Judisté hlásí Medailové žně na Slovensku

O čtvrtém zářijovém víkendu jsme odjeli se 7 judisty do slovenských Malacek, kde se konala tradiční VC, jíž se letos zúčastnilo 196 dětí převážně ze Slovenska a několik málo oddílu z ČR.
Nejdříve na slovenské tatami nastoupila Beátka Zemánková, která však po 3 prohrách obsadila nepopulární 4. místo a zahraniční turnaj je pro ni zkušeností, kterou určitě zúročí v pozdějších letech. Dalším českotřebovským judistou, který se v Malackách představil, byl Adam Janíček, který porazil všechny své soupeře a zajistil si tak zlato.
A po předání medailí mláďatům to již šlo ráz na ráz. Zorka Zemánková po jedné výhře obsadila 2. místo, Zuzka Gregarová po 3 výhrách brala další zlato pro českotřebovské judo. Třetí zlatou vybojoval Saša Pataki se 2 vítěznými zápasy a poslední medaili, tentokrát bronzovou, bral Tomáš Rybka, který po jedné výhře nestačil v semifinálovém utkání na dalšího slovenského borce a skončil tak třetí. Posledním bojovníkem byl Matěj Řezníček, který však více jak se soupeři, bojoval s lehkým nachlazením, a to ho stálo dost sil na to, aby předvedl kvalitní judo. Takže tentokrát bez medaile. I tak lze hodnotit vystoupení našich judistů a judistek jako velmi dobré a věříme, že další zlepšení výkonů ještě přinese své ovoce. JUDU zdar!
VÝSLEDKY STRUČNĚ:
1. místo – Zuzana Gregarová, Alexandr Pataki, Adam Janíček   2. místo – Zora Zemánková   3. místo – Tomáš Rybka
 
Český pohár Brno – 2 medaile
Ve dnech 16. - 17. 9. se konal předposlední kvalifikační turnaj v Brně. Turnaje se účastnili závodníci ze 13 zemí a sjelo se jich téměř 1200. V sobotu se nejvíce vedlo Vítkovi Škrkoňovi ve věkové kategorii dorostu a váze do 73kg. Po šesti vítězných zápasech (kdy porazil i reprezentanta z Ukrajiny a Slovenska) se stal celkovým vítězem a potvrdil, že v této váze patří do absolutní špičky. V kategorii dorostenek vybojovala Petra Vážková 3. místo ve váze do 63kg. Bodované 7. místo po dvou vítězných zápasech ještě obsadila Zuzana Gregarová ve váze do 57kg.  V neděli pak nastoupili mladší kategorie, tam se nám bohužel zatím nevedlo dle našich představ a nikdo ze závodníků neobsadil bodované místo.  Další a poslední z kvalifikačních turnajů je na začátku října v Teplicích.