VOLEJBALOVÉ VÝSLEDKY SOKOLA ČESKÁ TŘEBOVÁ 25. – 26. 2. 2017

25. 2. 2017 2. LIGA VOLEJBALU ŽEN

BENÁTKY N. J.-Č. TŘEBOVÁ.

V sobotu 25. února zamířilo družstvo žen do vzdálených Benátek nad Jizerou, které zaujímaly průběžné 8. místo v tabulce. Naším cílem bylo si opět odvézt plný počet bodů a upevnit první místo, ovšem věděly jsme, že to nebude procházka růžovou zahradou.
Do úvodního zápasu jsme nastoupily s velkým odhodláním a nasazením a první set jsme s převahou vyhrály. Ve druhém setu se začaly objevovat chybičky, které se projevily především v koncovce, kterou jsme o těsný rozdíl bodů prohrály. Ve třetím setu jsme se opět dokázaly zvednout a set opět patřil nám. Ve čtvrtém setu se bohužel začaly opakovat chyby z předcházejícího nevydařeného setu, především servis a příjem nevycházel podle našich představ, a tak jsme nakonec byly nucené dojít až do tiebreaku. Soupeř však přitvrdil servis, a tak po chvíli vedl s velkým rozdílem, který, bohužel pro nás, udržel až do konce.
Do druhého utkání jsme, i přes předchozí neúspěch, nastupovaly s dobrou náladou a ještě větším odhodláním si odvézt více než jeden bod. Hned první set se nám povedl a opět jsme 1:0 vedly. Druhý - pro nás občas trochu krizový set - jsme bohužel opět prohrály, ale stále jsme se nevzdávaly, a tak třetí a čtvrtý set nakonec připadl nám.
Z příjemného výletu do Benátek nad Jizerou jsme si tedy odvezly krásné čtyři body, které nám upevnily průběžné první místo v tabulce.
Sestava: Andrlová Daniela, Barešová Světlana, Drymlová Martina, Gottwaldová Lenka, Horáková Iva, Karanská Hana, Šemberová Martina, Tomanová Pavlína, Totušková Lucie, Trávníčková Pavla
Výsledky:
            Česká Třebová – Benátky n. Jizerou 2:3 (18,-23,16,-22,-7)
            Česká Třebová – Benátky n. Jizerou 3:1 (19,-20,12,19)                                             Za družstvo žen Drymlová Martina

25. 2. 2017, BMV SVITAVY .

V sobotu 25. 2. 2017 uspořádal volejbalový oddíl Svitavy turnaj v barevném minivolejbalu pro kategorie červenou a modrou. Do haly Na Střelnici se sjelo celkem 69 týmů z Pardubického kraje, asi 200 dětí. A volejbalový „mumraj“ mohl začít.
Obě barevné kategorie se hrály na 5 minut a díky výborné organizaci turnaj skvěle šlapal. Všichni se snažili být na „svém“ hřišti včas, a proto nebyl důvod pro zdržování. Náš oddíl měl zastoupení jak v červeném, 6 týmů, tak v modrém minivolejbalu, také 6 týmů.  Holky i kluci bojovali o každý míč, ale 5 minut je krátká doba a proto se každé zaváhání těžko dohánělo.  Někomu se dařilo více, někomu méně. Ale turnaj jsme si užili určitě všichni.
Po dohrání skupin následovalo vyhlášení a týmy na prvních 3 místech dostaly na stupních vítězů medaile. I na nás se dostalo J
ČT „C“ – Bětka Kadlecová, Anička Vomáčková, Marťa Štanglerová
ČT „D“  - Natálka Řeháková, Terča Nováková, Kristýnka Hrdličková, Zuzka Mastíková
ČT „E“ – Marťa Klementová, Anička Klimešová, Zuzka Havránková
ČT „F“ -  Andrejka Jiroušková, Šárka Zahrádková, Lucka Neumannová, Pája Jebousková
Za trenéry Benešová, Dvořáková, Adam, Rejmanová

26. 2. 1. LIGA VOLEJBALU JUNIOREK ČESKÁ TŘEBOVÁ – TRUTNOV

Na neděli 26. 2. 2017 bylo nalosováno poslední kolo ligy kadetek i juniorek. Nás čekaly poslední dvojzápasy na domácí palubovce v hale Na Skále. K prvnímu a třetímu zápasu nastoupily kadetky proti soupeřkám z Prostějova.
Soupeřkami juniorek byl tým z Trutnova.  Do prvního i druhého juniorského zápasu nastupují holky, které odehrály první polovinu soutěže. V druhé polovině je čekal nelehký úkol – zachránit ligu kadetek pro svoje mladší spoluhráčky. Úkol nelehký, ale holky jsou bojovnice a ligu kadetek uhrály. Za odměnu je čekal „jejich“ volejbal.  A jak se nám dařilo? První zápas je plný pěkných výměn, bojovnosti v poli. Žádný bod není zadarmo. Rozhodují vlastní chyby. První dva sety ztrácíme v koncovce, třetí set vyhráváme my, čtvrtý set si vybíráme oddech a soupeřky dotahujeme až v koncovce. Ale set už nezískáme.
Druhý zápas je posledním zápasem dne. Možná únava, možná celodenní nálož volejbalu. Na hřišti chybí bojovnost. I když…. holky by chtěly, ale nemluvíme, jsme pozdě u míče. Chvílemi jsme samy sobě soupeřkami, jak se honíme po hřišti. Únava je znát i na větším množství vlastních chyb. Prohráváme první set, druhý vedeme o hooodně, ale nakonec rozhoduje koncovka. Set je náš. I třetí set je vyrovnaný. Čtvrtý set se opět holkám nepovedl a soupeřky si už hájí svůj náskok.
Oba zápasy prohráváme 1:3. První zápas je pěknou podívanou. Druhý zápas o chtíči holek…
TJ Sokol Geodézie Česká Třebová – TJ Lokomotiva Trutnov 1:3 (-22,-22,20,-17) a 1:3 (-18,24,-22,-12)
Hrály: kapitánka Veronika Šplíchalová, Hana Václavková, Tereza Pešková, Aneta Köhlerová, Tereza Kašparová, Kristýna Voleská, Michaela Bečičková, Natálie Foldynová, Linda Klimková, Monika Nerudová, Valentýna Bicanová                                  JR

26. 2. 2017 1. LIGA KADETEK Č. TŘEBOVÁ-PROSTĚJOV B.

Neděle 26. 2. 2017, byla posledním dnem soutěží 1. ligy kadetek a 1. ligy juniorek. Stále ještě hrajeme o udržení v 1. lize kadetek. Nově složené družstvo kadetek má úkol zachránit 1. ligu. Během 10 zápasů, které družstvo hrálo, neprohrálo jediný zápas. Takže z 5 bodů, které družstvo mělo před baráží, navýšilo bodový stav na 34 bodů.  Dnes je čeká poslední dvojzápas. Českotřebovským dívkám, stačí vyhrát dva sety a udrží se v soutěži 1. ligy kadetek.
TJ  SOKOL ČESKÁ  TŘEBOVÁ  –  VK AGEL PROSTĚJOV    3 :  0  25:18, 25:16, 25:5
Nevíme, jaké hráčky trenérka Pereira Soares Solange Paula (Brazilka bývalá hráčka extraligy žen, nyní asistentka P. Gogy v extraligy žen) z Prostějova přiveze. Přivezla nějaký mix 6 hráček, které vůbec nebyly špatné. Je vidět, že se pečlivě věnují technice, protože jejich hraní bylo technicky výborné (smečařský rozběh, blokové přemístění, dobře se staví k přihrávce, servis, hra v poli, atd.).  Že dělají chyby, to se během času a hraním zlepší. Výborné je, že mají takové základy, na kterých mohou stavět další zvyšování své výkonnosti, protože je nebude limitovat špatná, nebo žádná technika. Bez větších problémů vítězíme 3:0 a 1. ligu kadetek jsme udrželi.
 TJ  SOKOL ČESKÁ  TŘEBOVÁ  –  VK AGEL PROSTĚJOV    0 :  3  22:25, 12:25, 11:25
Jelikož jsme se udrželi, v 1. lize KKY a jakýkoliv výsledek, je již bezpředmětný, pouštíme na hřiště mix starších žákyň a hráček, které neměly odehraných tolik zápasů, jako předchozí parta. V průběhu zápasu se začínají dívky z Prostějova prosazovat stále více a hostující družstvo vítězí.
Děkuji všem dívkám, za zodpovědný přístup k zápasům o udržení v 1. lize kadetek.
Hrála a střídala: kapitánka Linda Klimková, Aneta Kőhlerová, Natálie Foldynová, Kristýna Voleská, Michaela Bečičková, Tereza Kašparová, Tereza Pešková, Monika Nerudová, Valérie Bicanová.
Tabulka 1. liga kadetky - skupina o 7. - 12. místo (C+D) (1-KKY-O)