Kohouti porazili Chrudim a jsou první v tabulce

Zápas o první místo byl zpočátku vyrovnaný, první dějství patřilo spíše hostujícímu týmu. Chrudim se ujala vedení, ale potom inkasovala pětkrát za sebou a bylo rozhodnuto. Kohouti nemilosrdně trestali vyloučení chrudimských hráčů, domácí tým využil pět přesilových her a jednou skóroval ve vlastní oslabení!!

Česká Třebová – Chrudim 7:2 (0:0, 4:1, 3:1)

Branky: 26. Hemský (Krejza, Dvořák), 27. Krejza (Filip, Hemský), 28. Velínský (Šejba), 31. Prachař (Krejza), 43. Hemský (Filip, Škvor), 52. Krejza (Král, Prachař), 53. Veverka (Šejba, Jemelka) – 21. Kalous (Machač, Plch), 48. Karásek (Javůrek).

Rozhodčí: Kratochvíl – Padevět, Voltner. Vyloučení: 7:9. Využití: 5:1. Oslabení: 1:0. Diváků: 438. Nejlepší hráči: Nimmerrichter, Hemský, Krejza.

Česká Třebová: Nimmerrichter - Škvor, Verner, Šejba, Jemelka, Pražák, Šimončič, Daněk, Žouželka – Hemský, Filip, Fúzik – Velínský, Křečan, Schejbal – Král, Prachař, Krejza – Dvořák, Veverka, Drobný.

Chrudim: Chalupa – Klement, Urban, Machač, Budínský, Javůrek, Kalous, Burkoň, Pilař – Koreček, Novák, Plch – Kišš, Jiří Polák, Dobiáš – Haltuch, Ondřej Polák, Karásek – Štěpánek, Jan Polák, Seidler.

Chrudimští bruslaři lítali po ledě v první třetině jako vosy. V 6. minutě získali výhodu první přesilové hry, Kohouti se naštěstí ubránili. O tři minuty později se domácí radovali z vedoucího gólu, ale předčasně. Útočník Král poslal puk za Chalupova záda ve chvíli, kdy chrudimská branka nestála na svém místě. Ve 12. minutě likvidoval brankář Nimmerrichter střelu Kišše, vzápětí musel po chybě obránce Šimončiče čelit střeleckým pokusům O. Poláka a Haltucha.

Ve 13. minutě se vydal na útočný výlet mladý debutant v českotřebovském dresu, 18letý obránce Daněk, mířil nepřesně. O chvilku později v ještě lepší pozici přestřelil Drobný. V čase 15:37 byl vyloučen hostující Haltuch, poté však v útočném pásmu fauloval Fúzik a síly byly vyrovnány. Na trestnou lavici byl krátce poté vykázán Kišš, domácí hráli 20 vteřin ve čtyřech proti třem, ale branku soupeře neohrozili. Za sekání pak v čase 19:26 vyfasoval dvě trestné minuty Šejba.

Druhou třetinu začali Kohouti ve čtyřech a v čase 20:51 inkasovali z hole Kalouse – 0:1. Na jeho ránu od modré byl gólman Nimmerrichter krátký, v rozhodující chvíli mu zakryl výhled obránce Pražák.

Domácí tým se rychle probudil, během dvou minut vstřelil tři branky a všechno bylo jinak. V čase 25:12 využili Kohouti přesilovku pěti proti třem, o vyrovnání se postaral Hemský – 1:1. Hosty čekala dlouhá hra ve čtyřech (1:42 min.), jenže přišel nedovolený zákrok Haltucha (pozdní dohrání) a Chrudim měla na trestné lavici opět dva vyloučené hráče. Dvojnásobnou přesilovku Kohouti i podruhé, tentokrát se v čase 26:24 trefil Krejza – 2:1. Dokonalý obrat završili Kohouti při pokračující přesilové hře pěti proti čtyřem, v čase 27:08 se po nádherné Šejbově přihrávce radoval Velínský – 3:1.

Před polovinou zápasu pykali faulující Krejza s Králem, domácí se úspěšně bránili dlouhých 48 vteřin. Hosté měli nadále výhodu jednoho hráče v poli (72 vteřin), jejich chybu v rozehrávce ve vlastním oslabení nemilosrdně potrestali Krejza s Prachařem – 4:1. Chrudimská přesilovka pokračovala dál, skvělým obranným zákrokem zabránil Pražák ve vstřelení branky osamocenému Novákovi. Na druhé straně měli slibné šance Velínský se Schejbalem. V čase 39:14 byl Filip zahákován Kiššem, Kohouti získali výhodu další přesilovky.

N a začátku závěrečné třetiny fauloval také Urban, Kohouti hráli znovu v pěti proti třem, ale tentokrát během 53 vteřin nic nevymysleli. Potrestali až Kalousův krosček na Schejbala. Chrudimský obránce seděl na trestné lavici pouhých patnáct vteřin, do hry jej vrátil přesně střílející Hemský – 5:1. Domácí tým si potom vybral pár slabších minut, po sérii chyb a zmatků ve vlastním obranném pásmu inkasovali Kohouti ve 48. minutě z hole Karáska – 5:2.

O dvě minuty později spálil vyloženou gólovou šanci Jiří Polák. V 52. minutě potvrdila svůj velmi dobrý výkon „choceňská letka ve službách Kohoutů“, Král s Prachařem připravili gólovou pozici pro Krejzu – 6:2. Vzápětí byl podruhé v utkání vyloučen obránce Klement, kterého po šestnácti vteřinách „odvolal“ z trestné lavice hbitý Veverka – 7:2.

HLASY PO UTKÁNÍ

Jaromír Jindřich, trenér Kohoutů:
„Mužstvo přistoupilo k těžkému utkání správným způsobem. Několikrát jsme zbytečně faulovali, naštěstí jsme většinu oslabení ubránili. Ani ve třetí třetině nebyla naše hra bez chyb a výkyvů. Důležité bylo, že jsme zápas zvládli.

Václav Novák, kapitán Chrudimi:
„O výsledku rozhodly přesilové hry. Doplatili jsme na zbytečná vyloučení, soupeř byl důraznější v obou brankovištích.“

Martin Filip, útočník Kohoutů:
„Byl to můj třetí zápas v dresu České Třebové a potřetí jsme vyhráli, pochopitelně jsem spokojený. Jsem rád, že jsem do mužstva zapadl.“

Příští zápas – neděle 21. října: Chotěboř - Česká Třebová (17.00).