Veteráni ČR v České Třebové vyhráli

Ve třetím přípravném utkání změřili Kohouti síly s reprezentačním výběrem veteránů České republiky. Hrálo se podle pravidel veteránského hokeje, tzn. na 3 x 15 minut, bez fyzického kontaktu a střelby příklepem, fauly byly trestány samostatným nájezdem.

Česká Třebová – veteráni ČR 3:7 (1:3, 1:0, 1:4)

Branky: 13. Pejcha (Jar.Moučka), 25. Jar. Moučka (Vlček), 39. Jar.Moučka (Vlček) – 5. K. Ťoupal, 9. Ptáček (trestné střílení), 12. Král (R. Ťoupal, Dvořák), 32. R. Ťoupal (Král, Turek), 33. Ptáček (Klimt), 35. R. Ťoupal (Klimt, Král), 35. Turek (Král, Dvořák).

Trestná střílení: 1:2 (za Kohouty proměnil Šejba ml., za veterány Šejba st. a Janecký).

Rozhodčí: Kareš a Padevět. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:1. Diváků: 296.

Česká Třebová: Nimmerrichter (31. Faltus) – Procházka, Jan Moučka, Lesák, Šimončič, Cik, Pražák – Hemský, Vlček, Fousek – Šejba ml., Kavalír, Křečan – Jar. Moučka, Pejcha, Zítka – Blecha, Čada.

ČR: Kučera – Ščerban st., Ščerban ml., K. Ťoupal, Dvořák, Ptáček, Látal – Procházka, Janecký, Pospíšil – Král, R. Ťoupal, Turek – Šejba st, Klimt, Czerlinski.

Veteráni rozhodli o svém vítězství na začátku třetí třetiny. Za stavu 2:3 neproměnil domácí obránce Procházka trestné střílení, vzápětí udeřil soupeř. Hosté vstřelili během tří minut čtyři branky a bylo hotovo. Bývalí hokejisté byli úspěšnější i při samostatných nájezdech.

Příští zápas – středa 20. září: Česká Třebová – Jaroměř (18.30).

Zápas
 začal blahopřáním k narozeninám

Sobotní přátelské hokejové utkání mezi českotřebovskými Kohouty a veteránskou reprezentací České republiky mělo slavnostní úvod. Gratulace patřila jubilantovi - jednomu z nejlepších československých hokejistů všech dob, útočníkovi Milanu Novému
„Představovat hokejovým fanouškům, alespoň těm o něco dříve narozeným, útočníka Milana Nového je asi zbytečné. Kovaný Kladeňák nastřílel v nejvyšší domácí soutěži 474 gólů, dalších 120 přidal v reprezentačním dresu. Žádný jiný československý nebo český hokejista tolik branek nenastřílel a obávám se, že ani nenastřílí,“ říká manažer Kohoutů Vladimír Vaněk, který před úvodním vhazováním pogratuloval Milanu Novému k nadcházejícím 66. narozeninám.