KOHOUTI prohráli ve Světlé

Neumíme využít přesilovky

Hokejisté České Třebové se v neděli večer vraceli ze Světlé nad Sázavou s prázdnou. Nažhavený domácí tým rozhodl o svém zaslouženém vítězství v závěru druhé a na začátku třetí třetiny. Kohouti hráli celkem jedenáct přesilových her, ovšem využili pouze dvě.

Světlá n.S. - Česká Třebová 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)

Branky: 17. Kopecký (O. Včela, Kubát), 29. O. Včela (Kopecký), 40. Kohout, 44. Blažek (Dolinský) – 7. Hemský (Filip, Krejza), 59. Žouželka (Filip, Hemský).
Rozhodčí: Čížek – Křivohlavý, Pošvář. Vyloučení: 11:2 (navíc Štefka na 10 minut). Využití: 0:2. Diváků: 272. Nejlepší hráči: O. Včela, Kopecký, Koubský, Blažek – Filip, Žouželka, Hemský.
Světlá: Koubský – Bradáč, Šíma, Kořínek, O. Včela, Fibikar, Vacek, Svoboda – Bůažek, Dolinský, Jar. Doležal – Kopecký, Kubát, P. Včela – Jak. Doležal, Špatenka, Kohout.
Česká Třebová: Sajdl - Škvor, Žouželka, Pražák, Jemelka, Šejba, Šimončič – Hemský, Filip, Štefka – Dvořák, Fúzik, Veverka – Král, Prachař, Krejza – Schejbal, Křečan, Velínský.

Na začátku druhé minuty zbytečně fauloval Veverka, Kohouti úspěšně čelili první přesilové hře soupeře. V čase 5:43 byl na druhé straně vyloučen Jar. Doležal a hosté udeřili, po spolupráci s Filipem a Krejzou se v čase 6:46 radoval z vedoucí branky Hemský – 0:1. O dvě minuty byl naopak vyloučen českotřebovský obránce Škvor a domácí přitlačili, ránu Jar. Doležala vyrážel brankář Sajdl, z dorážky mířil vedle Blažek.
V 15. minutě se Kohouti radovali podruhé, ale předčasně. Po skrumáži před domácí brankou se trefil Schejbal, jenže nohou a rozhodčí Čížek branku neuznal. Světlá pak velmi rychle náskok Kohoutů vymazala. Od modré střílel O. Včela, gólman Sajdl vyrazil puk před sebe, kde stál zcela volný Kopecký a ten pohodlně vyrovnal – 1:1. V čase 18:49 byl vyloučen domácí kapitán O. Včela, jeho spoluhráči v prvním dějství již neinkasovali.
V pokračující přesilové hře na začátku druhé třetiny se do vyložené šance dostal Filip, jenže mířil vedle Koubského branky. Za zbytečné řečnění pak v čase 24:49 dostal desetiminutový osobní trest Štefka.
Podstatnější byla Veverkova ztráta puku v rohu kluziště, která předcházela druhé brance domácích. V čase 28:50 se Světlá ujala vedení po přesné střele O. Včely – 2:1. V polovině střetnutí, při vyloučení Blažka, podržel svůj tým gólman Koubský. Nejprve zázračně chytil dělovku Fúzika, o chvíli později si poradil s pokusem Šimončiče.
Jistými zákroky bral Koubský Kohoutům vítr z plachet i v dalších minutách zápasu. Ve 33. minutě se domácí obranou proháčkoval Hemský, v těžké pozici Koubského nepřekonal. Vzápětí to zkoušeli, rovněž bez úspěchu, Krejza s Jemelkou. V čase 38:33 byl u mantinelu tvrdě atakován Dvořák, s tržnou ránou nad okem pro něj zápas předčasně skončil, domácí hráč vyvázl bez trestu. V závěru druhé třetiny chyboval ve vlastní třetině Šimončič, puku se zmocnil hbitý Kohout a na druhý pokus překonal brankáře Sajdla potřetí – 3:1. Časomíra v tu chvíli ukazovala 39:39…
Kohouti nezvládli ani začátek třetí třetiny. Ve 44. minutě propadli v útočném pásmu, domácí útočník Blažek přešel přes Šejbu, z pravé strany tvrdě vystřelil a Světlá se radovala počtvrté – 4:1.
Domácí hokejisté hráli s obrovským nasazením, často za hranicí pravidel a tak byli často vylučování. Od 47. minuty měli Kohouti celkem sedmkrát (!) výhodu přesilové hry, ale v této disciplíně ve Světlé nad Sázavou v nedělním střetnutí jednoduše propadli.
Po faulech Kohouta a Svobody měli ve 48. minutě dlouhých 109 vteřin k tomu, aby se prosadili v pěti proti třem. Skórovat bohužel nedokázali. Stejně dopadli o čtyři minuty později, kdy hráli v pěti proti třem 40 vteřin. Branku nedokázali vstřelit ani při pokračující výhodě jednoho hráče v poli (80 vteřin).
Prosadili se pozdě, až při vyloučení P. Včely předložil Filip ideální pozici pro Žouželku, který v čase 58:37 uzavřel skóre – 4:2. V čase 59:01 zkusili Kohouti hru bez brankáře, po přerušení hry (59:27) si domácí vzali oddechový čas. V čase 59:43 Bradáč ve středním pásmu fauluje Šejbu, to však již bylo rozhodnuto.
HLAS PO UTKÁNÍ

Vladimír Vaněk, manažer Kohoutů:
„Mužstvu nelze upřít snahu a bojovnost, ale na dobře hrajícího soupeře to bylo málo. Naše koncovka byla mizerná, což se projevilo v přesilových hrách. Hráli jsme jich jedenáct a vstřelili pouze dvě branky. Světlá byla daleko přímočařejší, její hráči nic nevymýšleli a prakticky ze všech pozic stříleli.“
Příští zápas – neděle 4. listopadu: Lanškroun - Česká Třebová (17.00).