VOLEJBALOVÉ VÝSLEDKY SOKOLA ČESKÁ TŘEBOVÁ 23. 9. – 24. 9. 2017

23. 9. 2017 VOLEJBAL 1. LIGA JUNIOREK VE VOLEJBALE Č. TŘEBOVÁ - SVITAVY.

V sobotu dne 23. 9. 2017 hostíme družstvo juniorek TJ Svitavy.  Kádr družstva juniorek TJ Sokol Geodézie Česká Třebová čítá 11 dívek. K dispozici ještě nemáme Kristýnu Bělkovou, která se zranila v Přerově. Čeká nás čtyřzápasový blok, kdy začnou hrát juniorky, následují kadetky, opět juniorky a tento celodenní blok ukončí kadetky.

TJ SOKOL ČESKÁ TŘEBOVÁ – TJ SVITAVY         3 :  2    25:11, 21:25, 25:21, 20:25, 15:13

TJ SOKOL ČESKÁ TŘEBOVÁ – TJ SVITAVY         3 :  0    25:15, 25:17, 25:22

Družstvo soupeře známe, minulý rok hrály děvčata ze Svitav Č. pohár. Skončily ve druhé osmičce.  První set hrály Českotřebovské dívky dobře, soupeře nepodcenily a ten se nezmohl na nějaký vážný odpor, vítězíme 25:11. Pokračuji ve střídání hráček, které jsem začal střídat v koncovce tak snadného 1. setu.  Snadný první set, ubezpečil dívky, že by měly vyhrát, bohužel si neuvědomily, „že pro to musí něco udělat“. Od začátku druhého setu prohráváme a nedaří se soupeře bodově dostihnout, prohráváme 21:25. Třetí, set máme od začátku rozehraný výborně a také ho s přehledem vítězně dohráváme.  Čtvrtý set je obdobou druhého, prohráváme 1:8, 2:14, stahujeme na 15:19 a 20:23, ale v koncovce děláme zbytečné chyby. Poslední set je vyrovnaný, stranu otáčí soupeř 7:8, našim dívkám se daří se vytvořit dvoubodový náskok, který udržíme do koncovky pátého setu. Vítězíme 15:13, celkově 3:2.

Druhý zápas začínáme hrát v 13,30 hodin. Hra českotřebovských dívek se zlepšila, první set 25:15, druhý set 25:17, vedeme 2:0.  Průběh třetího setu je hororový, dívky přestaly hrát a odpočívají. Prohráváme 2:7, 5:1, 9:15, až nyní dívky zjišťují, že konečně něco musí začít dělat, jinak prohrají.   Pomalu se daří bodově dotahovat náskok soupeře, dokonce vedeme 17:16. Ač se soupeř snaží, třetí set vyhráváme 25:22, celý zápas 3:0. Druhý zápas byl výkonnostně lepší prvního.

Hrála a střídala: kapitánka Veronika Šplíchalová, Linda Klimková, Natálie Foldynová, Kristýna Voleská, Tereza Pešková, Michaela Bečičková, Viktorie Štefanová, Tereza Kašparová, Sabina Hladílková, Dominika Kliglová..

Zapsal R. Hanzelka

23. 9. 2017 VOLEJBAL MUŽŮ  V. MÝTO - Č. TŘEBOVÁ.

Dne 23. 9. 2017 odehráli junioři další kolo krajského přeboru mužů ve Vysokém Mýtě. Počasí bylo krajně nepříznivé, ba až neregulérní. Teplota kolem 9 st.C, mírný déšť. Obava o zranění tu byla, ale nakonec jsme uvítali, že si kluci mohli vyzkoušet hru v těchto nepříznivých podmínek. Soupeř byl pro kluky přijatelný a nebylo daleko od vítězství. To se nepodařilo jen díky tomu, že kluci měli v hlavách až moc nepříznivé počasí. A také díky tomu, že jsme pravidelně střídali, tak aby se herní praxe rozložila mezi všechny hráče. Kvalita hry je přesto stále stoupající.
Sokol Č. Třebová reprezentovali Hubáček, Kadlec, Pejchal, Šplíchal, Lukáš, Koudelný, Kostka a Skřivánek.

3:0 (19,17,15)

24. 9. 2017 VOLEJBAL MUŽŮ  Č. TŘEBOVÁ-SLATIŇANY.

Dne 24. 9. 2017 odehrálo družstvo juniorů poslední zápas podzimní části krajského přeboru mužů Pardubického kraje 2.třídy. Zápas se odehrál v tělocvičně, kde kluci mohli zužitkovat domácí prostředí a také fyzické předpoklady. Do prvních dvou setů nastoupila momentálně nejsilnější sestava a zle soupeři zatápěla. Bohužel kluci obě vyrovnané koncovky, spíše vlastními chybami, prohráli. Avšak tyto situace se nedají v tréninku modelovat a tak to byla velká zkušenost. V dalších setech jsme hodně střídali, tak aby se zatížení utkání rozneslo na všechny hráče. I přes kombinovanou sestavu jsme drželi se soupeřem krok, což je dobré zjištění. Stále bojujeme s nevynucenými chybami a určitými herními situacemi, na které se nedostatečně soustředíme. Ale celkový obraz je pozitivní. Kluci se od jarní sezóny hodně zlepšili, což mi potvrdil samovolně každý podzimní soupeř. Ale stále je před námi spousta práce.

Sokol Č. Třebová reprezentovali Hubáček, Kadlec, Pejchal, Šplíchal, Lukáš, Koudelný, Kostka, Kohoutek a Skřivánek.

VE VOLEJBALE - OLOMOUCKÝ KRAJ.

V neděli 24. 9. 2017 nás čekala kvalifikace mladších žákyň v Olomouckém kraji. Celá kvalifikace se odehrála v Přerově v Městské hale, všech 12 týmů. Týmy byly rozděleny do 4 skupin po 3 týmech. Pro další turnaj se vytvoří skupiny 4-členné ( týmy z 1. míst A skupina, týmy z 2. míst B skupina a týmy z 3. míst C skupina).
Cílem týmu je sbírat herní zkušenosti a proto se sestavy na turnaje budou měnit. Všechny mladší žákyně musí hrát, hrát a hrát…
A jak se nám první turnaj dařilo? K prvnímu zápasu proti Olomouci B jsme nastoupili se strachem, ale i přesto se nám první set podařilo vyhrát. Další dva sety jsme už nezískaly, ale i přesto holky bojovaly.  Druhý zápas proti Přerovu A byl především o podání. Prohra 0:2. Ve skupině jsme skončili třetí a příští turnaj nás čeká na palubovce Prostějova B.
Hrály: Adamová, Mastíková, Nováková,  Pecháčková,Růžičková, Řeháková,  Štanglerová, Vomáčková, Zahrádková
Za trenéry:  M. Adam, H. Dvořáková, J. Rejmanová

24. 9. 2017 VOLEJBAL CHLAPCI PŘÍPRAVKA

Č. TŘEBOVÁ+CHOCEŇ.

V neděli naše dvě družstva odehrála druhé kolo v trojkovém volejbale. Družstvo ČT A si v minulém kole vybojovalo postup do nejlepší A skupiny. Kluky čekaly zápasy s těmi nejlepšími. Bohužel naše družstvo neodjelo kompletní a tomu odpovídal i výsledek. Padáme zpět do skupiny B.  Nicméně kluci odehráli pět kvalitních zápasů, kde žádný míč nebyl zadarmo. Po herní stránce bylo toto kolo určitě velkým přínosem. V příštím kole mají kluci šanci si účast ve skupině A opět vybojovat.

Družstvo ČT B si minulý týden uhrálo postup ze skupiny C do skupiny B. Cílem bylo v neděli tuto skupinu udržet, a to se podařilo. Kluci skončili na pěkném třetím místě. V příštím kole, které se odehraje 8. 10. 2017 v Č. Třebové, se tak obě naše družstva potkají ve stejné skupině B.