SOKOL ČESKÁ TŘEBOVÁ II HLÁSÍ

PRVNÍ FINÁLOVÉ KOLO ČESKÉHO POHÁRU ŽÁKYŇ VE VOLEJBALU

O víkendu 25.-26.1. 2017 se konalo 4. kolo Českého poháru starších žákyň v Táboře.  Jednalo se o druhou osmičku celorepublikového turnaje. Proto jsme se připravily na kvalitní zápasy a pořádnou makačku. Cesta vlakem samozřejmě nebyla nejkratší, ale my se dokážeme přece jen zabavit všude, tak nám to uteklo téměř rychle.
TJ Česká Třebová ll  – Volejbal Tábor 2:0 (14, 12)
Na tento zápas jsme se doopravdy dobře vyspaly. Nastoupily jsme na hřiště plné sil, odhodlání, samozřejmě i parády, ale především s cílem domácí hráčky porazit. Bojovali jsme a povedlo se! Zadarmo to samozřejmě nebylo, vynaložili jsme kupu sil, ale vyhráli jsme 2:0 a náš sobotní den začal přesně podle plánu. Musím ještě podotknout, že na první zápas jsme byly až překvapivě sehrané.
TJ Sokol Česká Třebová ll – BVC Chodov 2:1 (18, -23, 11)
Dalšími soupeřky byly hráčky z Chodova, s kterými jsme se doposud neutkaly. Zápas se vyvíjel téměř dobře, ale v druhém setu jsme, jak se říká usnuly na vavřínech a prohrály 23:25. S tím jsme se nemohly smířit, proto jsme se namotivovaly a v tiebreaku ukázaly, co umíme. Zápas jsme vyhrály, ale škoda, že nám „Chodovačky“ vzaly bod.
TJ Sokol Česká Třebová ll – TJ Sokol Frýdek Místek 2:0 (12, 23)
Pro nás už známé soupeřky. Hrajeme si svoji hru a Frýdek nenecháváme rozehrát, až do druhého setu, kdy nám to chtěl zřejmě vrátit. My jsme se však nedaly a odcházíme opět s výhrou a úsměvy od ucha k uchu.
TJ Sokol Česká Třebová II – VK Agel Prostějov 2:0 (18, 11)
Holkám s Prostějova chybělo pár hráček, pro nás tento zápas nebyl taková dřina. Ale stejně jsme si nemohly dovolit polevit. Čtvrtou výhru sobotního dne jsme si strčily do kapsy.
TJ Sokol Česká Třebová II – PVK Olymp Praha B 0:2 (15, 18)
Náš poslední soupeř dnešního povedeného dne. Už jen jejich jméno zní výborně, ale oni i hrají celkem dobře, sakra. Nebylo to ani tak naší únavou, spíše nesouhrou a štěstí zkrátka nepřálo. Olymp se na nás, jak bylo vidět namotivoval a rozmázl nás celkem značně už v prvním setu. Zápas skončil a my bohužel prohráváme 2:0. Snad příště, Olympe.
TJ Sokol Česká Třebová II – Přerov 0:2 (22, 9)
V neděli ráno jsme nejspíše ještě spaly na hřišti a v hlavách se nám honila snídaně. Tento zápas jsme absolutně odevzdaly soupeřkám. Možná je lepší to víc nekomentovat, zkrátka hrůza děs.
TJ Sokol Česká Třebová II – TJ Lokomotiva Plzeň 2:1 (12, -22, 6)
Celou neděli jsme se připravovaly na tento zápas. Hledali jsme každičký detail a rozebírali ho. Fido nás na ně namotivoval, my jsme se oklepaly z ostudné prohry s Přerovem a vrhly se na těžký a kvalitní zápas s Plzní. První set se Plzeň nestačila ani rozehrát, za to nám se dařilo a atmosféra na hřišti byla s minulým zápasem nesrovnatelně lepší. Druhý set jsme je však trochu podcenily, Plzeňačky začaly hrát a nás, sice o pár bodů, porazily. Nemůžeme ale odjíždět s prohrou, proto jsme u sebe každá našla zbývající síly a rychle zápas zakončily výhrou 15:6. Je to pech, snaha byla, ale asi ne dost velká na postup do první osmičky. Umístily jsme se jako první bez postupu, zůstáváme tak ve druhé osmičce, ale i tak jsme spokojení.  Po celém turnaji odjíždíme domů, i se zastávkou v Burger kingu, abychom doplnili chybějící energii a výlet zakončili nějakou zdravou mňamkou :-) .
Hráčky: Adéla Říhová, Anežka Linhartová, Martina Kubištová, Natálie Kubátová, Veronika Koubová, Lucie Farago, Vendula Vomáčková, Sára Horská, Barbora Koubová, Tereza Janderová

8. Olymp „B“            8. Kladno                        8. Ostrava

Družstva, která se neprobojovala do hlavní části soutěže, hrají tzv. Pohár útěchy