Doba bronzová skončila. Po dvou třetích místech v krajské lize Pardubického kraje vybojovali hokejisté České Třebové druhé místo, když v napínavé finálové sérii podlehli Světlé nad Sázavou 2:3 na zápasy. Pádný důvod k oslavě v orlickoústeckém hotelu Uno.

„Vyhráli jsme základní část soutěže, takže jsme do vyřazovací části vstupovali z výhodné první pozice. Ve finále jsme díky tomu měli v rozhodujícím střetnutí výhodu domácího prostředí, ale soupeř byl lepší a zaslouženě nás porazil,“ připomenul generální ředitel společnosti Rieter CZ Jan Lustyk.
Nejen on měl radost z toho, že Kohouti vyhráli soutěž v divácké návštěvnosti. Ve třech finálových utkáních přišlo v České Třebové na hokej v průměru přes jeden tisíc diváků. Absolutní rekord celé soutěže padl 26. března, na pátý finálový duel bylo zvědavo 1 316 diváků. Průměrná návštěva českotřebovských Kohoutů za celou sezonu byla 595 diváků na jedno utkání. Skvělá bilance. „Je jisté, že z České Třebové se stává hokejové město,“ shrnul Jan Lustyk.
Kvalitní práci a výsledky českotřebovského hokejového klubu vyzvedl přítomný starosta města Česká Třebová Jaroslav Zedník: „Hokejový klub dělá městu výbornou reklamu., Velmi často mi volají starostové dotčených měst, které v soutěži porážíme,“ usmíval se starosta a pokračoval: „Fanoušci tady mají hokej rádi, výborné návštěvy jsou toho dostatečným důkazem. Vedení klubu a hráčům děkuji za vzornou reprezentaci města. Poděkování patří také sponzorům, kteří klub podporují.“
V první sezoně šesté místo, v posledních dvou sezonách dvě třetí místa, letos stříbro. Jaké jsou plány Kohoutů pro další sezonu? „Nemůžeme mít jiný cíl než krajskou hokejovou ligu vyhrát,“ prohlásil Jan Lustyk, z jehož rukou převzal kapitán Václav Lesák pohár generálního ředitele společnosti Rieter CZ.
Na pátečním slavnostním večeru byli vyhlášeni nejlepší hráči sezony. Součástí oslavy byla dražba dresu Ladislava Jindřicha, který za částku 6 000 korun získal českotřebovských podnikatel Pavel Klacl. Ve spolupráci s vydražitelem věnuje hokejový klub získané peníze na charitativní účely.

Nejlepší hráči sezóny

Nejlepší brankář: Kamil Nimmerrichter
(v průběhu sezony mu kryli záda Otakar Husár, Tomáš Pácha a Radek Ehrenberger)

Nejlepší obránce:
1. místo: Jan Škvor, 51 kanadských bodů (4+47)
2. místo: David Vondráček, 26 kanadských bodů (2+24)
3. místo: Václav Lesák, 16 kanadských bodů (4+12)

Kanadské bodování:
1. místo: Marek Hemský, 79 kanadských bodů (39+40)
2. místo: Ladislav Jindřich, 78 kanadských bodů (33+45)
3. místo: Jan Škvor, 51 kanadských bodů (4+47)

Železný muž:
Sedm hokejistů nastoupilo ve všech 44 mistrovských zápasech.
Kamil Nimmerrichter, David Vondráček, Jan Škvor, Ladislav Jindřich,
Jakub Pejcha, Michael Schejbal a Jindřich Zítka.

Železní muži hráli všech 44 utkání

Cena manažera (Pavel Kavalír)                                                       Cena předsedy klubu (Patrik Stehno)

Cena generálního partnera klubu

Ocenění "šamana" Miroslava Krska a lékaře klubu Jiřího Fabiána

Cena bývalého manažera Pavla Klacla  pro trenéra Jindřicha a manažera klubu Vladimíra Vaňka má původ ve Skotsku

Předání medailí, předání poháru generálního manažera Ing. Jana Lustyka pro stříbrný tým HC Kohouti