Kohouti porazili kvalitního soupeře

Ve druhém přípravném utkání narazili hokejisté České Třebové na kvalitního soupeře, jehož hru zdobí výborné bruslení a důraz v osobních soubojích. Chrudim měla v určitých pasážích zápasu výraznou převahu, ale v koncovce byli efektivnější Kohouti, kteří znovu nenastoupili v kompletní složení (chyběli obránci Boruch s Cikem a útočník Fúzik).
Česká Třebová – Chrudim 5:3 (2:1, 1:1, 2:1)
Branky: 2. Šejba (Jindřich, Pejcha), 14. Hemský (Škvor), 38. Veselý (Vlček), 57. Vlček (Lesák), 58. Zítka – 4. Dobiáš (Novák), 29. Cvrček (Kalous), Hudec (O. Polák, Karásek).
Rozhodčí: Sedlák – Veselý, Melichar. Vyloučení: 5:9 (navíc Jindřich osobní trest do konce utkání). Využití: 1:0. Diváků: 271.
Česká Třebová: Nimmerrichter (28. Faltus) – Škvor, Veselý, Lesák, Šimončič, Pražák, Procházka – Hemský, Vlček, Zítka – Šejba, Jindřich, Pejcha – Křečan, Kavalír, Fousek – Pirkl.
Chrudim: Ament – Klement, Seidler, Hudec, Kalous, Pilař, Urban, Brožek – Kišš, Novák, Dobiáš – Cvrček, O. Polák, Karásek – Haltuch, J. Polák, Koreček – Novotný, Solnička, Štěpánek.
Od začátku se hrálo ve vysokém tempu a padaly rychlé góly. Kohouti se dostali do vedení v čase 1:02, kdy Jindřichovu přesnou přihrávku proměnil Šejba – 1:0. Ve 2. minutě mohlo být vyrovnáno, šanci Haltucha zlikvidoval pozorný brankář Nimmerrichter. Domácí se nepoučili a po sérii chyb ve vlastním obranném pásmu inkasovali z hole zkušeného Dobiáše – 1:1.
Vyrovnávací branka soupeře českotřebovské hokejisty nabudila ke zlepšenému výkonu. Šance Hemského, Pejchy a Jindřicha pochytal gólman Ament, ve slibných střeleckých pozicích mířili nad chrudimskou branku nejprve Škvor a po něm také Vlček. Do jednobrankového vedení se Kohouti dostali ve chvíli, kdy obě mužstva hrála ve čtyřech. Škvor vyslal kolmou přihrávkou do úniku Hemského, který nedal Amentovi šanci – 2:1.
Druhou třetinu začali domácí přesilovou hrou, ale branku velmi dobře bruslícího soupeře nijak neohrozili. V čase 28:04 došlo na střídání českotřebovských brankářů. Faltus byl na ledě pouhých 36 vteřin, když jej po dalších zmatcích v obraně překonal Cvrček – 2:2. Hosté přidali, výsledkem jejich náporu byla tyčka, kterou při přesilovce trefil obránce Klement.
Kohouti potom získali výhodu dvojnásobné přesilové hry, 62 vteřin hráli v pěti proti třem, jenže gól vstřelit nedokázali. Při pokračující výhodě jednoho muže v poli se do slibné šance prokličkoval Hemský, ale zamířil vedle chrudimské branky. Ve 37. minutě se naopak vytáhl brankář Faltus, když lapil tutovku Novotného. Vzápětí se na Kohouty usmálo štěstí, v čase 37:54 se do černého trefil obránce Veselý – 3:2. Ve 40. minutě předvedl hezkou individuální akci Zítka, po jeho ráně se puk otřel o levou tyčku chrudimské branky.
Chrudimský tlak od začátku závěrečné třetiny sílil, a tak si domácí střídačka v čase 48:13 raději vzala oddechový čas. O tři minuty později měl obrovskou možnost Novák, naštěstí pro Kohouty mířil vedle. Hosté doplatili na nedovolené zákroky Kišše a Klementa, v čase 56:12 totiž při přesilovce předvedl parádní ránu Vlček – 4:2. Pokračující přesilovou hru přerušil vyloučený Kohout Procházka, ale jeho spoluhráčům to nevadilo. V čase 57:09, opět při hře ve čtyřech, se v nejlepším světle předvedl Zítka – 5:2. Uběhlo pouhých 15 vteřin, domácí nedokázali vyhodit puk z vlastní třetiny a inkasovali z hole obránce Hudce – 5:3. Dvoubrankové vedení si Kohouti naštěstí vzít nenechali.

Příští zápas – sobota 16. září: Česká Třebová – veteráni České republiky (16.30).