Tvrdě vybojovaná výhra

V prvním utkání turnaje Metuje Cup nastoupili Kohouti doma proti Jaroměři, třetímu týmu loňského ročníku krajské ligy na Královéhradecku. Zápas se hrál od první minuty ve svižném tempu, soupeř se prezentoval důrazem v osobních soubojích. Českotřebovští hokejisté byli efektivnější v koncovce, domácí tým nejednou podrželi oba brankáři, Nimmerrichter s Peškou. V sestavě Kohoutů chyběli obránci Lesák s Procházkou a útočníci Fousek, Šejba a Fúzik.
Česká Třebová – Jaroměř 3:2 (1:0, 0:0, 2:2)
Branky: 16. Jar. Moučka (Vlček), 53. Jar. Moučka (Křečan, Jindřich), 57. Vlček (Jar. Moučka) – 51. Bujňák (Hlavnička), 56. Kačerovský (Bujňák, Vejman).
Rozhodčí: Sedlák – Veselý, Melichar. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. Diváků: 261.
Česká Třebová: Nimmerrichter (32. Peška) – Škvor, Jan Moučka, Cik, Šimončič, Veselý, Pražák – Jar. Moučka, Vlček, Hemský – Křečan, Jindřich, Pejcha – Zítka, Kavalír, Čada.
Jaroměř: Vacek (41. Prokš) – Merkl, Bujňák, Koblížek, Mišinec – Souček, Veselý, Čtvrtečka – Hlavnička, Kačerovský, Vejman -  Čapek, Růta, Pekárek.
Do prvních střeleckých příležitostí se dostali domácí Hemský s Kavalírem, na druhé straně vychytal gólman Nimmerrichter obránce Bujňáka a útočníka Veselého. Ve 13. minutě se po pasu Škvora dostal do brejku Vlček, rozhodl se pro střelu, ale puk mezi betony brankáře Vacka nepropasíroval. Jaroměřský brankář se o chvíli později vyznamenal při dvou střelách Hemského.
Téměř tři stovky diváků se jediné branky úvodního dějství dočkali v čase 15:35, po vyhraném vhazování se puk ocitl na holi Jar. Moučky, který jej krátkým a přesným švihem poslal pod horní tyčku – 1:0. Ve stejné minutě mohlo být vyrovnáno, hostující Bujňák mířil ve vyložené šanci vedle českotřebovské branky. V závěru první třetiny hráli Kohouti přesilovou hru. Cik s Jindřichem rozehráli parádní partii pro Křečana, jehož pohotovou střelu lapil krásným zákrokem Vacek.
Do druhé dvacetiminutovky vstoupili lépe důrazní hosté, kteří se chvílemi až příliš snadno dostávali do gólových šancí. Jednu z nich spálil ve 26 minutě Veselý, o minutu později po střele Vejmana zabránil jistému gólu pozorný Nimmerrichter, který zneškodnil i střelecké pokusy Hlavničky s Kačerovským.
V čase 31:13 nastoupil do českotřebovské branky Peška a okamžitě měl plné ruce a nohy práce. Ještě ve 32. minutě zmařil nájezd Čtvrtečky, po dalším okénku v domácí obraně zlikvidoval ve 33. minutě tutovku Hlavničky. Kohouti odpověděli rychle, ale nepřálo jim štěstí. Ve 34. minutě připravili Škvor s Vlčkem střeleckou parketu pro Jar. Moučku, po jehož ráně zazvonila levá tyčka jaroměřské branky.
Kohouti mohli jít do dvoubrankového vedení ve 41. minutě, jenže Pejcha ve 100% šanci vysoko přestřelil.  Hosté přidali a vypracovali si dvě gólové možnosti. Ve 48. a 49. minutě je měli Čtvrtečka se Součkem, domácí podržel dvěma výtečnými zákroky střídající brankář Peška. Po nedovolených zákrocích Zítky s Křečanem získal soupeř výhodu dvojnásobné přesilové hry, při hře pěti proti třem se v čase 50:43 postaral o vyrovnání výborný Bujňák – 1:1. Důležité bylo, že Kohouti přežili pokračující oslabení, když se dlouhých 94 vteřin bránili ve čtyřech.
Českotřebovská odpověď byla rychlá a účinná. Na časomíře svítilo 52:39, když se po spolupráci s Křečanem s Jindřichem podruhé v utkání gólově prosadil Jar. Moučka – 2:1.  Domácí hokejisté  pak nevyužili přečíslení tří na jednoho a po zaváhání ve středním pásmu přišel v čase 55:53 trest v podobě vyrovnávací branky Kačerovského – 2:2. Tým Jaroměře se radoval pouhých devatenáct vteřin. Na začátku rozhodující akce byl obránce Škvor, po jeho přihrávce ujel po pravém křídle Jar. Moučka, předložil přesnou přihrávku Vlčkovi, který v čase 56:12 vstřelil vítězný gól – 3:2. Hosté to v závěru zkusili v šesti, opuštěnou branku Jaroměře netrefil Pejcha.
Druhé utkání turnaje: Litomyšl – Náchod 2:3 v prodloužení.
Příští zápasy turnaje – sobota 23. září: Náchod - Česká Třebová (14, v Jaroměři), Jaroměř – Litomyšl (11, v Jaroměři), neděle 24. září: Litomyšl – Česká Třebová (13, v Jaroměři), Jaroměř – Náchod (16, v Jaroměři).