Karatisté z České Třebové úspěšně reprezentovali

na Mistrovství světa v Japonsku

Členové klubu KARATE-KA Česká Třebová reprezentovali v srpnu 2017 Českou republiku na Mistrovství světa WOF karate a kobudo Tokiu.
Na úvod celé mezinárodní soutěže proběhl dvoudenní mezinárodní seminář (Gasshuku) Okinawa Shorin-ryu Karate a Okinawa Kobudo, který vedl okinawský velmistr hanshi Kenyu Chinen - držitel stupně 9. Dan Okinawa Shorin-ryu Karate a 9. Dan Okinawa Kobudo, šéf-instruktor a prezident celosvětové organizace World Oshu-kai Dento Okinawa Shorin-ryu Karate Kobudo Federation.
Samotný světový šampionát proběhl v neděli 13. srpna 2017, kde své země reprezentovalo přes 200 závodníků. Za Českou republiku bojovalo o medaile celkem 10 členů České federace Okinawa Karate a Kobudo, a to včetně 2 zástupců České Třebové, Dalimil Jakubka a Michal Švec.
Oba dva byli na šampionátu velice úspěšní. Michal Švec získal 2. místo v kategorii kumite (kyu, 18-44 let), čímž vylepšil 5. místo z MS v roce 2015, a dále získal 3. místo v kategorii karate kata (kyu, 18-44 let), a 8. místo v kategorii kobudo kata open (kyu, 18-44 let), když mimo jiné porazil reprezentanty Japonska, Indie, Austrálie a Polska. Dalimil Jakubka pak při svém prvním startu na MS obsadil 8. místo v kategorii karate kata (kyu, 18-44 let), které bylo v dané kategorii velkým úspěchem.
Na závěr patří velké poděkování městu Česká Třebová a hejtmanovi Pardubického kraje, JUDr. Martinu Netolickému, Ph.D., kteří naše reprezentanty finančně podpořili a trenérům Michalu Čáslavskému a Liboru Kovářovi za výbornou přípravu našich reprezentantů.