Městská organizace KDU-ČSL bilancovala a volila            

V neděli 26. února 2017 se sešli členové městské organizace KDU-ČSL Česká Třebová, aby zhodnotili svou činnost v uplynulém roce 2016 a naplánovali aktivity do letošního roku. Jen rychlé připomenutí a zhlédnutí fotodokumentace ke každé z pořádaných akci roku 2016 trvalo půl hodiny, což dokazuje velkou šíři činností: pořádání Lidového plesu, koncert Řetůvanky ke Dni Matek, koncert Medvědů, zájezd do Senátu, zájezd do Broumova, přednáška p. Sosnarové o gulagu, přednáška historika M. Pehra, pořádání Mikulášské besídky – to vše pro třebovskou veřejnost. Nad to pravidelné schůzky našich zastupitelů k problémům ve městě (spolu s Koalicí pro Č. Třebovou), návštěvy senátora P. Šilara, občanského sdružení Oživení, semináře MV k hazardu, atd.
I rok 2017 bude pestrý, již teď běží příprava koncertu Řetůvanky v Javorce na Den matek (letos to bude v neděli 14. 5. 2017 již 11. ročník), týden před tím pořádáme zájezd do Holešova a na Hostýn, kandidáti do podzimních parlamentních voleb počítají také naši podporu v kampani, prostě nudit se určitě nebudeme…
K demokratickým zásadám v KDU-ČSL patří vždy po uplynutí dvou let volba nového vedení a to od úrovně místních organizací až po celostátní. My v České Třebové jsme si zvolili za nového předsedu pana MgA. Bohuslava Mimru, místopředsedy se stali Pharm. Dr. Richard Záveský, Mgr. Vojtěch John a Miloslav Tesař. Milou součástí našeho odpoledního programu byla i návštěva Mgr. Marka Výborného, ředitele pardubického gymnázia Mozartova, lídra naší kandidátky v podzimních parlamentních volbách.
Těšíme se na setkání s Vámi na našich akcích,
za výbor MO KDU-ČSL Miloslav Tesař