Běh na Kozlovský kopec 2017

V neděli 25.6.2017 se poběží již 26. ročník populárního Běhu na Kozlovský kopec. V posledních letech se závodu pravidelně zúčastňuje více než stovka běžců.
Závod je součástí MARATONSTAV Českého poháru v bězích do vrchu a ISCAREX poháru. Svojí délkou a profilem (délka 5 km a převýšení 230 m) patří mezi nenáročné závody, ale o to více je oblíben i mezi hobby běžci a sportovci jiných odvětví. Trať má po celé délce kvalitní asfaltový povrch. První kilometr vede městem a pak trať rovnoměrně stoupá březovou alejí až do cíle k Chatě Maxe Švabinského.  Start závodu je u budovy VDA v Habrmanově ulici v 10:00 hodin. Zde je také prezentace a zázemí pro závodníky. V ceně startovného (100 Kč) je zahrnuto občerstvení v cíli, doprava osobních věcí závodníků do cíle, měření času, využití zázemí závodu.
Ceny pro první tři závodníky ve všech vypsaných kategoriích jsou finanční a další věcné ceny budou slosovány v běžecké tombole.
Traťový rekord v kategorii mužů drží Robert Krupička časem 17:29 a v kategorii žen Míša Stránská z pořádajícího oddílu časem 20:32. Loňskými vítězi se stali Radek Hübl (18:06) a Míša Stránská (20:32). Nejnižší účast byla na prvním ročníku – 17 závodníků, nejvyšší pak na 22. ročníku – 151 závodníků. V loňském roce se závodu zúčastnilo 101 běžců.