Kohouti dvakrát prohráli
Ve třetím utkání turnaje Metuje Cup změřili Kohouti síly s Litomyšlí, které podlehli o jednu branku. Do nedělního zápasu nenastoupil zraněný obránce Cik, duel nedohrál ani útočník Zítka. V poslepované sestavě Kohoutů dále chyběli obránci Lesák, Procházka a útočníci Hemský, Šejba a Fúzik.
Litomyšl - Česká Třebová 5:4 (2:1, 0:2, 3:1)
Branky: 2. Vomočil (Šklíba), 11. Mečiar (Musil), 50. Novotný (Bor, Solnička), 52. Starý (Pilavka), 54. Mečiar (Bárkoci) – 10. Vlček (Fousek), 23. Fousek (Škvor), 31. Pejcha (Jindřich), 42. Pejcha (Moučka). Rozhodčí: Padevět – Bednář, Runštuk. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváků: 17.
Litomyšl: Klička – Starý, Kovář, Šklíba, Mečiar, Dvořák, Jankovský – Budina, Pilavka, Skoumal – Vomočil, Musil, Bárkoci – Bor, Solnička, Šklíba.
Česká Třebová: Faltus (30. Novotný) – Škvor, Pražák, Veselý, Šimončič – Kavalír, Moučka, Zítka – Křečan, Jindřich, Pejcha – Fousek, Vlček, Skopal.
Kohouti (stejně jako proti Náchodu) špatně začali, první branku inkasovali ve 2. minutě. Skóre pak otočili a deset minut před koncem zápasu měli dvoubrankový náskok (4:2), jenže v závěru jim docházeli síly a třikrát inkasovali.

Chyby, fauly, prohra

Ve druhém utkání turnaje Metuje Cup prohráli Kohouti s Náchodem. Náš tým inkasoval po půlminutě hry, pak třemi brankami skóre otočil, ale na konci se z těsné výhry radoval bojovný soupeř. Hokejisté České Třebové často chybovali, zbytečně faulovali a byli neškodní při přesilových hrách. V sestavě Kohoutů chyběli obránci Lesák s Procházkou, útočníci Hemský, Šejba a Fúzik.
Náchod - Česká Třebová 6:5 (2:3, 2:1, 2:1)
Branky: 1. Macháň (Havrda), 19. Zeman (Leeder), 24. Havrda (Macháň), 27. Kodym (Pánek), 47. Kodym (Havrda), 57. Havrda (Kodym, Pánek) – 13. Fousek (Skopal), 15. Škvor (Moučka), 19. Moučka (Škvor), 39. Škvor (Moučka), 49. Zítka (Vlček).
Rozhodčí: Janovský – Macek, Kozák. Vyloučení: 12:11. Využití: 2:1. Diváků: 35.
Náchod: Bernart – Pánek, Plíhal, Chaloupka, Verner, Srba – Havrda, Kodym, Macháň – Maršík, Hlavatý, Vondřejc – Škoda, Zeman, Leeder.
Česká Třebová: Nimmerrichter – Škvor, Zítka, Cik, Šimončič, Pražák, Veselý – Skopal, Vlček, Moučka – Křečan, Jindřich, Pejcha – Čada, Kavalír, Fousek.
Náchodským hokejistům stačilo ke vstřelení vedoucí branky pouhých 29 vteřin, po mikrospánku první českotřebovské pětky se o to postaral Macháň – 1:0. Ještě v 1. minutě byl navíc vyloučen Jindřich, jeho spoluhráči se naštěstí ubránili. První střelu na soupeřovu branku vyslal až v 6. minutě Vlček, gólmana Bernarta však nezaskočil. Po dalším nedovoleném zákroku Šimončiče a ráně Chaloupky se vytáhl brankář Nimmerrichter, na druhé straně lapil Bernart střelecký pokus Moučky.  První skutečně hokejovou akci předvedli Kohouti až ve 13. minutě, Vlček se Skopalem připravili ideální střeleckou pozici pro přesně mířícího Fouska – 1:1. O necelé dvě minuty bylo ještě lépe, po přesné přihrávce Moučky strhl vedení na stranu Kohoutů obránce Škvor – 1:2. Hosté konečně zabrali, díky využité přesilovce, přesněji po ráně Moučky se v čase 18:08 radovali z dvougólového vedení – 3:1. Vzápětí (v čase 18:31) přišel zbytečný faul a vyloučení Pejchy, zaváhání Křečana a gólový trest z hole Zemana – 3:2.
V úvodu druhé třetiny se Kohouti ubránili ve čtyřech, po individuální akci Moučky podržel spoluhráče náchodský brankář Bernard. Ve 24. minutě si hosté vybrali další slabší chvilku, Náchod se snadno dostal do přečíslení a Kodym lehce vyrovnal – 3:3. Domácí se podruhé v utkání ujali vedení ve 26. minutě, Křečanovo vyloučení potrestal výborný Kodym – 4:3.
Přesně v polovině zápasu mohlo být vyrovnáno, po Moučkově uvolnění vysoko přestřelil Skopal. Když se Kohoutům naskytla možnost hrát přesilovou hru, často ji zrušili zbytečným faulem.  Ve 33. minutě byl na trestnou lavici vykázán Kodym, vzápětí jej následoval Jindřich, který faulem „hasil“ chybnou rozehrávku Šimončiče. Nakonec se Kohouti ve druhém dějství přece jen radovali, ve 39. minutě vyrovnával Škvor – 4:4.
Na začátku třetí dvacetiminutovky hráli Kohouti 90 vteřin v pěti proti čtyřem, náchodskou branku neohrozili. Po přesném pasu Veselého ujel Jindřich, kterému blafák do bekhendu nevyšel. Ve 47. minutě propadli hokejisté České Třebové při hře dozadu, čehož využili přihrávající Havrda a střílející Kodym – 5:4. Uběhly pouhé dvě minuty, když se po nenápadné akci ujala střela Zítky – 5:5.
Kohouti mohli zvítězit, jenže. Nejprve promrhali minutovou přesilovku v pěti proti třem (!!), zhola nic nevymysleli ani při minuté výhodě jednoho hráče v poli. Vrchol střeleckého zmaru přišel v čase 55:05, kdy Skopal neproměnil nařízené trestné střílení. Jak už to bývá, blesk uhodil na opačné straně. Rozhodla první náchodská formace, která rozebrala obranu Kohoutů jako domeček z karet a v čase 56:17 vstřelil Havrda vítěznou branku – 6:5.