TJ Sokol Česká Třebová II
Kosa padla na kámen aneb úspěšný vstup do 1. ligy kadetek 

Na domácí půdě tělocvičny ZŠ Nádražní jsme v sobotu 23.9.2017 hostili favorita skupiny družstvo VO TJ Lanškroun. Kosu, která v loňské sezoně kácela jednoho soupeře za druhým, a postup do extraligy kadetek tomuto družstvu unikl jen o vlásek.
Naše hráčky absolvovaly letošní důmyslně propracovanou přípravu do několika na sebe navazujících bloků. Od fyzické přípravy v ARMY stylu, přes psychologickou přípravu, až po ochutnávku na vlastní kůži několika hodin tvrdé (drsné) přípravy ruské hokejové reprezentace. Tyto aspekty do sebe perfektně zapadly a za podpory dvou posil – Klárky a Šárky se po roce! podařilo nečekané – vyrobit kámen.
TJ Sokol Česká Třebová II  – VO TJ Lanškroun     3:1  (-19,19,22,14)
První set sice prohráváme, ale jakoby i diváci vycítili šanci dnes Lanškroun porazit. Ve druhém setu se nám povedly dvě několikabodové šňůry na servisu, na které už soupeřky nedokázaly zareagovat. Třetí set byl nejdramatičtější. Za stavu 23:21 vybírám druhý oddechový čas a po dvou skvěle zakončených útočných kombinacích vyhráváme třetí set. V posledním setu soupeřky složily zbraně za stavu 22:14.
 
TJ Sokol Česká Třebová II  – VO TJ Lanškroun     0:3  (-22,-23,-22)
Do druhého zápasu nastupujeme bez hlavní nahravačky, které byla omluvena z rodinných důvodů. Nahrávky se ujala naše univerzálka Áďa, která opět odnahrávala bez chybičky. Bohužel v koncovkách rozhodla naše větší nesehranost. I přes prohru jsme odehráli skvělé utkání.
 
Děkujeme za podporu našemu rozrůstajícímu se fanklubu
Příští dvojzápas hrajeme opět na ZŠ Nádražní 7. 10. 2017 od 10hod a 14hod
Hráčky: Lucka Farago, Sára Horská, Veronika Koubová, Natka Kubátová, Martina Kubištová, Klára Melicherová, Adéla Říhová, Šárka Šimková, Vendy Vomáčková
Trenéři: J a J Koubovi (Fido = přezdívka trenéra)
 
Odkaz na průběžnou tabulku: http://www.cvf.cz/souteze/soutez/?soutez=1-KKY&skupina=1-KKY-C
Odkaz na fotografie ze zápasu: http://babovkyavanocky.rajce.idnes.cz/CTII_vs_Lanskroun_zari_2017/  www.volejbalct.cz
 


V 1. lize hrají úspěšně dvě českotřebovská družstva z obou sokolských jednot 

V příštím kole se setkají v domácím derby v sobotu 7. října od 10 hodin v tělocvičně ZŠ Nádražní ul., hostitelem bude tedy Sokol II.   Zde se uvidí, který z týmů je lepší. V I. kole byli totiž "sokolky ze Skály", tedy Sokol  Geodézie Česká Třebová ještě úspěšnější a v prvním dvojkole vyhráli doma v tělocvičně Na Skále se Světlou nad Sázavou oba dva zápasy  3:0 a 3:1.  (V průběžné tabulce jsou na druhém místě, Sokol II na místě čtvrtém).