Parádní obrat Kohoutů
Čtyři stovky diváků viděly zajímavý zápas s kvalitním soupeřem. Hlinsko vedlo o dva góly a mělo nakročeno k výhře. Kohouti předvedli skvělý obrat, v závěrečné třetině nastříleli soupeři pět branek a bylo vymalováno. V dresu Kohoutů poprvé nastoupil šestačtyřicetiletý útočník Martin Filip, který přihrával na tři branky.
Česká Třebová – Hlinsko 6:3 (0:2, 1:0, 5:1)
Branky: 31. Fúzik (Hemský, Filip), 41. Fúzik (Prachař, Filip), 41. Hemský (Filip, Fúzik), 45. Prachař (Krejza, Poul), 47. Velínský (Křečan, Schejbal), 57. Prachař (Krejza, Poul – 15. Pazourek (Zdražil, Chvojka), 20. Vlček (Beneš, Pazourek), 59. Zídek (Plachý, Beneš).
Rozhodčí: Rulíček – Pecina, Kolář. Vyloučení: 10:9 (navíc Šejba 5+20). Využití: 3:2. Diváků: 392. Nejlepší hráči: Fúzik, Filip, Prachař.
Česká Třebová: Nimmerrichter - Škvor, Pražák, Šejba, Jemelka, Poul, Verner, Šimončič – Hemský, Filip, Fúzik – Velínský, Křečan, Schejbal – Král, Prachař, Krejza – Dvořák, Veverka, Štefka - Drobný.
Hlinsko: Saifr – Beneš, Sobotka, Zídek, Vácha, Poskočil, Fink – Plachý, Vlček, Pazourek – Cejpek, Dítě, Havel – Zdražil, Chvojka, Homola.
Do první gólové šance se dostali v 5. minutě domácí hokejisté, po vyloučení hlineckého obránce Váchy se ve slibné pozici ocitl Fúzik, ale mířil vedle. O čtyři minuty hráli Kohouti druhou přesilovku, první útočná formace sevřela soupeře do kleští, Hemský a po něm ani Filip však chumel hráčů neprostřelili.
Ve 12. minutě byl ve středním pásmu hostujícím Váchou tvrdě atakován Hemský, rozhodčí Rulíček faul nepískal, domácí útočník se v první třetině již na ledě neobjevil. V čase 12:10 byl naopak vyloučen domácí obránce Jemelka, v oslabení ujel Křečan, ale brankáře Saifra nepřekonal. Hosté se ujali vedení v čase 14:41, kdy se zblízka prosadil Pazourek  0:1. Vzápětí byl v čase 16:03 vyloučen Prachař (sekání).
Kohouti se úspěšně bránili 90 vteřin, když po běžném souboji u mantinelu přísně vyloučen českotřebovský kapitán Šejba. Hostující Cejpek se při pádu na led poranil o vlastní košík, sudí Rulíček  udělil domácímu hráči pětiminutový trest a pro Šejbu zápas skončil.  Na Kohouty se valila pohroma: hra ve třech (31 vteřin), případně další dlouhé oslabení ve čtyřech (4:29 min.).
Další šok přišel v čase 18:26, kdy se po souboji s Fúzikem teatrálně skácel Dítě. Domácí útočník vyfasoval dvě trestné minuty za nedovolené bránění. Hlinsko hrálo opět v pěti proti třem, tvrdou střelou vstřelil druhý gól Vlček – 0:2. Hokejista, který pět předchozích sezon odehrál za Kohouty, si vzápětí neodpustil hloupé gesto směrem do míst, kde sedí sponzoři a vedení českotřebovského klubu. Do role mstitele se obsadil Fúzik, který byl za sekání opět vyloučen.
Pro další vývoj zápasu bylo nesmírně důležité, že se Kohouti v úvodu druhé třetiny ubránili další dvojnásobné přesilovce soupeře (1:22 min.) a neinkasovali ani při hře ve čtyřech. Ve 25. minutě podržel svůj tým brankář Nimmerrichter, který zlikvidoval šance Zdražila a Homoly.
Domácím pomohly nedovolené zákroky tří hráčů Hlinska, během dvou minut byli vyloučeni Dítě, Pazourek a Sobotka. Kohouty nakopla využitá přesilová hra pěti proti třem, v čase 30:38 vstřelil jejich kontaktní branku Fúzik – 2:1. Vzápětí zbytečně fauloval Křečan (krosček), jeho spoluhráči oslabení naštěstí bez větších potíží zvládli. Při dalším závaru prověřili pozornost hlineckého gólmana Hemský s Filipem, pozorného Saifra neprostřelil ani Král. V závěru druhé třetiny fauloval Havel (podražení), další dvě minuty dostali hosté za příliš mnoho hráčů na ledě.
To nejdůležitější se událo v první minutě závěrečného dějství. V čase 40:23 se při dvojnásobné přesilovce postaral o vyrovnání Fúzik – 2:2. Další úder předvedl první útok Kohoutů v čase 40:44, kdy Fúzik s Filipem vybídli ke skórování Hemského – 3:2. Po obrovské euforii přišlo zbytečné vyloučení Velínského. Ve vlastním oslabení nahrával Hemský do vyložené šance Filipovi, kterého skvělým zákrokem vychytal Saifr. Ten v čase 44:23 kapituloval po ráně Prachaře – 4:2 a zaskočení hosté si vzápětí vybrali oddechový čas…
Když ve 49. minutě předvedl krásnou kombinační akci druhý útok Kohoutů, po níž se trefil Velinský – 5:2, bylo prakticky rozhodnuto. Domácí diktovali tempo hry, při další hře v oslabení neproměnil další gólovou šanci Filip. V 55. minutě se mohl podruhé radovat Velínský, kterému zkazil radost brankář Saifr. Toho však v čase 56:02 překonal Prachař – 6:2 a diváci oslavovali. Radost jim nemohla vzít branka, kterou v předposlední minutě vstřelil hlinecký Zídek – 6:3.
HLASY PO UTKÁNÍ
Jaromír Jindřich, trenér Kohoutů:
"Souboj s kvalitním soupeřem sliboval atraktivní zápas, utkiání bylo bohužel hodně podrážděné. Musím říct, že s přispěním několika nepřesností ze strany rozhodčího, ale také nesportovním chováním našeho bývalého hráče Vlčka. Po první třetině jsem hráčům zdůrazňoval, že se musí soustředit jen a jen na hokej. Mužstvo se postupně uklidnilo a zápas dokonale otočilo. Rád bych poděkoval dicákům, kteří nám hodně pomohli."
Martin Filip, útočník Kohoutů:
„Byl to docela šťavnatý zápas. Od začátku jsme hodně chtěli, proto jsme možná první třetinu herně moc nezvládli. Postupem času si naše hra, jak se říká, sedla. Rozhodující byl náš výborný nástup do závěrečné třetiny, třemi brankami vstřelenými během čtyř minut jsme soupeře zlomili. Jsem rád, že jsem v České Třebové začal vítězstvím.“
Marek Hemský, útočník Kohoutů:
„První třetina byla z naší strany špatná. Od druhé jsme se začali zlepšovat a chvílemi jsme byli lepším týmem. Parádně nám vyšel start do závěrečné třetiny, to byl klíč k vítězství. K tomu, co v závěru první třetiny předvedl náš bývalý spoluhráč Vlček, se raději nebudu vyjadřovat.“
Příští zápas – neděle 14. října: Litomyšl - Česká Třebová (17.00)