ČESKOTŘEBOVSKÁ TRIATLONISTKA JANA JIROUŠKOVÁ ZRAJE JAKO VÍNO

Ani rodičovské povinnosti nebrání talentované sportovkyni Janě Jirouškové v tom, aby porážela daleko mladší cyklistky, plavkyně i běžkyně. Názorně to opět předvedla v neděli 16. července při závodě Českého poháru ve sprinttriatlonu na jezeře Hamr u České Lípy. Voda byla studená, pořadatelé tedy v souladu s pravidly povolili neopreny, 750 metrů absolvovali muži i ženy dohromady, což byl pořádný masakr. Z vody vylézala Jana Jiroušková šestá, 20km cyklistiky absolvovala na novém silničním kole KTM, které jí zapůjčil oddíl PRESTIGE CYCLING TEAM Česká Třebová. Na tomto stroji hravě dojela soupeřky a v depu seskakovala třetí. Byla to časovka jednotlivců, jízda v háku zakázána, což Janě vyhovovalo. Přezout se umí českotřebovská reprezentantka profesionálně, do závěrečného 6 200 metrů dlouhého běhu již nastoupila druhá. Tuto stříbrnou příčku si udržela a cílovou pásku probíhala rozesmátá i s dcerkou Terezkou. Lepší byla pouze slovenská reprezentantka Gajdošová.

Populární „Pastvinský triatlon“ se konal ve středu 5. července na tratích 350 metrů plavání, 18km cyklistiky a 4,5km běhu zde, nenašla Jana Jiroušková přemožitelku, na trati 25km vyhrála i Českotřebovský maraton. Nyní se pilně připravuje na „polovičního železňáka“, tedy na tratě 2km plavání, 90km cyklistiky a 21km běhu. Držíme palce! Milan Richter

JANA JIROUŠKOVÁ   foto: archív ČTřZ