Ve druhém finále Kohotům chybělo štěstí

Hokejisté České Třebové předvedli ve druhém finálovém střetnutí velmi dobrý výkon, ale nebylo jim to nic platné. Kohouti v průběhu zápasu nastřelili pět tyček, minimálně v jednom případě měli rozhodčí podle všeho uznat branku. Nestalo se, šťastnější byla v závěru Světlá, která bude v neděli usilovat na českotřebovském ledě o třetí úspěch a celkové vítězství v krajské lize.

Světlá n. S. – Česká Třebová 4:3 (2:1, 1:2, 1:0)

Branky: 11. P. Včela (Žák), 20. Šíma (Blažek), 38. 38. Štros (Jaroslav Doležal), 55. Křišťan (P. Včela) – 2. Schejbal, 22. Jindřich (Schejbal), 31. Hemský.
Rozhodčí: Kareš, Kratochvíl – Potůček, Plch. Vyloučení: 8:8 (Navíc P. Včela na 10 minut). Využití: 1:0. Oslabení: 0:1. Diváků: 552. Nejlepší hráči: Kořínek, P. Včela, Blažek – Jindřich, Schejbal, Fúzik. Stav série: 2:0.
Světlá: Koubský – O. Včela, Svoboda, Šíma, Kořínek, Fibikar, Špatenka – Žák, P. Včela, R. Křišťan – Blažek, Dolinský, Jakub Doležal – Kubát, Jaroslav Doležal, Štros – Venc.
Česká Třebová: Nimmerrichter - Škvor, Krejnus, Veselý, Fink, Boruch, Lesák, Vondráček – Hemský, Kavalír, Zadina – Pelán (34. Šimončič), Stehno (26. Pejcha), Zítka – Fúzik, Jindřich, Schejbal.
Kohoutům se vyplatil mimořádně aktivní vstup do druhého finálového utkání, v čase 1:55 otevřel skóre přesně zakončující Schejbal – 0:1. O malou chvíli později hráli hosté první přesilovou hru, ale druhou branku nepřidali. Domácí si první příležitost vypracovali v 5. minutě, Dolinský přihrával do šance Křišťanovi, kterého vychytal brankář Nimmerrichter.
Hokejistům České Třebové se potom nepovedla ani druhá přesilovka, během níž ani jednou nevystřelili. Kohouti pak doplatili na zdlouhavou rozehrávku ve vlastní třetině, puku se zmocnil zkušený Žák, přesnou přihrávkou našel P. Včela, jehož rána skončila v českotřebovské brance – 1:1. Závěr první třetiny patřil Světlé. V čase 18:47 byl vyloučen obránce Vondráček, kterého přesnou střelou od modré „povolal“ v čase 19:06 zpět na led domácí bek Šíma – 2:1.
Domácí tým byl na koni, jenže odpověď Kohoutů přišla krátce po zahájení druhé třetiny. V čase 21:40 se o rychlé vyrovnání postaral Jindřich – 2:2. V čase 25:05 fauloval P. Včela unikajícího Stehna, hosté se dožadovali trestného střílení, ale rozhodčí Kareš s Kratochvílem byli jiného názoru. Domácí útočník dostal dvouminutový trest, a protože neustále diskutoval, vykoledoval si desítku navrch. Kohouti zabrali, Jindřich skvěle naservíroval puk Fúzikovi, jehož dělovka skončila na horní tyčce Koubského branky.
Ve 28. minutě obral váhající Krenuse o puk Dolinský, bleskově našel volného Blažka, jehož šanci zneškodnil gólman Nimmerrichter. V polovině zápasu chyboval pro změnu Boruch, následný požár hasil nedovoleným zákrokem Zítka. V oslabení to šlo Kohoutům lépe než při přesilových hrách, v čase 30:31 se po hezké individuální akci Hemského dostali Kohouti do vedení – 2:3. Zbývající část oslabení (91 vteřin) odehráli hosté ve velkém stylu a soupeři nic nedovolili.
Také další minuty patřili hokejistům České Třebové, kteří však neproměnili ani jednu z několika slibných příležitostí. Ve 34. minutě se protáhl domácí obranou důrazný Fúzik, byl faulován, přesto stačil vystřelit a Koubský se štěstím puk vyrážel. Během následné přesilovky střílel od modré těsně vedle Vondráček, po přihrávce Lesáka se pohotovou tečí neprosadil Fúzik.
Na začátku 38. minuty nechali spoluhráči na holičkách obránce Borucha, po sérii rychlých přihrávek si od mantinelu výborně vybruslil a přesně vystřelil Štros – 3:3. Ve stejné minutě mohli Kohouti jít znovu do vedení. Tvrdou ránu Fúzika ve středu večer nepříliš jistý Koubský vyrážel pod nohy Jindřicha, který nestačil vystřelit. Vzápětí mohl skórovat Kavalír, pálil vedle domácí branky. V čase 40:00 byl vyloučen českotřebovský kapitán Lesák.
Oslabení v úvodu závěrečné třetiny odehráli Kohouti excelentně. Vzápětí se nadechli k mohutné ofenzívě, jenže jim chybělo více štěstí. V čase 42:30 přihrál Fúzik parádním způsobem Schejbalovi, jehož bomba orazítkovala horní (spíše zadní) tyčku Koubského branky. Hosté se dožadovali uznání gólu, sudí Kareš rozpažil a hrálo se dál.
Další porci smůly si Kohouti vybrali v průběhu přesilové hry čtyř proti třem, v čase 46:38 mířil do tyčky Hemský. Výborný zápas gradoval. Hned ve 48. minutě, po návratu z trestné lavice, se do úniku dostal Žák, jenže Nimmerrichterova lapačka čarovala.
Na druhý finálový zápas nebude určitě rád vzpomínat útočník Michael Schejbal. Ve 49. minutě trefil parádním švihem znovu jen horní tyčku. V 51. minutě se prosmýkl mezi dvěma světelskými obránci, zkusil vystřelit nad ledem, ale trefil gólmana Koubského.
Štěstí se naopak usmálo na hokejisty Světlé. V 55. minutě vystřelil od modré P. Včela, brankář Nimmerrichter puk nešťastně vyrazil před sebe a hbitý Křišťan nezaváhal – 4:3. Možnost k vyrovnání přišla v čase 54:34, o výhodu přesilové hry však hosté přišli v čase 54:47, kdy byl nesprávně vyloučen Hemský (za podklouznutí P. Včely).
Ve čtyřech se hrálo lépe domácím. Ti se dostali do rychlého přečíslení tří na jednoho, příležitost O. Včely zlikvidoval Nimmerrichter. V čase 59:06 vsadili Kohouti na hru bez brankáře. O vyrovnání se marně pokoušeli Jindřich se Schejbalem, na druhé straně minul prázdnou českotřebovskou branku P. Včela.
Jaromír Jindřich, trenér Kohoutů:
„Osobně jsem z výsledku zklamaný, protože dnes nevyhrál lepší tým. Kdyby se hrálo na tyčky, jasně bychom vyhráli. Nic takového neplatí, hraje se samozřejmě na góly. Připravíme se na nedělní domácí zápas, rádi bychom Světlé cestu za titulem zkomplikovali.“

Děkujeme stovce věrných českotřebovských fanoušků.

Třetí utkání se bude hrát v neděli od 17 hodin v Třebové.