VOLEJBALOVÉ VÝSLEDKY SOKOLA ČESKÁ TŘEBOVÁ 4. – 5. 2. 2017

4. 2. 2017 TJ Sokol Česká Třebová -

VK Benešovská  - volejbalová II. liga žen

V sobotu 4.2 jsme si na volejbalový zápas druhé ligy udělaly výlet vlakem až do Benešova u Prahy - za soupeřem, který držel třetí pozici v tabulce. Jelikož jsme čtrnáct dní nehrály, měly jsme v plánu si dobře a s radostí zahrát. Nicméně podle prvních pár míčů to spíš vypadalo, že se nám hrát snad ani nechce. Soupeř na tom byl stejně, tudíž na obou stranách se dosti chybovalo a hra byla nijaká. I tak jsme ale s velkou porcí štěstí uhrály první dva sety. V třetím setu už jsme zahrály dobře, přitvrdily podání, sehrály pár pěkných akcí, a tak jsme soupeři dovolily pouze 17 bodů. S dobrou náladou a s třemi body v kapse jsme začaly druhý zápas. V prvních dvou setech se odrazila naše pohoda a my jsme je bez větších problémů získaly. Bohužel jak je u nás často zvykem, jsme schopné se přestat soustředit a potom zbytečně soupeře pustíme ke hře. To jsme předvedly v třetím setu, a tak následoval i čtvrtý. Rozjeté benešovské družstvo chytlo naději na vítězství a oproti nám bojovaly v poli a skládaly balony, které my jsme neproměnily. Tím si vynutily i pátý rozhodující set. I přesto jsme se jim rozhodly cenné body jen tak nedat, i když už jsme se dostaly tak daleko. Opět jsme se dostaly do naší hry a s deseti body pro soupeřky jsme vyhrály.  Domů jsme si odvezly 5 bodů a v tabulce jsme tak zatím obsadily první místo. :)

Sestava: Andrlová Daniela, Barešová Světlana, Drymlová Martina, Gottwaldová Lenka, Horáková Iva, Karanská Hana, Šemberová Martina, Tomanová Pavlína, Trávníčková Pavla                                                 Za družstvo žen Gottwaldová Lenka

Výsledky:  Česká Třebová – Benešov 3:0 (26,24,17)  Česká Třebová – Benešov 3:2 (20,14,-18,-20,10)

14

5. 2. 2017 1. LIGA VOLEJBALU JUNIOREK TRUTNOV-Č.TŘEBOVÁ.

Neplánovaně v neděli 5. 2. 2017 vyrážíme k dalšímu zápasu ligy juniorek k soupeřkám do Trutnova. Bohužel náš tým bojoval kromě zranění i s velkou nemocností a proto jsme museli zápas ligy přeložit ze soboty na neděli. Velké díky patří ještě jednou nejen trutnovskému trenérovi Jirkovi Haufovi, ale také celému týmu soupeřek. A jak se nám dařilo? Oba zápasy měly podobný průběh. Nejvíc nás trápilo málo důrazné nebo zkažené podání a velká nejistota na příjmu. Bohužel každý lehce přehraný  míč, máme s velkou razancí hned zpět.  Holky, i když makají a opravdu se snaží, na soupeřky nemají. Za celé dva zápasy se nám podaří jeden set uhrát, o další sice bojujeme, ale soupeřky jsou úspěšnější. Hrály: kapitánka Verča Šplíchalová, Hanča Václavková, Týna Voleská, Linda Klimková, Natálka Foldynová, Anet Köhlerová, Terezka Pešková.

TRUTNOV-ČESKÁ TŘEBOVÁ 3:1, 3:0  Jana Rejmanová

4. 2. 2017 KADETKY

PROSTĚJOV B - Č. TŘEBOVÁ, I. LIGA VOLEJBALU

V sobotu 4. 2. 2017 odjíždíme k dalším kolům bojů o udržení v 1. lize kadetek do města Prostějova. Za družstvo Prostějova nastoupily St. žákyně. Dozvěděl jsem se, že také mají problémy s účastí hráček v soutěži extraligy JKY, extraligy KKY a ligy KKY. Důvodem je epidemie chřipky, zranění a lyžařské kurzy. Toto je skutečnost opakující se každý rok, a řešením je silná hráčská základna.  Problém máme s postavením družstva do Prostějova, protože nemocné a zraněné jsou: Bělková, Pešková, Paarová, Šmídová a přes celotýdenní léčení s teplotou nemohla pomoci Kašparová.

VK PROSTĚJOV „ B “  –  TJ  SOKOL  ČESKÁ  TŘEBOVÁ  0 :  3  12:25, 12:25, 22:25

Jelikož soupeřem nám bylo družstvo St. žákyň, mají českotřebovské dívky jednoznačnou převahu. Bez nějakých velkých problémů, vyhráváme 3:0, v tabulce skupiny „O“, o udržení, dostaneme v přidělené další 3, body.

VK PROSTĚJOV „ B“  –  TJ  SOKOL  ČESKÁ  TŘEBOVÁ  0 :  3  11:25, 20:25, 10:25

Druhý zápas se vyznačuje špatnými začátky českotřebovských hráček v prvním a druhém setu. V 1. setu prohráváme 3:5, 4:8, potom již vyhráváme 11:9, 16:10, 19:11. Ve druhém setu prohráváme 0:5, 7:9, ale opět otáčíme stav na 13:10, 22:16. Jako by dívky věděly, že stejně vyhrají a dle toho zahajují sety. Mám obavy z nesoustředěnosti, tím i produkování vlastních chyb, které povzbuzují hráčky soupeře a dostávají je zpět do hry. Bohudík na to soupeřky neměly. Monika Nerudová odvedla na postu blokařky, tedy postu, který nehraje slušnou práci. Vyhráváme výsledkem 3:0.
Opět musím pochválit všechny zúčastněné dívky za zodpovědný přístup. Pod vedením R. Hanzelky hrála a střídala: kapitánka Linda Klimková, Aneta Kőhlerová, Natálie Foldynová, Kristýna Voleská, Míša Bečičková, Monika Nerudová, Aneta Verešpejová.

Skupina 1. liga kadetky - skupina o 7. - 12. místo (C+D) (1-KKY-O)

0:3 (-8,-14,-7)

4. 2. 2017 PARDUBICE, 1. KOLO O POHÁR HEJTMANA.

V sobotu jsme vyrazili k 1. kolu zimního poháru mužů o Pohár hejtmana Pardubického kraje. Do soutěže se přihlásila 4 družstva. Ta sehrají 2 základní kola a 3 nejlepší postoupí do finále Pardubického kraje. Turnaj pořádalo družstvo TJ Pardubičky a kromě domácích nám byli soupeři družstvo Totální rozklad a Nasavrky. Jelikož jsou hráči zranění a nemocní nebo dlouhodobě v zahraničí, měl jsem k dispozici 6 hráčů. Kluci odehráli 6 setů a určitě to byl pro ně prospěšný turnaj. Na herním projevu bylo znát, že 2 hráči byli 14 dní nemocní a tak se výkon družstva lepšil zápas od zápasu. Nakonec jsem byl s výkonem družstva spokojen a kluky za předvedenou hru chválím. Dokážeme skoro celý set nechybovat a držet se soupeřem výsledkový kontakt, pak však přijde řada nevynucených chyb, ale bez těchto turnajů se to kluci nenaučí. Za Českou Třebovou nastoupili Kadlec, Jireček, Pejchal, Hubáček, Koudelný a Šplíchal.
Michal Kadlec

4. 2. 2017

MLADŠÍ ŽÁKYNĚ

POSLEDNÍ KOLO PŘEBORU Č. TŘEBOVÁ

Dne 4. 2. 2017 jsme uspořádali poslední kolo přeboru Pardubického kraje ve volejbale mladších žákyň. Již před tímto turnajem bylo jasné, že naše mladší žákyně získají titul přeborníka Pardubického kraje. Náskok před druhým Lanškrounem byl značný. V posledním kole naše družstvo zvítězilo nad všemi soupeři a zvláště proti druhému v přeboru KP, Lanškrounu, podalo výborný výkon. Družstvo vedené trenéry P. Vernerem a M. Blažkem odehrálo poslední turnaj v tomto složení: L. Blažková, K. Vernerová, E. Kráčalová, E. Pešková, N. Hyláková a A. Dušková. Za oddíl volejbalu Sokola Č. Třebová M. Kadlec