Tvrdá lekce pro Kohouty
Byla to poměrně tvrdá a poučná lekce. Druhé semifinálové utkání patřilo hokejistům Chrudimi, kteří si doma až překvapivě snadno poradili s českotřebovskými Kohouty. V neděli 5. března bude mít výhodu domácího prostředí náš tým. Bez ohledu na výsledek třetího zápasu je jisté, že série bude pokračovat čtvrtým střetnutím v úterý 7. března opět v Chrudimi.

Chrudim - Česká Třebová 6:3 (2:1, 2:1, 2:1)

Branky: 7. Cvrček (Mlejnek), 16. Štěpánek (Cvrček, Kalous), 23. Haltuch (Machač), 28. Jan Polák (Kopečný), 44. Dobiáš (Kalous), 56. Plch (Kišš) – 14. Hemský (Lesák), 28. Šimončič (Hemský), 45. Šimončič.
Rozhodčí: Kareš, Veselý – Škorpil, Gregar. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:0. Diváků: 428. Nejlepší hráči: Ament, Kalous, Cvrček – Šimončič. Stav série: 1:1.
Chrudim: Ament – Mlejnek, Kalous, Seidler, Burkoň, Budínský, Machač, Haltuch - Kišš, Novák, Jiří Polák – Plch, Ondřej Polák, Dobiáš – Koreček, Cvrček, Karásek – Kopečný, Jan Polák, Štěpánek.
Česká Třebová: Nimmerrichter - Vondráček, Lesák, Škvor, Krejnus, Veselý, Fink, Boruch – Fúzik, Jindřich, Zadina – Kavalír, Hemský, Pejcha – Zítka, Pelán, Šimončič – Fousek, Schejbal, Hemský.
Chrudimský tlak umocnil v čase 2:21 hostující Hemský, který po vyhození puku mimo led zamířil na trestnou lavici. Vzápětí mohl skórovat domácí útočník Kišš, naštěstí branku netrefil. Zaskočení a pasivně hrající Kohouti poprvé inkasovali v čase 6:02, po chybě obránce Vondráčka na útočné modré se domácí dostali do přečíslení dvou na jednoho, které využil Cvrček – 1:0. Po špatné rozehrávce Lesáka pak domácí mohli přidat druhou branku, vyloženou šanci zmařil brankář Nimmerrichter.
V polovině první třetiny hráli hosté opět v oslabení. Ubránili se. Vyloučený útočník Kavalír se po návratu z trestné lavice dostal ve 12. minutě do brejku, gólman Ament si však s jeho poněkud komplikovaným pokusem o blafák poradil. Recept na překonání chrudimské obrany ukázal v čase 13:41, který se po hezké individuální akci postaral o vyrovnání – 1:1. Veseleji se však do kabin odcházelo hokejistům Chrudimi, kteří potřebovali pouhé dvě přihrávky ke vstřelení druhého gólu, jehož autorem byl Štěpánek – 2:1.
Druhá třetina začala pro Kohouty velice špatně, po dlouhém vyhození Haltucha přes celé kluziště si brankář Nimmerrichter v čase 22:22 puk nešťastně posunul do vlastní branky – 3:1. Domácí přitopili pod kotlem a hosté nevěděli, kam dřív skočit. Hrubku Veselého nepotrestal Kišš, po chybě dalšího beka Borucha zachraňoval Kohouty Nimmerrichter. Převaha Chrudimi byla v těchto chvílích drtivá. Logickým vyústěním byla další branka, kterou po rychlém protiútoku a přečíslení v čase 27:17 vstřelil Jan Polák – 4:1.
Oddechový čas Kohoutům pomohl a na chvíli je vrátil do hry. V čase 28:00 vykřesal naději Šimončič – 4:2. Chybou bylo, že o pouhých deset vteřin později spálil gólovou příležitost Zadina. Přesně v polovině zápasu zaváhal s rozehrávkou obránce Vondráček, po střele Kopečného zazvonila horní tyčka českotřebovské branky. Hosté dopláceli na častá vyloučení, naštěstí další branky neinkasovali. V závěru druhé třetiny se vyznamenal brankář Ament, když zlikvidoval nájezd Jindřicha.
Také v prvních minutách závěrečné třetině patřila hra domácímu mužstvu. Nejprve spálila tutovku dvojice Dobiáš - Plch, po neuvěřitelné chybě Krejnuse zmařil chrudimským hokejistům další šanci pozorný Nimmerrichter. Kohouti doplatili na faul Veselého, kterého po minutě vyhnal z trestné lavice přesně střílející Dobiáš – 5:2.
Kohoutům svitla ještě malá naděje ve 45. minutě, když si nahození Šimončiče jeden z domácích obránců nešťastně srazil do vlastní branky – 5:3. Až ve 46. minutě se hosté dočkali první přesilové hry, dostali soupeře pod tlak, ale jeho branku vážněji neohrozili. V 50. minutě se to povedlo Pelánovi, jehož průnik znovu zmařil výtečný gólman Ament. Strážce chrudimské branky se vytáhl i při druhé přesilové hře Kohoutů, tentokrát si na něm vylámal zuby obránce Škvor. Necelých pět minut před koncem zápasu se domácí podruhé prosadili ve chvíli, kdy měli výhodu jednoho hráče navíc. Střelu Kišše šikovně tečoval Plch a bylo jasno – 6:3.

HLAS PO UTKÁNÍ:

Vladimír Vaněk, manažer Kohoutů:
„Gratuluji soupeři k výbornému výkonu. Chrudim byla po celé utkání lepším týmem a zaslouženě zvítězila. My jsme od první minuty zaostávali, naše hra byla pro dvě stovky přítomných českotřebovských fanoušků zklamáním.“

Příští zápas – neděle 5. března: Česká Třebová – Chrudim (17.00).