VOLEJBALOVÉ VÝSLEDKY SOKOLA ČESKÁ TŘEBOVÁ 18. – 19. 2. 2017

18. 2. 2017, 1. LIGA JUNIORKY

PARDUBICE – ČESKÁ TŘEBOVÁ.

V sobotu nás čekalo předposlední kolo nadstavby 1. ligy juniorek a našimi soupeřkami byl tým z Pardubic. Do Pardubic jsme se vydali vlakem a jelo nás opravdu hodně, celkem 9 volejbalistek. Ale …. Do zápasu jich nastoupilo pouze 7. Bohužel na marodku přibyla i kapitánka juniorek Veronika Šplíchalová. A jak se nám dařilo? Oba zápasy měly podobný průběh. Nejistota na příjmu, nepřesnosti u míčů zadarmo, nedůrazný útok. Ve všech setech jsme si dali kolem 10 bodů. I když pro naše mladé volejbalistky určitě zkušenost, volejbalově jsme na soupeřky neměly.
Hráčky: kapitánka Veronika Šplíchalová, Hana Václavková, Monika Nerudová, Kristýna Bělková, Sára Šmídová, Aneta Verešpejová, Valentýna Bicanová, Lucie Blažková, Kristýna Vernerová.  JR

3:0 (13,12,6)

18. 2. 2017 VOLEJBAL JUNIOREK NOVÝ JIČÍN-Č. TŘEBOVÁ, 1. LIGA.

V sobotu 18. 2. 2017 jedeme mikrobusem nejdelší „štreku“, cca 180 km, soutěže 1. ligy KKY, do Nového Jičína.  Za družstvo Nového Jičína nastupovaly hráčky starších žákyň, takže českotřebovská děvčata měla snadnou cestu.
Hráčky a jejich posty: nahrávačka Linda Klimková, na post Diagonální hráčky jsem poprvé postavil Terezu Peškovou a její úderová razance byla dominující. Blokařky, Aneta Kőhlerová a Tereza Kašparová. Smečařky Kristýna  Voleská, Michaela Bečičková a Dominika Kliglová..

TJ  NOVÝ  JIČÍN  –  TJ  SOKOL  ČESKÁ  TŘEBOVÁ  0 :  3  3:25, 6:25, 11:25

TJ  NOVÝ  JIČÍN  –  TJ  SOKOL  ČESKÁ  TŘEBOVÁ  0 :  3  4:25, 7:25, 7:25

Proti českotřebovským dívkám nemají St. žákyně Nového Jičína žádnou šanci. Nejpodstatnější činnost  českotřebovských dívek, byl výborný servis, s kterým měl soupeř obrovské problémy a nedovedl přihrát.  Na postu smečařky se střídají K. Voleská, M. Bečičková a D. Kliglová. Vyhráváme oba zápasy 2 x 3:0. Chválím všechny zúčastněné dívky za zodpovědný přístup a svým slušným chováním neshazovat výkon mladších soupeřek.  Pod vedením R. Hanzelky hrála a střídala: kapitánka Linda Klimková, Aneta Kőhlerová, Tereza Pešková, Tereza Kašparová, Kristýna Voleská, Míša Bečičková, Dominika Kliglová.

Skupina 1. liga kadetky - skupina o 7. - 12. místo (C+D) (1-KKY-O)

0:3 (-4,-7,-7)

18. 2. 2017 PARDUBICE, 2. KOLO O POHÁR HEJTMANA.

V sobotu 18. 2. 2017 jsme vyrazili ke 2. kolu zimního poháru mužů o Pohár hejtmana Pardubického kraje. I tento druhý turnaj pořádalo družstvo TJ Pardubičky a kromě domácích nám byli soupeři družstvo Totální rozklad a Nasavrky. Sestava se oproti prvnímu turnaji trochu pozměnila. Jardu Koudelného a Jardu Jirečka, kteří tento víkend hrají Český pohár starších žáků, nahradili Radim Kohoutek a Láďa Skřivánek. Kluci odehrály 6 setů a určitě to byl pro ně prospěšný turnaj.
Podle toho, jak probíhal první turnaj, tak jsem očekával, že první zápas nebude z naší strany příliš kvalitní. Tentokrát, i když V. Pejchal a J. Šplíchal celý týden netrénovali z důvodu nemoci, tak první zápas nebyl z naší strany vůbec špatný. Se soupeřem jsme směle drželi krok, a nebýt úseku hry, kdy jsme opět nakupili mnoho chyb, tak výkon nebyl špatný. Vlastně celý turnaj se odehrával v tomto duchu. Se soupeřem držíme výsledkově krok, než uděláme pár chyb, které soupeř hned potrestá. Byly k vidění dlouhé výměny, kdy jsme se úspěšně dokázali ubránit útokům soupeře. Opět byla na naší hře vidět lepší souhra. Všichni kluci podali své nadprůměrné výkony. Českou Třebovou a Sokol reprezentovali Skřivánek, Pejchal, Hubáček, Kohoutek, Šplíchal a Kadlec. Michal Kadlec

19. 2. VYŠKOV, 3. KOLO PŘEBORU KADETŮ JHM KRAJE.

V neděli družstvo kadetů zajíždělo ke svému dalšímu turnaji v Jihomoravském kraji. Tentokrát turnaj pořádal Volejbal Vyškov.  V první zápase narazilo naše družstvo na družstvo ze Šlapanic a bylo to velmi dramatické utkání se šťastným koncem pro naše hráče. První set byl po dlouhé cestě ospalý, ale pak se kluci postupně rozehráli a o výsledku musel rozhodovat zkrácený se, Ten jsme měli plně pod kontrolou. Hned po tomto dlouhém zápasu jsme nastoupili proti domácímu Vyškovu, s kterým jsme letos ještě neprohráli. První set byl v útlumu, asi kluci podvědomě odpočívali po vítězství nad Šlapanicemi. V druhém setu už naše družstvo dominovalo a průběh setu kontroloval. Náskok nebyl velký, ale dařilo se ztrátovat. Bohužel koncovka se nám nepodařila. V útoku nás soupeř párkrát ubránil a dokázal v dramatické koncovce zvítězit. V posledním zápase jsme lehce přehráli družstvo Bučovic. Bohužel v posledním zápase turnaje domácí Vyškov prohrál 2:1 se Šlapanicemi, opět ve velkém dramatu a tak kluci zůstávají ve skupině B. Opět byla na naší hře vidět lepší souhra, úseky s kupením chyb se zkracují. Všichni kluci podali své nadprůměrné výkony. Oceňuji velkou bojovnost a soustředění, což někdy vedlo k mírné zbrklosti, ale za odehrané zápasy o víkendu kluci zaslouží velkou pochvalu, ať oba smečaři, tak Viktor na nahrávce, oba středoví hráči, ale hlavně mne překvapil po oba dny zodpovědnou hrou Radim. Českou Třebovou a Sokol reprezentovali Skřivánek, Pejchal, Hubáček, Kohoutek, Šplíchal a Kadlec. Michal Kadlec

19. 2. 2017, MLADŠÍ ŽÁKYNĚ OLOMOUCKÝ KRAJ.

V neděli 19. 2. 2017 jsme pořádali další kolo krajského přeboru mladších žákyň v Olomouckém kraji. Našimi soupeřkami byly týmy z Moravské Třebové a Olomouce B.
K prvnímu zápasu nastupujeme proti Moravské Třebové. I když se v této soutěži podává spodem i v tom je obrovská síla. Dlouhá prudká podání jsou velkou zbraní.
Náš tým podpořen velkou základnou fanoušků vletěl do zápasu a bojoval, co to šlo. První set vyhráváme, druhý prohráváme a třetí zase vyhráváme. Všechny sety končí za stavu 25:17, ať pro nás či pro soupeře.
Do druhého zápasu nastupujeme po krátké pauze – mezizápas Olomouc B – Moravská Třebová.
Nás čeká poslední zápas proti soupeřkám z Olomouce. První set neustále doháníme, soupeřky dotáhneme až v koncovce, ale set po zkaženém podání ztrácíme. Druhý set se nám daří na podání a vyhráváme, poslední set je opravdu boj o každý míč se šťastným koncem pro nás.
Turnaj končíme s 2 výhrami a postupem do B skupiny. Super výsledek, ale práce před sebou máme ještě hodně… Děkuji holkám za předvedený výkon a všem fanouškům, kteří nás přišli podpořit.
Hrály: Šárka Dvořáková, Kristýna Vomáčková, Martina Broulíková, Pavlína Jebousková, Sára Horáková, Lucie Neumannová, Martina Klementová, Zuzana Havránková  JR

19. 2. 2017 PŘÍPRAVKA DÍVKY  ČT „A“, ČT „B“.

V neděli 19. 2. 2017 nás čekalo další kolo krajského přeboru přípravek dívek Pardubického kraje. Protože se nám soutěž potkala se šestkovým volejbalem Olomouckého kraje, na trojky jely holky, které s volejbalem většinou začínají.
Tým Česká Třebová „A“ nastoupil ve skupině C ve složení: Anička Klimešová, Andrejka Jiroušková, Anička Vomáčková a Pája Hermanová. Jako trenérka byla s týmem kapitánka českotřebovských žen Ivča Horáková. Holkám se podařilo na turnaji ve Svitavách vybojovat pouze jeden set a tak nás v květnu čeká boj o postup v D skupině v Žichlínku.
Tým Česká Třebová „B“ se vydal vlakem do Chvaletic, kde se hrála skupina E. Za tým nastoupily: Natálka Řeháková, Adélka Beranová a Klárka Valterová. Jako trenér s týmem byl Honza Valter. Holky získaly jednu remízu a jednu výhru. Bohužel ani ony se neudržely ve své skupině a tak příště nás čeká poslední skupina F doma ve Třebové.
Děkuji trenérům Ivče i Honzovi za pomoc u týmů a holky o výsledky se nebojte, určitě přijdou.  JR

F skupina: pořadatel Č. Třebová: ČT B, C, D, CHO C, DÚ D, LI C

V neděli jsme po dlouhé pauze odehrály další kolo KP trojek - předpřípravek dívek. Tentokrát jsme se vydali vlakem do Vysokého Mýta s dvěma družstvy.  Na toto kolo jsme odjížděli s lehkou zvědavostí, jak se děvčata posunula ve své výkonnosti za téměř tři měsíce pilného trénování. No a překvapení bylo veliké!!!

Vzpomeneme-li si na první odehraná kola v září a říjnu, kde jsme netušili, co je trojkový volejbal. Úspěchem bylo, když se nám mimořádně podařilo přehrát míč přes síť….  a nyní jsme zaznamenali výrazný posun. Oba týmy hrály  výborně. Podání je již jasnou záležitostí, ale dařilo se nám zejména v mezihře a na přihrávce, což považujeme za nejtěžší činnost ve volejbale. Hráčky na hřišti měli velkou chuť hrát a jejich herní projev byl aktivní plný energie. V tabulce jsme se umístili na 3 a 4 místě. Do vyšší výkonnostní skupiny jsme sice nepostoupili, ale to ani nebylo cílem našich týmů. Předvedená hra nás velice těší a je velkou motivací pro naši další práci.