První hokej v nové sezóně
K prvnímu přípravnému utkání si hokejisté českotřebovští Kohouti pozvali Orli z Uničova, jejichž dres obléká řada hráčů s ligovými a dokonce extraligovými zkušenostmi (Korhoň). Hosté přijeli s pouze dvanácti hráči do pole, kompletní však nebyli ani Kohouti (chyběli Boruch, Cik, Šejba, Fousek a Fúzik).

Česká Třebová – Uničov 8:4 (3:2, 2:2, 3:0)

Branky: 1. Vlček (Hemský), 17. Pirkl (Hemský), 20. Jindřich (Šimončič), 31. Šimončič (Vlček), 40. Hemský (Vlček), 45. Pejcha (Lesák), 50. Křečan (Jindřich) 52. Pejcha (Lesák) – 6. Korhoň (Klíč), 8. J. Navrátil (Korhoň), 24. Paška (Korhoň, Sršeň), 35. R. Axmann (J. Navrátil, Žajgla).

Rozhodčí: Sedlák – Vašátko, Melichar. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Diváků: 261.

Česká Třebová: Nimmerrichter (31. Faltus) – Škvor, Veselý, Lesák, Šimončič, Pražák, Procházka – Hemský, Vlček, Zítka – Křečan, Jindřich, Pejcha – Blecha, Kavalír, Čada – Ruda, Pirkl.

Uničov: M. Axmann – L. Navrátil, Paška, Hromádka, Provaz – R. Axmann, Žajgla, J. Navrátil – Sršeň, Korhoň, Vrána – Klíč, Gerhát.

Kohouti měli bleskový nástup, již ve 13. vteřině otevřel skóre po přihrávce Hemského přesně střílející Vlček – 1:0. Autor první branky měl ve 3. a 5. minutě další šance, tentokrát pálil vedle. Vzápětí domácí obránci zapomněli na rychlého Korhoně, který v 6. minutě z brejku s přehledem vyrovnal – 1:1. O dvě minuty později Kohouti znovu chybovali při bránění aj. Navrátil strhl vedení na stranu Uničova – 1:2.

V polovině první třetiny hráli domácí přesilovou hru, Jindřich však mířil do brankáře M. Axmanna. V 17. minutě se souboj dvou jmenovaných hráčů opakoval, navrch měl opět uničovský gólman. Závěr prvního dějství patřil Kohoutů. Ještě v 17. minutě, po akci Hemského s Vlčkem, se o vyrovnání postaral českotřebovský dorostenec Pirkl – 2:2. Ve 20. minutě přidali Kohouti ještě jednu branku. Šimončič mířil vedle, ale trefil Jindřicha, od kterého se puk odrazil za záda bezmocného brankáře Uničova – 3:2. Těsně před sirénou mohlo být vyrovnáno, šanci R. Axmanna zmařil výtečným zákrokem brankář Nimmerrichter.

V úvodu druhé třetiny promarnili Kohouti další přesilovku, po chybě Šimončiče pak ve 24. minutě inkasovali z hole Pašky – 3:3. O pět minut později se znovu vytáhl Nimmerrichter, který kryl střelecký pokus Korhoně. Hokejisté České Třebové se dostali do vedení ve 31. minutě, při hře ve čtyřech, zaskočil hostujícího brankáře střelou od modré Šimončič – 4:3.

Uničova pomohla přesilová hra, kterou ve 35. minutě zužitkoval útočník R. Axmann – 4:4. O malou chvíli později měl smůlu Jindřich, který prudkým švihem orazítkoval horní tyčku. Kohouti se ve druhé dvacetiminutovce dočkali ještě jednoho gólu, po spolupráci s Vlčkem předvedl parádní kousek Hemský – 5:4.

Na začátku závěrečné třetiny trefil tyčku také hostující Sršeň, potom se ke slovu dostali Kohouti. Ve 45. minutě dojel vyhozený puk obránce Lesák, okamžitě přihrál najíždějícímu Pejchovi, který střílel rychle a přesně – 6:4. Štěstí nepřálo Zítkovi, po jehož ráně ve 49. minutě zvonila opět tyčka.

Hostům docházely síly, převaha domácích hokejistů narůstala. V 50. minutě, krátce po vhazování, zavěsil puk pod horní tyčku Křečan – 7:4. V 52. minutě, po dalším útočném výpadu obránce Lesáka, se podruhé prosadil důrazný Pejcha – 8:4. V závěrečných minutách zápasu se s gólovými šancemi roztrhl pytel. Nejprve mířil do tyčky L. Navrátil, vzápětí se při šanci R. Axmanna vyznamenal gólman Faltus, který zneškodnil ještě dva pokusy Korhoně. Na druhé straně mohli přidat další branky Kavalír s Vlčkem.

Příští zápas – neděle 10. září: Česká Třebová – Chrudim (17.00).