Kohouti ztratili sedmibrankové vedení

a uspěli až při samostatných nájezdech

Šokující zážitek připravili svým fanouškům hokejisté České Třebové, kteří ve středečním utkání s Chocní ztratili sedmibrankové (!!) vedení. Ve 38. minutě vedli Kohouti 8:1 a nic nenasvědčovalo tomu, co přišlo v závěru druhé a v průběhu třetí dvacetiminutovky. Favorit derby předvedl neuvěřitelný kolaps, v normální hrací době skončil duel nerozhodně 10:10. Druhý bod získali domácí až po nájezdech.

Česká Třebová – Choceň 11:10 sn (3:1, 5:3, 2:6 – 0:0)

Branky: 7. Fúzik (Škvor, Filip), 17. Fúzik (Škvor, Hemský), 18. Krejza (Král T. Prachař), 26. Dvořák (Filip, Hemský), 28. Krejza (T. Prachař, Král), 31. Fúzik (Filip, Hemský), 32. Krejza (T. Prachař, Král), 38. Velínský (Šejba), 44. Fúzik (Hemský, Filip), 47. Hemský (Fúzik, Filip), 65. rozhodující nájezd proměnil Štefka – 17. L. Pilař (P. Prachař), 38. Novák (Skotar, Syrovec), 39. L. Pilař (P. Prachař), 40. P. Prachař (Novák), 41. L. Pilař (P. Prachař), 43. Jankovský (P. Prachař, L. Pilař), 44. Černý (M. Pilař), 50. Černý (Novák, M. Pilař), 52. L. Pilař, 55. M. Pilař (Vantuch).
Rozhodčí: Kukeně – Pecina, Jiruška. Vyloučení: 5:7. Využití: 4:2. Oslabení: 0:1. Diváků: 536
Nejlepší hráči: Krejza – L. Pilař, P. Prachař.
Česká Třebová: Nimmerrichter (44. Sajdl) - Škvor, Pražák, Šejba, Jemelka, Daněk, Žouželka, Šimončič, Verner – Hemský, Filip, Fúzik – Dvořák, Křečan, Velínský – Král, Prachař, Krejza – Štefka, Veverka, Drobný.
Choceň: Koutský (31. Zelený) – Jankovský, Kousalík, Březka, Novák, Knytl – L. Pilař, Bednář, P. Prachař – Syrovec, Zobač, Lichtág – M. Pilař, Černý, Vantuch – Skotar.

Přehlídku hrubých chyb odstartoval při první přesilové hře v polovině šesté minuty domácí kapitán Šejba, po jehož kiksu likvidoval samostatný nájezd L. Pilaře brankář Nimmerrichter. Kohouti se naštěstí rychle probrali, v čase 6:06 se o využití přesilovky postaral Fúzik – 1:0. V polovině první třetiny spálil slibnou příležitost choceňský Černý, vzápětí se vytáhl gólman Koutský, který zmařil šanci Velínského.

Domácí tým pak dvakrát podržel pozorně chytající Nimmerrichter a Kohouti vzápětí využili druhou přesilovou hru, když se v čase 16:10 opět trefil Fúzik – 2:0. Favorit se neradoval dlouho. Za vlastní brankou chyboval Šejba, přihrával P. Prachař a do černého mířil L. Pilař – 2:1. Stalo se v čase 16:36. Česká Třebová reagovala stejně rychle. V čase 17:02 získala dvoubrankové vedení díky třetí útočné formaci, smál se Krejza – 3:1.

V úvodu druhé třetiny nejprve čaroval brankář Koutský, který vzal vítr z plachet Křečanovi a především Velínskému. Nestačil na pokus Dvořáka, který v čase 26:00 zvýšil na rozdíl tří branek – 4:1. Stejný hráč mohl vzápětí vstřelit další branku, tentokrát měl navrch Koutský. Choceňská brankářská jednička však brzy inkasovala pošesté, v čase 27:32 jej překonal důrazný Krejza – 5:1. Hostující brankář o malou chvíli později vyhodil puk mimo hrací plochu a poslal svůj tým do čtyř. V polovině střetnutí (30:13) využili Kohouti třetí přesilovku, ze třetí vstřelené branky se radoval Fúzik – 6:1.

Znechucený Koutský přenechal své místo Zelenému, kterého po pouhých 66 vteřinách hry, po krásné kombinaci s Králem a T. Prachařem, překonal Krejza – 7:1. Zdecimovaní hosté si vybrali oddechový čas. Ve 36. minutě trefil Král horní tyčku, v čase 37:11 potrestali Kohouti vyloučení Lichtága, po krásné Šejbově přihrávce předvedl ukázkový blafák Velínský – 8:1.

Závěr druhé třetiny se Kohoutům hrubě nepovedl. Řetězec událostí odstartovalo zaváhání obránce Daňka v rohu kluziště, po níž se v čase 37:35 zblízka trefil Novák  - 8:2. Domácí se nepoučili. Vzápětí ztratil puk Fúzik, zkušený matador P. Prachař přihrál L. Pilařovi, který nezaváhal a v čase 38:54 vstřelil třetí gól Chocně – 8:3. Aby toho nebylo málo, po chybě Šejby proměnil sólový únik P. Prachař – 8:4. Časomíra v tu chvíli ukazovala 39:22. První kolaps Kohoutů pak v čase 39:49 potvrdil zbytečným vyloučením obránce Žouželka.

Nabídnutou přesilovku využili hokejisté Chocně v úvodu závěrečné třetiny, v čase 40:38 opět zaúřadovala dvojice nejlepších hráčů soupeře, přihrával P. Prachař a další gól vstřelil L. Pilař – 8:5. Panika v českotřebovském mužstvu nabírala obřích rozměrů. Kohouti chybovali jako jeden muž a inkasovali další góly. V čase 42:17 snižoval Jankovský – 8:6. O necelou minutu později (v čase 43:02) se radoval Černý – 8:7. Zařídil střídání domácích brankářů, do hry se dostal Sajdl.

Kohouti se na pár minut uklidnili a dokonce se dostali do tříbrankového trháku, když dvakrát zabral první útok. V čase 43:44 se počtvrté trefil Fúzik – 9:7, v čase 46:07 přihrával na další branku Hemskému – 10:7. Zdálo se, že je rozhodnuto. NEBYLO.

V čase 48:06 byl vyloučen hostující Knytl, na útočné modré zbytečně ztratil puk Filip a Černý skóroval ve vlastním oslabení – 10:8. Oddechový čas Kohouty neprobral. Naopak. Vyloučení Filipa potrestal v čase 51:09 výborně hrající L. Pilař – 10:9.

Neuvěřitelné se Chocni povedlo v čase 54:56, autorem vyrovnacího gólu byl M. Pilař, jehož střelu si gólman Sajdl srazil do vlastní branky – 10:10. V závěru měli Kohouti výhodu přesilové hry, nejblíže ke vstřelení branky měl T. Prachař.

V pětiminutovém nastavení měli více ze hry hosté. Po nájezdu L. Pilaře vše zachraňoval brankář Sajdl, po střele M. Pilaře mu pomohla pravá tyčka. Domácí zahrozili dvakrát, v soubojích s Velínským měl dvakrát navrch gólman Zelený.

Při nájezdech dominovali brankáři, rozhodující nájezd proměnil Štefka.

HLAS PO UTKÁNÍ

Vladimír Vaněk, manažer Kohoutů:
„Za stavu 8:1 by určitě nikoho nenapadlo, jak se bude jednoznačný zápas dál vyvíjet. Neexistuje omluva pro to, co mužstvo ve středu předvedlo. Byla to velká ostuda.“

Příští zápas – neděle 28. října: Světlá nad Sázavou - Česká Třebová (17.00).