Herečka a zpěvačka Lucie Černíková v České Třebové      

Vystupovala ve Třebové na oslavách stého výročí vzniku republiky dne 14. září  na Starém náměstí. Martin Šebela ji na oslavě zavedl také k českotřebovské hasičské Laurince z roku 1925, kde pro focení ochotně pózovala 

Lucie Černíková studuje Konzervatoř Jaroslava Ježka - obor zpěv u profesorky Walterové. Její první rolí byla Kráska v muzikálu "Kráska a zvíře". Již pátou sezónu hraje v divadle Semafor ("Pokušení svatého Antonína", "To nám to pěkně začíná", "80 svíček na ztraceným dortu", "Nikoho nezabije", "Jako když tiskne"). V Hudebním divadle Karlín debutovala jako Líza Trappová v muzikálu "Za zvuků hudby". V současné době zde ztvárňuje hlavní roli Maríi v muzikálu "West Side Story". Další významnou rolí je pro ni Cosette v muzikálu "Les Misérables - Bídníci" uváděném v GOJA Music Hall.
V divadle Skelet Pavla Trávníčka hostuje v hudební komedii "Zasněžená romance". Natočila televizní pohádky "Peklem s čertem", "Silák a strašidla" a televizní film "Společník". Je stálým hostem zábavných televizních pořadů Vladimíra Hrona "Jsou hvězdy, které nehasnou" a "Hvězdy letí do století". Vyzkoušela si i práci v dabingu. Několik let koncertovala s Jakubem Smolíkem a jeho kapelou. Slyšet ji můžeme na CD Vladimíra Hrona "Dueta" či Jakuba Smolíka "Dopisy lásky - Zlatá edice".
Dále hrála: Peklem s čertem, Ordinace v růžové zahradě (Doru spolupracovnici Lucie Hruškové), Posledni sezona, Suva z nudli.

Povolání: Herečka, Zpěvačka  Věk: 37 let  Datum narození: 19.12. 1981 Místo narození: Rakovník