Kohouti porazili Skuteč 11:4

Splněná povinnost, zápas vloni stříbrných Kohoutů a nováčka ze Skutče měl jasného favorita. Hokejisté České Třebové neponechali nic náhodě a čtyřmi brankami vstřelenými v první třetině položili pevný základ svého nedělního vítězství. Šestkrát se Kohouti prosadili při početní převaze.

Česká Třebová – Skuteč 11:4 (4:0, 4:2, 3:2)

Branky: 5. Fúzik (Poul, Hemský), 15. Dvořák (Šimončič), 16. Šejba (Štefka), 20. Krejza (Hemský, Fúzik), 22. Fúzik (Hemský), 28. Schejbal (Velínský), 35. Pražák (Hemský, Fúzik), 36. Prachař), 48. Drobný (Veverka, Štefka), 49. Král (Dvořák, Jemelka), 59. Štefka (Pražák) – 25. Kulhánek (Adolf), 40. Kusý (Netolický, Kulhánek), 52. Boháček (Š. Lenoch), 56. P. Lenoch (Boháček).

Rozhodčí: Škorpil – Kalus, Kopecký. Vyloučení: 7:10 (navíc Kulhánek a Vágner 10 minut). Využití: 6:2. Diváků: 429. Nejlepší hráči: Fúzik, Hemský, Prachař.

Česká Třebová: Sajdl - Poul, Pražák, Šejba, Jemelka, Verner, Šimončič – Hemský, Fúzik, Krejza – Velínský, Křečan, Schejbal – Král, Prachař, Dvořák – Drobný, Veverka, Štefka.

Skuteč: Hanák (36. Vokoun) – Netolický, P. Lenoch, Hudec, Felcman, Škop, Huňáček – Boháček, Kusý, Vágner – Adolf, Janoušek, Kulhánek – Kmoníček, Zoulík, Š. Lenoch.

Kohouti proměnili hned první přesilovou hru, v 5. minutě je dostal do vedení Fúzik – 1:0. Vzápětí mohl přidat druhý gól Štefka, jehož ránu z bezprostřední blízkosti zázračně ukryl do lapačky brankář Hanák. Ve 12. minutě mohl skórovat Schejbal, jenže v gólové pozici mířil vedle. Na další branku se nečekalo dlouho, jen do 15. minuty. V okamžiku, kdy hrála obě mužstva ve čtyřech, se Kohouti dostali do přečíslení tří na jednoho a přihrávku Šimončiče zužitkoval přesně střílející Dvořák – 2:0.

Domácí tým pokračoval v náporu a ještě v prvním dějství přidal další dva góly. V 16. minutě, při signalizované výhodě pro Kohouty, se prosadil kapitán Šejba – 3:0. Těsně před první sirénou předvedla rychlou kombinační akci první českotřebovská útočná formace, tentokrát se radoval Krejza – 4:0.

Stejný útok udeřil v úvodu druhé třetiny, ve 22. minutě propálil všechno prudkou střelou Fúzik – 5:0. O tři minuty později spálil Fúzik vyloženou příležitost, domácí propadli v obraně a hosté zásluhou Janouška snížili – 5:1. Fanouškům naopak přinesla radost 28. minuta, kdy se ujala tvrdá a přesná rána Schejbala – 6:1.

Favorit měl hru pod kontrolou, na další branku čekali fanoušci Kohoutů do 35. minuty, kdy se – při přesilovce a při dalším signalizovaném trestu pro soupeře – na brankovišti prosadil důrazný Pražák – 7:1. V pokračující přesilové hře se rozjel k velkému sólu Prachař – 8:1. Skutečský brankář Hanák vzápětí přenechal své místo Vokounovi. V závěru druhé třetiny se nechal zbytečně vyloučit Krejza, jeho spoluhráči nebránili a Kusý nezaváhal – 8:2.

Hosté dopláceli na nečistou hru a častá vyloučení. Ve 48. minutě je potrestal Drobný – 9:2, o minutu později proměnil další přesilovku Král – 10:2. Potom se dvakrát dostal ke slovu nováček ze Skutče, neuvěřitelných zmatků v českotřebovské obraně nejprve využil Boháček – 10:3. Necelých pět minut před koncem hráli hosté přesilovou hru pěti proti třem, kterou ukázkovou bombou využil obránce P. Lenoch – 10:4. Kohouti se pak minutu a půl úspěšně bránili ve čtyřech, v předposlední minutě uzavřel střelecký účet mladík Štefka – 11:4.

Příští zápas – středa 10. října: Česká Třebová – Hlinsko (18.30).