Zprávy z hokejbalu

Dorostenci porazili pražské KOVO

TJ Kovo Praha  x  TJ Lokomotiva Česká Třebová  2:3    (0:1, 2:1, 0:1)
střely 46:26, vyloučení 3:7, bez využití. Do nové sezóny jsme postoupili o patro víš a to do extraligy staršího dorostu. První zápas jsme zavítali do Prahy na Palmovku, kde jsme se střetli pro nás s nezmámýím Kovem. Zápas jsme začali překvapivě dobře, když to beru z pohledu počtů hráčů na střídačkách a nejspíš i věkového průměru. První gól padl z hole Tomáše Pleskota a první třetinu jsme vyhráli 1:0. Ve druhé třetině se podařilo soupeři zápas na chvíli otočit. Sráželi nás hloupé fauly v takovém počtu. Domácí naštěstí  početní výhodu ani jednou nevyužili a při jejich pokažené rozehrávce se míčku zmocnil Vojta Karlík, nahrál volnému Pavlu Vodvárkovi a bylo srovnáno 2:2. Ve třetí třetině padl pouze jeden gól. O který se zasloužil Dominik Řehák a vrátil vedení zpět na naší stranu. I přes šance, které si domácí vytvořili, jsme vedení udrželi a z Prahy jsme si odvezli tři první body v SD
Sestava Loko: Břeň – Pleskot, Pirkl, Verner, Orlich – Smutný, Řehák, Valíček, Hyksa, Vodvárka, Karlík, Kvasničková

VSTUP DO DRUHÉ LIGY VÍTĚZNÝ

SK Hokejbal Žamberk – TJ Lokomotiva Česká Třebová 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Hodnocení zápasu Michal Broulík, hrající trenér TJ Lokomotiva Česká Třebová:
„Do zápasu jsme vstoupili dobře. V prvních minutách jsme měli více ze hry, ale nic z toho nebylo. S přibývajícím časem ve zbytku první třetiny se domácí rozehráli a dali o sobě také vědět. Po změně stran se dostali do vedení, když střelou nad lapačku prostřelili naše brankáře. Rázem byli hráči Žamberka nebezpečnější a měli i další možnosti. V polovině zápasu se nám podařilo vyrovnat z přesilové hry. Do konce druhé třetiny jsme měli ještě řadu příležitosti, které skončili mimo tři tyče nebo je brankář domácích kryl. Ve třetí třetině se obraz hry moc nezměnil. Více jsme měli míček na hokejkách, připravili jsme si řadu šancí, ale žádná neskončila v síti. Domácí hrozili z rychlých protiútoků. Už to vypadalo, že si body rozdělíme. Naštěstí pro nás jsme se 45 vteřin před koncem třetí třetiny prosadili a získali tři body – utrpěli jsme vítězství.“

Sestava ČT: Sterenčák – Dobrovský, Nekvinda, Macků, Laštovica, Ruda, Hudec, Kvasnička, Válek, Hynek, Švec M., Doubrava, Němec, Broulík

Branky ČT: 22:09 Doubrava (Hynek, Švec M.), 44:15 Švec M. (Válek, Hudec)