Kohouti odvrátili druhý mečbol

Další nervy drásající hokejový zážitek připravili svým fanouškům hokejisté Světlé nad Sázavou a České Třebové. Kohouti dokázali vyhrát na Vysočině 2:1 v prodloužení, odvrátili druhý mečbol soupeře a v rozhodujícím pátém finálovém střetnutí play off krajské ligy Pardubického kraje budou mít v neděli 26. března výhodu domácího prostředí. Nejlepším hráčem středečního utkání byl českotřebovský brankář Kamil Nimmerrichter.

Světlá – Česká Třebová 1:2 v pr. (0:0, 0:1, 1:0 – 0:1)

Branky: 56. Kubát (Křišťan, Žák) – 34. Fúzik, 65. Škvor (Stehno, Hemský).
Rozhodčí: Prchal, Kratochvíl – Říha, Holeček. Vyloučení: 6:8 (navíc Štros na 5+20 minut). Využití: 1:0. Diváků: 628. Nejlepší hráči: Zvolánek, Blažek, Kubát – Nimmerrichter, Škvor, Jindřich, Stehno. Stav série: 2:2.
Světlá: Zvolánek – O. Včela, Svoboda, Šíma, Kořínek, Fibikar, Špatenka – Žák, P. Včela, R. Křišťan – Blažek, Dolinský, Jakub Doležal – Venc, Kubát, Štros.
Česká Třebová: Nimmerrichter - Škvor, Fink, Lesák, Vondráček, Boruch – Hemský, Šimončič, Zadina – Fúzik, Jindřich, Schejbal – Zítka, Stehno, Pejcha.
Domácí brankář Zvolánek si připsal první dva zásahy hned v 1. minutě, kdy jej pohotově prověřil Fúzik. V čase 1:50 získala Světlá výhodu přesilové hry (vyloučen byl obránce Boruch), ale Kohouti se pozornou hrou ubránili. V 7. minutě, krátce po vyhraném vhazování, pálil tvrdě Blažek, ale gólmana Nimmerrichtera nepřekvapil.
Druhou přesilovku začali hrát domácí v čase 7:40, kdy sudí Kratochvíl vykázal na trestnou lavici českotřebovského obránce Vondráčka. Ve 12. minutě si přesilovku konečně zahráli také Kohouti, ovšem početní převaha jim nebyla nic platná, branku soupeře neohrozili. V závěrečných pěti minutách rozhodčí domácím odpustili fauly na Hemského a Pejchu. Půl minutu před sirénou Jindřich skvěle přihrál Fúzikovi, jehož střelecký pokus zlikvidoval pozorný Zvolánek.
Na začátku druhé třetiny to dva posledně jmenovaní vzali přes kopírák. Fúzik tvrdě vystřelil, Zvolánek puk s námahou vyrazil do rohu kluziště. Další minuty patřily hokejistům Světlé nad Sázavou, kteří výborně bruslili a kombinovali. Kohouty držel nad vodou gólman Nimmerrichter, který pochytal šance Štrose, Doležala a Kubáta.
Ve 34. minutě se domácí velmi předčasně radovali z vedoucí branky. Puk zůstal ležet pod Nimmerrichterem, dobrých 40 centimetrů od brankové čáry. Kohouti na rozdíl od soupeře pokračovali ve hře, přešli do protiútoku, který důrazný Fúzik přetavil v gól – 0:1. Světelský kapitán O. Včela se pustil do slovních půtek s rozhodčími, sudí Prchal strávil spoustu času u domácí střídačky. Výsledek? Téměř pět minut se nehrálo!
Obrovskou příležitost ke skórování měl ve 36. minutě českotřebovský útočník Stehno. Na obou stranách se hrálo ve čtyřech, když Stehno z pěti metrů mířil jen do brankáře Zvolánka. Domácí hokejisté začali ztrácet nervy a stále častěji zahřívali trestnou lavici. Kohouti promarnili několik přesilových her. Neprosadili se ve čtyřech proti třem (40 vteřin), pak dokonce v pěti proti třem (24 vteřin) a branku nevstřelili ani při klasické přesilové hře (94 vteřin).
Do závěrečné třetiny vstoupili lépe hokejisté České Třebové. Ve 41. minutě se po levém křídle prodral Hemský, jehož ránu vyrážel Zvolánek pravým betonem. O dvě minuty později pohotově střílel Fúzik, puk těsně minul pravou tyčku. Světlá mohla vyrovnat při přesilové hře, ve 45. minutě střílel Křišťan, jenže Nimmerrichter ukryl puk ve své lapačce.
Domácí stále útočili, ale pozornou obranu Kohoutů překonat nedokázali. Pomohlo jim až sporné vyloučení Lesáka v čase 54:26. Světlé stačila k vyrovnání jedna minuta, v čase 55:28 zblízka skóroval Kubát – 1:1.
Zápas skončil velmi špatně pro Václava Lesáka, kterého v čase 59:07 tvrdě atakoval u mantinelu domácí Křišťan. Kapitán Kohoutů opustil led na nosítkách, podle prvních zpráv utrpěl lehký otřes mozku a zhmoždění hrudní a krční páteře. Útočníka Světlé Křišťana tentokrát úzkostlivý sudí Kratochvíl nepotrestal…
V prodloužení dominoval brankář Kamil Nimmerrichter. Domácí hráli jako o život, jenže Šíma, Kořínek, Dolinský, Doležal a Blažek byli na gólmana Kohoutů krátcí. Vzápětí uhodil hrom na druhé straně. Na Stehnovu přesnou přihrávku si před domácí branku skvěle najel obránce Honza Škvor a s přehledem zavěsil puk pod horní tyčku – 1:2.
To bylo příliš pro flustrovaného útočníka Světlé Štrose, který ze střídačky „chlapsky“ sekl protihráče a vyfasoval celkem pětadvacet trestných minut…
Jaromír Jindřich, trenér Kohoutů:
„Mužstvo předvedlo neskutečný výkon. Hráli jsme organizovaně a velmi dobře do obrany. Ve druhé třetině jsme byli pod silným tlakem, který jsme se štěstím přečkali. Vytvořili jsme si řadu slibných příležitostí, štěstí se k nám přiklonilo v prodloužení. Vítězství je tvrdě vykoupeno nepotrestaným faulem a zbytečným zraněním našeho kapitána Václava Lesáka.“
Příští zápas – neděle 26. března: Česká Třebová – Světlá nad Sázavou (17.00).