VOLEJBALOVÉ VÝSLEDKY SOKOLA ČESKÁ TŘEBOVÁ 1. 9.  – 3. 9. 2017

2. 9. 2017, ŽENY

PŘÍPRAVNÝ TURNAJ ČERVENÝ KOSTELEC.

Dne 2.9.2017 se v rámci letní přípravy hráčky České Třebové zúčastnily turnaje v Červeném Kostelci. Turnaje se zúčastnilo celkem 5 týmů. Hned v prvním zápase dne se hráčky postavily pod vysokou síť proti nováčkovi v extralize, týmu Dukly Liberec. Rozdíl dvou soutěží byl vidět, ale i přesto Třebovačky byly důstojným soupeřem a odvedly dobrou práci. Zápas sice prohrály, ale podaly kvalitní výkon.  Následoval zápas proti prvoligovému Hronovu. Zde hra byla podstatně vyrovnanější a ačkoliv chybělo málo, ani hronovským nedokázaly sebrat set. 
Po malé přestávce třebovské hráčky nastoupily proti dalšímu prvoligovému týmu, Slavii Hradec Králové. Zde v druhém setu dlouho vedly, ale nakonec druhý set ztratily. Ve třetím setu se již zadařilo a alespoň set Hradci sebraly. Celkově však zápas prohrály. 
Poslední zápas turnaje se potkaly se soupeřem, jehož znají ze své soutěže v druhé lize, domácím Červeným Kostelcem. Bohužel se na týmu již projevovala únava z náročných soupeřů a Červenému Kostelci dokázaly sebrat jen set. Hráčky Třebové obsadily 5. místo po kvalitním výkonu s ještě kvalitnějšími soupeři. Soupeřem prvního kola nadcházející sezóny, je právě Č. Kostelec, který zavítá na třebovskou palubovku dne 30. 9. , tak přijďte domácí hráčky podpořit v nové sezoně 2017/2018 a zafandit jim, aby si vzaly zpět výhru nad Kostelcem. 
Sestava:
Iva Horáková, Radka Kubová, Daniela Andrlová, Hana Karanská, Martina Šemberová, Barbora Mikulecká, Pavla Kopecká
Za družstvo žen Karanská Hana

2. 9. 2017 VOLEJBAL  Č. TŘEBOVÁ - ŽAMBERK.

Dne 2. 9. 2017 začala juniorům Sokola Č. Třebová volejbalová sezóna. V rámci přípravy na hlavní soutěž, 1. ligy juniorů, se družstvo juniorů zúčastní krajského přeboru Pardubického kraje mužů 2. třídy. Pro letošní sezónu bylo družstvo posíleno Janem Kostkou z Chocně a Jardou Jirečkem z Litomyšle.
K prvnímu zápasu družstvo zajíždělo do Žamberku. Družstvo Žamberku posílilo pro letošní sezónu o 3 hráče Sokola Česká Třebová II a ty svojí herní zkušeností tvořili hru Žamberku. Pro naše mladé družstvo velká zkušenost. Protože to byl první zápas v sezoně a po soustředění, kde hráči nabírali hlavně fyzickou kondici, chtěl jsem hráče poznat na jednotlivých postech, pro které budou v sezóně využíváni.  Určitě byly k vidění některé pěkné volejbalové výměny, ale hra našeho družstva byla přesto hodně chybová. Do začátku soutěže je nicméně dost času a tak máme na čem pracovat. Hráče musím pochválit za bojovnost a za to, jak se poprali s nepříznivými podmínkami - kluzké hřiště, vítr a zima.
Sokol Č. Třebová reprezentovali Hubáček, Kadlec, Pejchal, Šplíchal, Lukáš, Kohoutek, Kostka a Skřivánek.
Žamberk - Č. Třebová  3:0, 3:0   M. Kadlec

26. ročník mezinárodního turnaje,  „Velká cena Přerova juniorek ve volejbale“1. – 3. 9. 2017.

Dne 1. - 3. září 2017 pořádal volejbalový oddíl VK Přerov, třídenní mezinárodní volejbalový turnaj „Velká cena Přerova juniorek“.   Turnaje  se účastnilo 32 družstev : MVK Nové Mesto nad Váhom, VK České Budějovice „A“, VK České Budějovice „B“, TJ Sokol Šternberk, TJ Slavia Hradec Králové „A“, TJ Ostrava „A“, TJ Ostrava „B“, TJ Sokol Geodézie Česká Třebová, VK Prostějov „A“, VK Prostějov „B“, VSC Zlín, Volejbal Plzeň, TJ Sokol Frýdek – Místek, ŽOK Tabor Ljubljana, VK DUKLA Liberec, TJ Sokol Žižkov I, ŠŠK VIVUS Bratislava, VMS Senica, TJ Tatran Střešovice, Volejbal Vyškov, TJ Junior Brno, TJ Slovácká Slavia Uherské Hradiště, PVK Olymp Praha „A“, PVK Olymp Praha „B“, ŠŠK Bilíkova Bratislava, Volejbal Přerov „A“, Volejbal Přerov „B“,  Palas Levice, VK Iskra Hnúšťa, VK Valašské Meziříčí,  COP Nitra „A“, COP Nitra „B“. 
Systém turnaje: - osm čtyřčlenných základních skupin systémem každý s každým
- čtyři čtvrtfinálové skupiny po osmi účastnících systémem každý s každým se zápočtem vzájemného utkání postupujících družstev ze skupin
- osm semifinálových a finálových skupin po čtyřech účastnících systémem play off o celkové pořadí. 
Startovaly hráčky narozené 1.7.1998 a mladší.
Důvodem naši účasti na tomto skvěle obsazeném turnaji bylo, odehrát těžké zápasy, kde se rozehrajeme a sehrajeme s děvčaty, které přestoupily do našeho oddílu z Třebechovic. V příštím soutěžním ročníku 2017-18, budeme opět absolvovat soutěž 1. ligy juniorek, dále Český pohár juniorek. Pokud bude potřeba, pomoci udržet 1. ligu kadetek,  děvčata z juniorek, které věkem ještě můžou kadetkám pomoci, rády pomohou. V družstvu juniorek jich je pět.
Z družstva juniorek odešla Hana Václavková, Monika Nerudová a do extraligového Přerova přestoupila Aneta Kőhlerová. Na přestup přišly dívky z Třebechovic, blokařka Viktorie Štefanová a nahrávačka Sabina Hladílková. Družstvo juniorek čítá 11 dívek.
Nahrávačka - Linda Klimková, Sabina Hladílková
Libero - Natalie Foldynová 
Blokařky  - Kristýna Bělková, Tereza Pešková, Viktorie Štefanová 
Diagonální - hráčka Veronika Šplíchalová 
Smečařky – Kristýna Voleská, Michaela Bečičková, Tereza Kašparová, Dominika Kliglová           
Základní skupina C. pátek 1. 9. 2017

SK Geodézie Česká Třebová –  TJ OSTRAVA „A“ (extraliga JKY)  0 : 2  20:25, 16:25

První zápas v turnaji a jako v loňském a předloňském ročníku, opět extraligové juniorky Ostravy.  V prvním setu se nebojíme extraligového soupeře a „dosti mu zatápíme“. Dokonce vedeme 20:18, ale dostáváme se do špatného postavení a dívky nejsou schopné set vítězně dohrát.  Hraje se od stavu 5:5 a 25 bod je poslední bod. Druhý set, již není z naší strany zahraný dobře, prohráváme 16:20, zápas 0:2.

SK Geodézie Česká Třebová – VK PŘEROV KKY (extraliga) 1 : 2  16:25, 25:23, 13:25

Proti družstvu extraligového Přerova hrajeme dobře až od druhého setu, který vyhráváme 25:23. Hrajeme výborně i třetí set, dívky se snaží „makat“ a úsilí se vyplácí. Bohužel v koncovce setu se nám zranila na smeči Kristýna Bělková, které se jak jsem zjistil později, se pohnula v koleni češka.  Stav je 13:13.  Bohužel v koncovce uděláme dvě banální chyby, 1. nezvedneme soupeřem s problémem přehraný míč a 2. chyba, míč přehráváme bagrem přes síť, ač se dal zahrát lépe.  Soupeř přihrává míč za jedna a  míčem pěkně „štípne našim hráčkám pod nohy“.  Škoda, takto nezvládnuté koncovky setu. Hodnotím zápas, jako výborný Prohráváme 1:2.

Následujícím soupeřem nám měla být slovenská VK Iskra Hnúšťa, ale na turnaj nedorazila.

Čtvrtfinálová skupina „C“ o 17. – 32. místo.

SK Geodézie Česká Třebová – VMS SENICA (Slovenská nejvyšší soutěž) 0 : 2  20:25, 16:25

Nehrajeme špatně, ale v okamžiku, kdy jde dozadu Tereza Pešková, máme problém složit míč. Takže, v  koncovkách jednotlivých setů záleží na tom, jak daří udržet Terezu Peškovou na síti.  Některým dívkám na smeči se vůbec nedaří a tuto skutečnost pomáhala řešit Kristýna Bělková, která se bohužel zranila. Družstvo Senice hraje dobře, nedělá chyby.  Prohráváme 0:2.

SK Geodézie Česká Třebová – VSC ZLÍN (1. liga JKY)      2 : 0  25:20, 25:20

Zápas začínáme dobře, od začátku setu vedeme, daří se skvěle uhrávat míče a vyhrát pevní set.  Druhý set, obdobou prvního. Uděláme si bodový náskok, který s přehledem dohráváme. S hrou           a nasazením jsem spokojen. Vyhráváme 2:0.

SK Geodézie Česká Třebová – Junior BRNO (1. liga JKY)    0 : 2  20:25, 15:25

Toto, byl nejhůře zahraný zápas českotřebovských dívek, na celém turnaji. Nemá cenu se o něm zmiňovat.  Prohráváme 0:2.

SK Geodézie Česká Třebová – VK PROSTĚJOV „B“ (EXTRALIGA KKY)  2 : 0  25:24, 25:21

Další extraligové družstvo. Začínáme dobře a extraligovému soupeři jsme velice důstojným soupeřem. Set je emociálně hodně vypjatý, protože se s trenérem Prostějova Slávkem Matějem velice dobře známe. Před 10 lety jsme spolu trénovali extraligové družstvo žen Přerova. Takže malé rivalské derby. Obě družstva předvádějí parádní volejbal. Pro českotřebovské dívky, nejlepší zápas turnaje. Koncovku 1. setu vyhráváme 25 míčem, který je rozhodující.  Do druhého setu opět nastupují dívky plně koncentrované a pokračují skvělým výkonem. Vyhráváme po skvělém výkonu 2:0. Tento zápas i komentoval rozhodčí, „že to byl nejlepší volejbal, který zatím zde viděl“.  Vyhráváme 2:0.

SK Geodézie Česká Třebová – VK ČESKÉ BUDĚJOVICE (extraliga KKY)     1 : 2  21:16, 25:25, 25:19, 7:15

Opět volejbalová bitva o každý míč. Bohužel, hrát dva takovéto těžké zápasy za sebou nezvládáme. Hrajeme dobře, ale již „nedáváme rozhodující tie break“. Prohráváme 1:2.

SK Geodézie Česká Třebová –  TJ OSTRAVA (extraliga KKY) 2 : 0  25:14, 25:16

Máme mezi zápasy jeden zápas volno. Dívky si „orazily“ a na družstvo Ostravy přímo vletěly. Opět hrají výborně a extraligovému soupeři nedávají šanci vyhrtát. Je to, poslední zápas sobotního dne. Vyhráváme 2:0.

V čtvrtfinálové skupině „C“ končíme na 3. místě.  Pořadí skupiny:

1. Senica,                               4. Prostějov KKY                  7. Č. Budějovice KKY

2. Junior Brno                        5. Zlín                                    

3. Geodézie Č. Třebová         6.Ostrava KKY

O pořadí 21. – 24. místo, neděle 3. 9. 2017

SK Geodézie Česká Třebová – VŠ PLZEŇ (extraliga KKY)    2 : 1  30:28, 19:25, 17:15

Další odehraný nádherný volejbalový zápas. Bojuje se o každý míč, zde se již hraje od 0:0 a na dva vítězné sety. Je to obrovský boj s vůlí a únavou. První set, je neskutečná bitva až do stavu 30:28 pro českotřebovská děvčata. Ve druhém setu, po úspěšné koncovce předchozího setu odpočíváme, a již  nestačíme dotáhnout, bodový náskok soupeře. Třetí set rozehrajeme výborně, vedeme 14:6, ale dostáváme se do špatného postavení a stavu, kdy dívky nejsou schopné zahrát poslední bod. Soupeři se daří dotáhnout náš bodový náskok, stav 14 : 14. Konečně se daří otočit s postavením a vítězně set dohrát. Vyhráváme 2:1. Hrajeme o 21.- 22. místo.

SK Geodézie Česká Třebová – COP NITRA (EXTRALIGA KKY) 1 : 2  20:25, 25:23, 12:15

Co dodat k soupeři? Taková obrovská výšková převaha soupeře se nevidí. Holky z Nitry do našich dívek „řežou při rozesmečování“ a snaží se je zastrašit. V průběhu prvního setu českotřebovské dívky zjišťují, že i s tímto soupeřem se dá hrát a začínají jim pěkně „zatápět“. První set prohráváme 20:25, ale druhý set po bitvě vyhráváme 25:23. Bitvou byl i třetí set. Za stavu 12:12, děláme chyby, které soupeř trestá.  Prohráváme 12:15.

Končíme na 22. místě, což je za tak kvalitního obsazení turnaje velice slušný výsledek. Důležitější bylo vystřídat všechny dívky, aby se rozehrály a sehrály s novými hráčkami. Aby si zkusily, že se dá za slušného herního nasazení hrát i s družstvy extraligy.

Na turnaji dívky odehrály 10 zápasů.

Pod vedením R.Hanzelky a J. Fišara hrála a střídala:  kapitánka Šplíchalová Veronika 11, Klimková Linda 3, Bělková Kristýna 10, Pešková Tereza 6, Voleská Kristýna 9, Foldynová Natálie 12, Štefanová Viktorie 5, Bečičková Michaela 8, Hladílková Sabina 7, Kašparová Tereza 17, Kliglová Dominika chybí. Zapsal: Rostislav Hanzelka

VÍKEND PLNÝ VOLEJBALU

V pátek 1. 9. 2017 se mladší žákyně a mladší žáci sešli Na Skále, aby poslední prázdninový den strávili na volejbale. Bohužel počasí nám nepřálo, a tak jsme antuku museli vyměnit za halu. Odtrénovali jsme opravdu hodně a myslím, že na závěrečné večerní protažení se těšili úplně všichni.   Pro kluky soustředění skončilo a mohli vyrazit domů. S mladšími žákyněmi jsme si naplánovaly přespání v sokolovně a v sobotu vyrazily na turnaj do Náchoda.
V sobotu ráno jsme se 3 týmy odjely na antukový turnaj mladších a starších žákyň do Náchoda. Největší strach jsme opět měly z počasí. Nakonec nás čekal slunečný, i když trochu chladnější a větrný, den. Do turnaje mladších žákyň se přihlásilo 9 týmů. Po odehrání 2 základních skupin nás čekaly zápasy o umístění.  Výsledkově jsme neoslnily, ale herně se ukázaly všechny hráčky, které na turnaj odjely. Holky zaslouží velkou pochvalu. Největší rozdíl a zbraň týmů bylo vrchní podání. Hrály: Neumannová, Horáková, Nováková, Havránková, Klementová, Klimešová, Hrdličková, Řeháková, Růžičková, Kubová, Beranová, Zahrádková, Štosová, Očenášová, Dvořáková, Adamová, Hondlová, Charouzová, Zemanová
V neděli 3. 9. 2017 na svůj první šestkový turnaj odjeli i kluci.
VK Sport Rychnov nad Kněžnou pořádal 1. ročník turnaje „Rychnovák“ v Lupenici. Turnaj byl určen pro několik věkových kategorií – červený a modrý minivolejbal, mladší žáky, starší žáky a kadety.  Do turnaje mladších žáků se přihlásily 4 týmy – domácí VK Sport, Lanškroun, Polička a my.  Po odehrání základní skupiny, se odehrál kříž 1. a 4. ze skupiny, 2. a 3. ze skupiny. Vítězové si zahráli o celkové vítězství, poražení o 3. místo. Do každého zápasu jsme nastupovali s tím, že uhrajeme co největší počet bodů.  Nám se podařilo urvat jedno vítězství a k dalším 2 jsme neměli daleko. Stejně jako pro náš tým i pro kluky z VK Sportu a Poličky šlo o první turnaj v šestkách.  Kluci velká pochvala J Počasí bylo po celou dobu turnaje hodně náročné – zima a vítr. Hrály: Štech, Očenáš, Andrle, Svojanovský, Kalousek, Sixta, Vávra, Kečkeš,  Kráčmer, Felgr
Za mě veliké díky všem, kdo svůj poslední den prázdnin strávili s volejbalovým míčem místo doma.  A ještě větší díky všem maminkám za výborné buchty, které nám upekly.
Benešová, Dvořáková, Felgr, Rejmanová