TŘEBOVAČKA LENKA HAJNÁ BYLA BÁJNÁ
Občanské sdružení „ROZHOUPEJ MĚSTO“ uspořádalo ve dnech 20. a 21. května v Ústí nad Orlicí – Hylvátech již šestý ročník náročné sportovní akce 24 HODIN NA NOHÁCH. Start i cíl byl v hostinci U Tří mostů. Děti do 15 let kroužily na okruhu dlouhém 2,5 km, dospělí měli trasu čtyřkilometrovou. Počasí bylo podmračené, v noci hodinku sprchlo, teplota do 200C, zkrátka na běh či chůzi přímo ideální.
Hvězdného výkonu dosáhla třebovská sportovkyně Lenka Hajná. Ženskou kategorii jednotlivkyň vyhrála výkonem 112km. Kojit v průběhu závodu své sedmiměsíční miminko nebylo pro ni vůbec žádnou překážkou. Druhá skončila Martina Rábová rovněž z České Třebové (92km). Třetí příčku vybojovala vnučka Standy Umy Lucie Rudolecká (88km), která žije v Praze.
Muži jednotlivci:1/Josef Mlynář 116km Ústí nad Orlicí, 2/Jaroslav Poukar 112km Česká Třebová, 3/ Dalibor Adam 72km, jeden z hlavních pořadatelů z Ústí nad Orlicí.
Kategorie dvojic: 1/ Sokol UO Květa Brožková a Josef Ludvíček 172Km. O druhé a třetí místo se podělily další ženy z Ústí nad Orlicí: Ústecké roztahovačky – Jitka Nováková + Dominika Vašinová 160km a Sestry v akci – Jitka Nováková st. + několikanásobná vítězka kategorie jednotlivkyň z minulých ročníků Monika Jirásková 160km.
Borci do 15 let: 1/ Tereza Jirásková 92,5km, 2/ Antonín Jirásek 90 km, 3/ Eliška Hamerníková 62,5km. Všichni čtrnáctiletí sportovci z Ústí nad Orlicí. 4/ Jana Poláková 52,5km, jedenáctiletá „Oušťačka“. Hezkého výkonu dosáhla i pětiletá Eliška Lehká z Říček – Orlické Podhůří. Ušlapala 30km a skončila pátá.
Funkce ředitele závodu se opět se ctí zhostil Matouš Pořícký. Kromě ředitelování stačil ušlápnout několik koleček se svými dětmi Veronikou a Davidem. Všechny přítomné pozval na další čtyřiadvacetihodinovku, tentokrát na kolech a koloběžkách. Proběhne 1. a 2. července 2017. Start v 10 hodin u firmy Moldex.