ČESKOTŘEBOVSKÁ TRÉNINKOVÁ SKUPINA „SPARTAN RACE“ ZÁVODILA V ÚSTÍ

Tělovýchovná jednota Sokol Ústí nad Orlicí vedená Pavlem Kittlitzem spolu s občanským sdružením Rozhoupej město zastoupeným místostarostou Matoušem Poříckým a Daliborem Adamem zorganizovaly ve středu 21. června Olympijský běh. Do této celostátní akce se zapojilo 71 398 sportovních nadšenců a přispěli částkou 260 810Kč. Start byl jednotný v 18 hodin, v Ústí nad Orlicí z parku Kociánka před kulturním domem. Sedmadevadesát běžců vedlo policejní auto, další policisté početný peloton uzavírali. Trať dlouhou 5 100 metrů středem města vyznačili pořadatelé zelenožlutými šipkami. Křižovatky byly osazeny regulovčíky. Je pochopitelné, že na tomto přehledném okruhu nemohl nikdo zabloudit, všichni běžci závod ve zdraví dokončili. Nejrychlejším mužem byl
Zdeněk Šilar – čas 18:10:18 minut. Mezi ženami zvítězila Šárka Šachová v čase 23:00:10. Celý závod vtipně komentoval Dalibor Adam, početní diváci tak byli průběžně informováni, kde se čelo sportovců právě nachází.
Ve startovním poli byla i početná skupina „SPARTAN RACE“ z České Třebové. Před dvěma lety ji založila Olga Sokolová a partu zhruba dvaceti nadšenců dodnes trénuje. Na Olympijském běhu v Ústí nad Orlicí ji reprezentovali: Miroslav Faltus, Josef Lešinger, Milan Moravec, Michal Moravec, Karel Bočkaj, Michal Zelinka, Jana Miriam Jinorová, Olga Zavřelová a Gabriela Šmídová. Borci proběhli cílem s týmovou vlajkou nad hlavami.
„Na trénincích se scházíme dvakrát týdně, v úterý vybíháme od ústeckého hotelu UNO, v neděli se scházíme od 9 hodin doma Na Horách. Za restaurací budujeme překážkové zázemí, kde nechybí pneumatiky, lana, pytle a další vychytávky. Patříme k nejstarším skupinám mezi Sparťany, rádi v naší partě přivítáme další podobně založené nadšence“, prozradila Olga Sokolová.
Českotřebovská trenérka není opravdu žádné „ořezávátko“. Úspěchu má mnoho. Vloni se například zúčastnila mistrovství Evropy ve Skotsku, kde bojovala se závodnicemi o třicet let mladšími. Ve stodvacetičlenném poli skončila čtyřicátá. Za bleskovou pomoc zraněné soupeřce převzala cenu Fair play. V evropské sérii svoji věkovou kategorii vyhrála, ve světové skončila díky zranění čtvrtá.