VOLEJBALOVÉ VÝSLEDKY SOKOLA ČESKÁ TŘEBOVÁ 11. – 19. 3. 2017

Volejbalistky T.J. Sokol vyhrály II. ligu, ale do I. ligy nemíří - je to náročné

TJ Sokol Česká Třebová  –  TJ Jiskra Havlíčkův Brod

Dne 11.3.2017 se třebovské hráčky vydaly na poslední venkovní zápas této sezóny a to do Havlíčkova Brodu. Ačkoliv soupeři patřila 7. příčka, soupeř to rozhodně nebyl snadný, jak ukázal na domácí palubovce, odkud si odvezl jednu výhru 3:2. Úkolem posledního výjezdu sezóny bylo přivézt plný počet bodů pro udržení se na vedoucí příčce, hru si užít a dobře si zahrát.
První set začal vítězně a Sokolky působily uvolněným dojmem, ale zodpovědně a s větší chutí než soupeřky. Ovšem v druhém setu koncentrace opadla a začaly se kupit jednoduché chyby, které soupeřkám dodávaly elán a bylo těžší se prosadit. Velký propad nastal i na servisu, kde třebovačky nedokázaly zatlačit jako v předchozím setu a pak se už vše jen nabalovalo. Celý set dotahovaly a bohužel to nejtěsnějším možným rozdílem dopadlo prohrou. V třetí sadě došlo k drobným změnám v postavení a sestavě a v přestávce se jasně řekla strategie hry. Základem úspěchu v třetím setu bylo jednoznačné zlepšení servisu, kde P. Tomanová
a M. Šemberová dokázaly dlouho šňůrou na podání zatlačit na soupeře a usnadnit hladký průběh setu, kdy soupeřky neměly šanci. V podobném duchu se zadařilo i ve čtvrtém závěrečném setu. Česká Třebová vybojovala 3 body za výhru 3:1.
Na druhý zápas se opět trochu pozměnila sestava, navíc hráčky nastoupily v nových dresech. Základní cíl a psychologie zůstala nezměněna.  První i druhý set měl podobný průběh. Kvalitní servis, houževnatost v poli a důraz na síti. Tyto prvky nedovolily soupeřkám chytit dech
a vyhrát. Ve třetí sadě se už asi třebovačky viděly na cestě domů. Laciné chyby, pokles úspěšnosti na útoku a bloku, horší příjem. Toto polevení znamenalo prohraný set a novou energii pro havlbrodské. Během přestávky mezi sety se opět probrala taktika. Znovu se připomnělo několikrát opakované a to, že bez dřiny to samo nepůjde. V závěrečné sadě se třebovačky zvedly a dotáhly zápas do vítězného konce 3:1.
Z Havlíčkova Brodu, z posledního venkovního zápasu, si hráčky Třebové odvezly plný počet bodů do tabulky. Před posledním kolem této sezóny, kdy v sobotu 18. 3. doma hostí tým Svitav, jsou i nadále na první příčce tabulky, o 4 body před druhým Nymburkem.
Sestava: Andrlová Daniela, Gottwaldová Lenka, Horáková Iva, Karanská Hana, Mikulecká Barbora, Šemberová Martina, Tomanová Pavlína, Trávníčková Pavla, Zabranská Lucie
Výsledky:    Česká Třebová – TJ Jiskra Havlíčkův Brod 3:1 (21,-23,9,17)
                   Česká Třebová – TJ Jiskra Havlíčkův Brod 3:1 (14,18,-18,19)                              Za družstvo žen Karanská Hana

16

18. 3. 2017 TJ SOKOL ČESKÁ TŘEBOVÁ-SVITAVY, VOLEJBAL 2. LIGA ŽEN.

V sobotu 18. 3. 2017 se na domácí půdě naposledy v sezóně 2016/17 představily ženy Sokola Česká Třebová proti hráčkám z nedalekých Svitav. Českotřebovačky potřebovaly "urvat" nejméně dva body, aby si zajistily prvenství v tabulce.
K prvnímu zápasu jsme nastoupily s pokorou a koncentrovaností na každý míč. Hlavně dobrým servisem se nám dařilo odtáhnout Svitavačky od sítě a neumožnit jim rychlý útok. Tuto roli na sebe vzaly především naše nahrávačka Marťa Šemberová a blokařka Pája Tomanová, kterým se podařilo dát několik bodů v řadě z podání. Zápas jsme zvládly bez nějakých dramatických situací a jasně jsme první utkání ovládly 3:0 na sety. Tím jsme získaly tři body do tabulky a jistotu prvního místa J!
Ke druhému střetnutí jsme nastoupily poněkud uvolněnější, ale i tak jsme chtěly v domácím prostředí vyhrát. Nastoupily jsme v trošku pozměněné sestavě a první sadu jsme soupeři dovolily dát pouhých 13 bodů. Druhý set jsme ovšem polevily na servisu a útoku. Došlo
k prostřídání, ale i tak jsme koncovku setu neotočily v náš prospěch a set prohrály. Další dva sety jsme spíš vybojovaly morálkou a touhou zvítězit, což se podařilo a druhé klání jsme vyhrály poměrem 3:1!
Velké DÍKY  patří našim příznivcům, fanouškům a rodinným příslušníkům, kteří nás přišli  k poslednímu zápasu sezóny podpořit a vytvořit nám parádní atmosféru! V hale nebylo slyšet vlastního slova, jak bubny a trumpety burácely J! Takže DĚKUJEME a budeme se opět na podzim v nové sezóně těšit na vaši přízeň!
Tím, že jsme vyhrály druhou ligu skupiny B, tak máme možnost se zúčastnit kvalifikace do první ligy. Ale jelikož se první liga hraje jiným systémem - pátek x sobota, tak se pro nás stává nereálné, byť se jen pokusit se tam dostat. Je to časově a finančně dosti náročné, takže zůstáváme hrát druhou ligu.
Sestava: Andrlová Daniela, Barešová Světla, Drymlová Martina, Gottwaldová Lenka, Horáková Iva, Karanská Hana, Šemberová Martina, Tomanová Pavlína, Trávníčková Pavla, Zabranská Lucie

19. 3. 2017 KADETI FINÁLE POHÁRU KVS.

Dne 19. 3. 2017 se družstvo kadetů zúčastnilo finále Poháru krajského volejbalového svazu ve Chvaleticích. Do finále se z kvalifikací probojovala 3 družstva mužů a 5 družstev žen. Pro naše mladé družstvo to byla další herní zkušenost. V prvním zápase se podařilo klukům sebrat jeden set pozdějšímu vítězi TJ Pardubičkám (1:3). V druhém zápasu se kluci utkali s družstvem Pardubiček B. Přes vyrovnané sety, kluci prohráli (0:3), když poslední set už postrádal potřebnou kvalitu z naší strany. Celkově se naše družstvo umístilo na 3. místě a kvalifikovalo se do finále Východočeské oblasti dne 2. 4. 2017 v Česticích. Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen Jan Kadlec, ale bez podpory celého družstva by toho nedosáhl. Kluci odehráli dobrý turnaj, činnosti, na kterých pracujeme v trénincích se pomalu lepší. Dnes se do hry zapojil i J. Hurt, a nevedl si vůbec špatně, dále Č. Třebovou reprezentovali Šplíchal, Pejchal, Hubáček a Skřivánek. Michal Kadlec

19. 3. 2017 ŠTERNBERK, MLADŠÍ ŽÁKYNĚ.

V neděli 19. 3. 2017 nás čekalo předposlední kolo mladších žákyň v Olomouckém kraji. Minulé domácí vydařené kolo nás posunulo do druhé skupiny. V této druhé skupině jsme kromě domácího Šternberka, potkaly ještě Prostějov B a Přerov A. Pro mě je druhá skupina nejzrádnější. Jsou v ní týmy, které spadly z první skupiny, ale zároveň tým, který postoupil z poslední třetí skupiny, tedy my. Pro nás velká škola.
Do prvního zápasu nastupujeme bojovně, ale … na hřišti chybí pohyb a komunikace. Čím méně mluvíme, tím více zbytečných chybiček děláme a soupeřky pouštíme do hry.  Ty se přestávají bát a začínají smečovat.  Holky se zaleknou úplně. Ale úplně zbytečně. V poli dobře čapeme, ale pak zbytečně zkazíme my…. Podobně vypadá zápas se Šternberkem i Přerovem A.
Nerada přiznávám, ale tento turnaj jsme vůbec neprohrály na hřišti, ale v hlavě. Strach byl velký a každý, kdo hrál, ví, že čím více se hráč bojí, tím více kazí.....
Poslední kolo 2. 4. 2017 nás čeká zase ve třetí skupině. Pro všechny skupiny je společný pořadatel Přerov.
Hrály: kapitánka Pája Jebousková, Lucka Neumannová, Sára Horáková, Zuzka Havránková, Marťa Klementová, Šárka Zahrádková, Bětka Kadlecová, Andrejka Jiroušková  J.Rejmanová

19. 3. 2017 PŘEHAZOVANÁ CH SVITAVY KP PCE KRAJE.

V neděli jsme odehráli předposlední kolo v přehazované chlapců ve Svitavách. Náš oddíl reprezentovala opět tři družstva. Družstvo ČT A bylo páté, ČT šesté a ČT desáté. Všichni odevzdali na hřišti své maximum, k vidění byla spousta pěkných výměn i herní pokroky hráčů. U kluků musíme pochválit zejména dobrý pohyb po hřišti. Poslední kolo s vyhlášením výsledků celé soutěže budeme pořádat v České Třebové v dubnu.