. Szilva (Kříž, Hynek), 60. Pecen (Kříž, Kekula) – 10. Stehno (Kavalír), 44. Vondráček (Zítka).
Rozhodčí: Hájek – Teplý, Říha. Vyloučení: 2:3 (navíc Nimmerrichter na 10 minut). Využití: 1:0. Diváků: 157. Nejlepší hráči: Kekula, Cejpek, Kříž – Kavalír. Stav série: 2:2.
H. Brod: Kekula – Kříž, Bancíř, Motl, Suchý, Pecen, Bušek - Cejpek, Hynek, Szilva – Hlídek, Vala, Jelínek - Veverka, Nguyen, Polák.
Česká Třebová: Nimmerrichter - Vondráček, Lesák, Škvor, Veselý, Fink, Boruch – Schejbal, Jindřich, Zadina – Kavalír, Stehno, Pejcha – Zítka, Pelán, Váně.
Obě mužstva začala hodně opatrně, s cílem neudělat nějakou hloupou chybu. V 10. minutě udeřili o něco aktivnější Kohouti, přesněji druhý útok. Kavalír našel přesnou přihrávkou od zadního mantinelu Stehna, který pálil pod horní tyčku – 0:1. V 11. minutě mohlo být ještě veseleji. Jindřich se Zadinou připravili gólovou šanci pro Schejbala, který však brankáře Kekulu nepřekonal.
Vzápětí fauloval brankář Nimmerrichter a domácí získali výhodu přesilové hry. K jejímu využití potřebovali půl minuty, autorem vyrovnávací branky byl Bušek – 1:1. V 16. minutě chyboval obránce Veselý a Kohouti inkasovali podruhé, šikovnou tečí se prosadil Cejpek – 2:1. Závěr první třetiny patřil domácím, největší příležitost spálil v 18. minutě Pecen.
V úvodu druhé třetiny ztratil Pejcha puk v útočném pásmu, domácí přešli do rychlého protiútoku, který v čase 21:11 přesně zakončil Cejpek – 3:1. V čase 24:20 byl vyloučen obránce Škvor, ve středním pásmu si pro puk k mantinelu u trestné lavice dojel Jindřich, kterého vzápětí tvrdě poslal k ledu domácí bek Bušek. Centr prvního útoku Kohoutů zamířil s pomocí spoluhráčů do šatny (kde několikrát zvracel), faulující Bušek pokračoval ve hře. Rozhodčí Hájek totiž jeho faul (zákrok do oblasti hlavy a krku) NEPOTRESTAL!!!
Ve 33. minutě se dostal za obranu České Třebové Veverka, ale Nimmerrichter zachránil. Na druhé straně pohotově střílel Schejbal a po něm Kavalír, pozorný gólman Kekula však jejich rány pochytal. O dvě minuty později se hosté dostali do přečíslení tří na jednoho, Stehno dal přednost střele, kterou domácí bek v poslední chvíli zablokoval.
Kohouti se nevzdávali, ve 44. minutě pozvedl jejich prapor obránce Vondráček, jehož střelu si jeden z domácích hokejistů nešťastně srazil do vlastní branky – 3:2. Hosté přidali na tempu, do slibných příležitostí se během chvíle dostali Škvor, Kavalír a Pelán.
Vzápětí se potvrdila platnost úsloví: nedáš, dostaneš. Ve 49. minutě se vydal za vlastní branku pro puk brankář Nimmerrichter, sudí Hájek ponechal po jeho faulu domácím hokejistů výhodu, kterou využil Szilva – 4:2. Brodští mohli své vedení navýšit v 53. minutě, kdy Nimmerrichter zneškodnil nájezd Nguyena.
Kohouti si v čase 57:28 vybrali oddechový čas, odvolali brankáře a vsadili na hru v šesti proti čtyřem. Risk nevyšel, protože v čase 59:15 se přes celé kluziště trefil domácí obránce Pecen – 5:2.
HLAS PO UTKÁNÍ:

Jaromír Jindřich, trenér Kohoutů:
„Do zápasu jsme vstoupili aktivně a ujali se vedení, potom jsme bohužel začali doplácet na hrubé individuální chyby. Soupeři velmi dobře zachytal brankář. Musíme se připravit na neděli, ale nebude to jednoduché. Máme velké problémy s marodkou klíčových hráčů, taková je realita. Chtěl bych požádat všechny slušné a věrné fanoušky, aby nás v neděli přišli povzbudit.“

Příští zápas – neděle 19. února: Česká Třebová - Havlíčkův Brod (17.00).