Velké finále patřilo Světlé

Rozhodující pátý finálový zápas krajské ligy Pardubického kraje zvládli mnohem lépe hokejisté Světlé nad Sázavou. Českotřebovští Kohouti nenavázali na své výkony z předcházejících dvou utkání a v domácím prostředí prohráli 1:4. Nedělní zápas měl skvělou atmosféru, do ochozů zimního stadionu Na Skalce přišlo 1 316 diváků!!!

Česká Třebová - Světlá n. S. 1:4 (0:2, 1:0, 0:2)

Branky: 35. Fúzik (Jindřich, Schejbal) – 9. Křišťan (Žák), 11. Jar. Doležal (Urban, Venc), 50. Žák (O. Včela, Křišťan), 60. Křišťan (Žák, P. Včela).

Rozhodčí: Kareš, Doležal – Čížek, Křivohlavý. Vyloučení: 1:2. Bez využití. Diváků: 1 316. Nejlepší hráči: Jindřich – Žák, Křišťan. Konečný stav série: 2:3.

Česká Třebová: Nimmerrichter - Škvor, Šimončič, Vondráček, Krejnus, Boruch, Fink – Hemský, Kavalír, Zadina – Fúzik, Jindřich, Schejbal – Zítka, Stehno, Pejcha – od 32. Pelán.

Světlá: Zvolánek – O. Včela, Svoboda, Šíma, Kořínek, Fibikar, Venc – Žák, P. Včela, R. Křišťan – Blažek, Dolinský, Kubát – Špatenka, Jar. Doležal, Urban.

V 5. minutě si obě mužstva vypracovala po jedné gólové šanci. Jako první mohl skórovat Křišťan, jehož střelu skvěle zneškodnil brankář Nimmerrichter. Po bleskovém přenesení hry se do šance prodral Stehno, jehož střelu vyrážel gólman Zvolánek. O dvě minuty později se za domácími obránci objevil rychlý Dolinský, Nimmerrichter byl znovu připraven.

Hokejistům Světlé stačily k získání dvoubrankového náskoku pouhé dvě minuty. V čase 8:39 potrestali nepřesnou rozehrávku obránce Finka, po přihrávce Žáka s přehledem skóroval Křišťan – 0:1. Další pohroma přišla v čase 10:39, kdy z poměrně ostrého úhlu překonal českotřebovského brankáře Jaroslav Doležal – 0:2. Kohouti v první třetině většinou jen přihlíželi rychlým kombinačním akcím soupeře a branku Světlé vážněji neohrozili.

V úvodu druhé třetiny se Kohouti ubránili ve čtyřech, když na trestné lavici seděl Hemský. Ve 25. minutě předvedl nádhernou individuální akci Žák. Nejzkušenější hráč Světlé se prosmýkl mezi obránci Vondráčkem a Krejnusem, vystřelil bekhendem, puk skončil v lapačce gólmana Nimmerrichtera. V čase 25:22 začala první přesilovka Kohoutů, ve vyložené pozici přestřelil Kavalír.

Kohouti se ve druhém dějství herně zlepšili, gólových šancí si vypracovali minimum. Ve 32. minutě přihrával Zadina do tandemu Hemskému, jehož pohotovou ránu lapil připravený Zvolánek. Domácí tým měl obrovské problémy s rozehrávkou, kterou hosté leptali výborným napadáním a hrou ve středním pásmu.

Vyprodaný zimní stadion jásal až ve 35. minutě, kdy Kohouti konečně předvedli rychlou kombinaci. Schejbal přihrál Jindřichovi, ten okamžitě poslal puk na pravé křídlo rozjetému Fúzikovi, který překonal Zvolánka – 1:2. Ve druhé třetině to však ze strany Kohoutů bylo všechno.

Hosté si v závěrečném dějství pečlivě hlídali jednogólový náskok, dobře bránili a čekali na příležitost k rychlým brejkům. Ve 49. minutě předvedl své sprinterské nohy Dolinský, snadno přešel přes tři domácí hráče, ve finále narazil na pozorného brankáře Nimmerrichtera. Netrvalo dlouho a Světlá udeřila potřetí. V 50. minutě Kohouti totálně propadli ve vlastním obranném pásmu. Zkušený Žák se zčistajasna ocitl sám před Nimmerrichterem a nezaváhal – 1:3.

Kohouti dřeli, ale na rozjetého protivníka jednoduše neměli. V 54. minutě se po pravém křídle protáhl obránce Škvor, trefil dobře postaveného Zvolánka. V čase 56:07 si domácí vybrali oddechový čas. V závěru odvolali brankáře a v čase 59:47 inkasovali počtvrté, podruhé se radoval Křišťan – 1:4. Hotovo, pátý zápas a první místo patří hokejistům Světlé.

Jaromír Jindřich, trenér Kohoutů:
„Z jedné strany jsem zklamaný, na druhé straně musí hráčům poděkovat. Naše sestava nebyla optimální, bohužel. Byla to úžasná finálová série, kterou rozhodla zkušenost. Gratuluji soupeři.“

Jiří Přibyl, trenér Světlé:
„Rozhodla první třetina, v níž jsme soupeři odskočili o dvě branky. Mám radost z toho, jak jsme náročný zápas zvládli a získali celkové prvenství.“