Kohouti vydřeli postup

Drama od první do poslední minuty. Takové bylo páté a rozhodující čtvrtfinálové střetnutí, ve kterém českotřebovští Kohouti po tuhém boji udolali juniorský tým Havlíčkova Brodu. Nedělní zápas sledoval rekordní počet 851 diváků!! Do elitní čtyřky postoupili hokejisté České Třebové počtvrté za sebou, v semifinále změří síly s HC Chrudim.

Česká Třebová - Havl. Brod 4:3 (1:0, 1:2, 2:1)

Branky: 16. Zítka (Jindřich), 27. Jindřich (Fúzik), 49. Stehno (Kavalír, Škvor), 51. Šimončič (Pelán, Vondráček) – 25. Bancíř (Cejpek), 32. Pecen (Veverka), 41. Cejpek.
Rozhodčí: Prchal, Kratochvíl – Schaffer, Bohuněk. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:2. Diváků: 851. Nejlepší hráči: Jindřich, Stehno – Kekula. Konečný stav série: 3:2.
Česká Třebová: Nimmerrichter - Vondráček, Lesák, Škvor, Krejnus, Veselý, Fink – Fúzik, Jindřich, Zadina – Kavalír, Stehno, Pejcha – Zítka, Pelán, Šimončič – Fousek.
H. Brod: Kekula – Kříž, Bancíř, Motl, Suchý, Pecen, Bušek - Cejpek, Holenda, Szilva – Hlídek, Vala, Jelínek – Abbrent, Nguyen, Veverka.
Začátek rozhodujícího zápasu byl z obou stran dost opatrný. První slibnou příležitost si v 7. Minutě vypracovali Kohouti, po krásné přihrávce Krejnuse však Pejcha z voleje netrefil. V čase 14:25 byl vyloučen Lesák a domácí v oslabení udeřili, po Jindřichově nádherné přihrávce se ukázkovým švihem přesně trefil Zítka – 1:0.
V 17. minutě mohl stejný hráč přidat druhou branku, hostující obránce jeho střelu v poslední chvíli zablokoval. V čase 18:11 si havlíčkobrodský obránce Bušek vyšlápl na Jindřicha, kterého hrubě fauloval v předcházejícím střetnutí. Kohouti soupeře zatlačili do obrany, Zadina hledal krásnou přihrávkou Fúzika, který ve slibné pozici netrefil. Těsně před první sirénou byl vyloučen domácí obránce Veselý.
Kohouti se ubránili a nechybělo moc, aby v oslabení přidala dvojice Jindřich – Kavalír druhý gól. Ve 24. minutě se dvakrát dostal do gólové šance Fúzik, jehož dva pokusy zneškodnil brankář Kekula. Vzápětí se do útočného pásma vydal obránce Škvor, po jeho ztrátě puku se do brejku dostal Cejpek, jehož vyloženou příležitost zlikvidoval gólman Nimmerrichter.
Netrvalo dlouho a velmi dobře hrající hosté se radovali z vyrovnávací branky, v čase 24:24 byl jejím autorem obránce Bancíř – 1:1. Domácí hokejisté znovu přidali a dočkali se sladké odměny, když v čase 26:56 strhl vedení na jejich stranu výborný Jindřich – 2:1. V dalším průběhu druhé třetiny dopláceli hokejisté České Třebové na špatnou koncovku. Ve 28. minutě neproměnil slibnou šanci Kavalír, po něm přestřelil Jindřich, branky nedali ani Pejcha se Stehnem.
Ve 31. minutě se před Nimmerrichterem opět zjevil osamocený Cejpek, domácího brankáře znovu nepřekonal. Druhého vyrovnání se hosté dočkali o malý okamžik později. Po vyloučení Šimončiče střílel prudce a přesně od modré obránce Pecen - 2:2. Festival českotřebovské střelecké marnosti šancí pokračoval, v dalších dvou šancích se neprosadil Fúzik. V závěru druhé třetiny zbytečně vymýšlel Vondráček, jeho chybu hasil vyhozením puku mimo led Lesák, který v čase 39:34 vyfasoval dvouminutový trest.
Začátek závěrečného dějství přinesl obrovskou radost hostujícímu mužstvu. Útočník Cejpek projel mezi domácího hráči jako nůž máslem a v čase 40:19 poslal puk tvrdou střelou pod horní tyčku – 2:3. Výhodu přesilové hry pak získali Kohouti, jenže branku soupeře vůbec neohrozili.
Favorit se vrátil do zápasu v čase 48:22, kdy se o to postaral přesně střílející Stehno – 3:3. Kohoutům zatrnulo v 50. minutě, kdy další mezeru v jejich obraně nedokázal potrestat Abbrent, brankář Nimmerrichter své spoluhráče v možná klíčovém okamžiku celého utkání podržel. Kohouti kritickou chvíli přečkali a vzápětí sami udeřili. Vondráčkův lob si bleskově zpracoval Pelán, přihrál najíždějícímu Šimončičovi a ten propálil všechno, co mu stálo v cestě – 4:3.
Závěrečné minuty hosté takticky nezvládli. V čase 54:33 zranil Holenda vysokou holí v obličeji obránce Finka a dostal čtyři trestné minuty. Smolný večer prožíval Fúzik, kterého v čase 56:29 opět vychytal gólman Kekula. Šance svého týmu podkopal v čase 57:25 dalším nedovoleným zákrokem Bancíř, který u mantinelu podrazil unikajícího Stehna. Kohouti získali výhodu dlouhé přesilovky pěti proti třem (67 vteřin), ale další branku vstřelit nedokázali. Postup si však vzít nedali. Foto Jarda Koníček

HLASY PO UTKÁNÍ:

Vladimír Vaněk, manažer Kohoutů:
„Byla to velká dřina. Děkuji hráčům, kteří v předcházejících utkáních nehráli a nyní obětavě nastoupili. Zápas měl skvělou diváckou kulisu a atmosféru, fanouškům patří velké poděkování.“
Aleš Kraučuk, trenér Havlíčkova Brodu:
„V pátém rozhodujícím střetnutí jsme dokázali favorizovaného soupeře hodně potrápit, byl to naprosto vyrovnaný zápas.“
Kohouti rozhodující čtvrtfinálový souboj s Havlíčkovým Brodem zvládli a po těsném vítězství (4:3) se radují z postupu do semifinále. Co na klíčový nedělní souboj říkali samotní hráči?

David Vondráček, obránce Kohoutů:
„Byly to nervy a jsme rádi, že to máme za sebou. Myslím, že jsme celou sérii měli rozhodnout dřív. Zápas byl dost nervózní a opatrný. Havlíčkův Brod se ve druhé třetině zlepšil, v té třetí jsme byli lepší my.“
Jan Škvor, obránce Kohoutů:
„Škoda, že jsme se v průběhu utkání nedostali do dvoubrankového vedení. Soupeř hrál velmi organizovaně, musím mu vyseknout poklonu.“
Patrik Stehno, útočník Kohoutů:
„Spadl nám velký kámen ze srdce. Nebyl to jednoduchý zápas, soupeř předvedl velmi dobrý výkon. V závěrečné třetině jsme se vzchopili a vymazali jednogólové manko, mám z postupu velkou radost.“
Jakub Fúzik, útočník Kohoutů:
„Skoro mám deprese z toho, kolik jsem neproměnil gólových šancí. Důležité je, že jsme vyhráli a postoupili dál. Přišlo hodně fanoušků, moc jim za to děkujeme.“
Kamil Nimmerrichter, brankář Kohoutů:
„Těžký zápas, hodně nás brzdila poměrně častá vyloučení a hra v oslabení. Konec byl šťastný, jdeme dál.“
Jindřich Zítka, útočník Kohoutů:
„Na první branku mi parádně přihrál Láďa Jindřich. Asi nám přálo i štěstí, ale důležité bylo, že jsme na ledě dokázali plnit to, na čem jsme se domluvili v kabině.“

Příští zápas – neděle 26. února: Česká Třebová - Chrudim (17.00