VOLEJBALOVÉ VÝSLEDKY SOKOLA ČESKÁ TŘEBOVÁ 6. 10. - 14. 10. 2018

6. 10. 2018 VOLEJBAL, JUNIORKY 1. LIGA

KAVČÍ HORY - Č. TŘEBOVÁ

VD KAVČÍ HORY - TJ SOKOL GEODÉZIE Č. TŘEBOVÁ       0 : 3  19:25, 9:25, 16:25   čas 56 min.

V sobotu 6. 10. 2018 odjíždíme k dalším zápasům 1. ligy juniorek do Dolních Břežan, což je městečko pod Prahou, kde družstvo juniorek Kavčích Hor má domovskou tělocvičnu. Domovskou tělocvičnu zde má i Orion Praha, který zde právě hraje 1. ligu kadetek. Právě zjišťujeme, že zde hrajeme souběh 1. ligu kadetek Orion Praha - Příbram a 1. ligu juniorek Kavčí Hory – Č. Třebová, takže nás čeká dlouhý den.  Sportovní hala v D. Břežanech dostala v roce 1981 cenu za architekturu.  Doprava sem, je neskutečně dlouhá, z Hl. nádraží Metrem na Kačerov a potom hodinu autobusem do D. Břežan. Od začátku rozcvičení, je vidět převaha českotřebovských dívek.  Jednoznačně jsme lepší družstvo a soupeř, ač se snaží, nedostává šanci. Českotřebovské dívky hrají, jak potřebují. Vyhráváme zaslouženě 3:0.

Druhý zápas začal po odehrání 1. ligy kadetek a probíhal naprosto stejně. Soupeř se snaží, ale dělá mnoho chyb. Trochu nervozity do hraní, vnesly dvě smečařské bomby Terezy Peškové, která trefila dvakrát bránící soupeřky do obličeje. Jejich problém byl, že mají složené ruce do bagru a to se pomalu reaguje. Vyhráváme zaslouženě 3:0.

Pod vedením R. Hanzelky Sokol Geodézie Č. Třebová reprezentovala: kapitánka Klimková Linda, Pešková Tereza, Foldynová Natálie, Voleská Kristýna, Kašparová Tereza, Štefanová Viktorie, Hladílková Sabina.

6. 10. 2018 VOLEJBAL KADETŮ

ČESKÝ POHÁR HR. KRÁLOVÉ

Do Českého poháru kadetů se přihlásilo 12 družstev z různých koutů České republiky a pořadatel byl zvolen někde uprostřed Slávie Hradec Králové. Naše družstvo bylo nalosováno do skupiny s domácími HK, Ústí nad Labem a Havlíčkovým Brodem. V klasifikaci byla družstva rozdělena do 3 skupin. Z těchto 3 skupin měly být následně vytvořeny 2 skupiny A a B s postupovým klíčem 1. a 2. ze skupin do A skupiny a 3. a 4. ze skupin do skupiny B. Družstvo kadetů tvoříme jako nový tým z kluků, kteří ještě nehráli žádnou soutěž, z kluků kteří pomáhali v družstvu juniorů a z kluků, kteří hráli v loňském roce starší žáky. Což znamená, že v tomto složení spolu ještě nehráli. Do 1. zápasu kluci nastoupili se strachem či ještě napůl spící. Výsledkem byla prohra s družstvem HK 2:0. Následovala dvouhodinová pauza a pak již vyrovnaný zápas s Ústí nad Labem, plné kvalitní hry jak ze strany nás tak i soupeře. Výhra 2:1. Do 3.zápasu jsme vstupovali s úsilím vyhrát a dostat se pro další kolo do skupiny A. Nečekaně to pro nás byl jednoduchý zápas s výhrou 2:0.

HK- ČT  2:0 (12,18)

Ústí n/L – ČT 1:2 (-12,30,-9)

ČT – Havlíčkův Brod 2:0 (13,17)

V 1. Kole ČP nás čekají družstva Kojetín, HK, Rychnov n/K, Lanškroun a Svitavy

Hráli: Bělka, Hruška, Hurt, Jireček, Koudelný, Lukáš, Rezek, Skřivánek a Sýkora

Markéta Bělková

7. 10. 2018 VOLEJBALOVÉ TROJKY CHLAPCI KP PCE.

Neděle 7. 10. 2018 patřila také dalšímu kolu trojek chlapců. Naše 2 týmy vyrazili bojovat o postup. A jak se jim dařilo?  Na výbornou. A i B tým uhráli postup ze 2. míst a proto je v příštím kole, neděle 21. 10. 2018, čekají tyto skupiny: A tým A skupina a B tým B skupina. V průběžné tabulce je A tým na 5. místě a B tým na 11. místě. Velké díky patří paní Sixtové a Monice Nerudové za dozor na turnajích a pomoc s koučováním.

Hráli: ČT A – Kráčmer, Kečkeš, Sixta  ČT B – Felgr, Homoláč, Klimek, Vávra

Další kolo 21. 10. 2018

A sk. - pořadatel Litomyšl                SY A, LI B, CHO B, LET A, ČT A

B sk. - pořadatel Polička:                  LET B, ČT B, PA, PO A, PO B  - začátek 12.00

C sk. - pořadatel Svitavy:                  SY B, C, LI A, CHO A, CHV

6. 10. 2018 VOLEJBAL ŽENY,

ŽĎÁR NAD SÁZAVOU - Č. TŘEBOVÁ 2. LIGA.

První říjnový víkend zahájily svoji sezónu také třebovské ženy, které čekal na úvod výjezd do Žďáru nad Sázavou. Nová sezóna přinesla nové tváře, a i díky tomu se odjely poprat o body v počtu dvanácti hráček. V prvním zápase nás soupeřky od začátku trápily tvrdým servisem, který pro nás bylo těžké zpracovat a od toho se odvíjela celá hra. Přispěly tomu i vysoké bloky, se kterými jsme si musely poradit. Po prvním prohraném setu jsme zabojovaly a druhý set vyhrály v napínavé koncovce. Další sety se bohužel nevydařily a zápas končí výsledkem 1:3.  Do druhého zápasu nastoupila obměněná sestava připravená vybojovat výhru. To se potvrdilo po prvním setu, který jsme vyhrály. Soupeřky ale opět přitvrdily servis a zlepšily hru v poli, takže se dostaly do hry a my po  neproměněném matchballu za stavu 2:1 domů přivážíme jeden bod, jako odměnu za bojovnost.

Sestava: Divišová Marie, Drymlová Martina, Gottwaldová Lenka, Horáková Iva,  Karanská Hana, Krejsová Pavlína, Kubová Radka, Šemberová Martina, Šplíchalová Veronika, Tillingerová Kateřina, Tomanová Pavlína, Zabranská Lucie.

Výsledky:  Česká Třebová – Žďár nad Sázavou 1:3 (-20,25,-15,-24) Česká Třebová – Žďár nad Sázavou 2:3 (23,-16,24,-24,-6)

Č. TŘEBOVÁ, KP JHM KRAJE.

V neděli 7. 10. 2018  se náš oddíl přihlásil k pořadatelství 1. kola skupiny B v přeboru JH kraje kadetských družstev. Skupinu tvořili družstva Drásov, Břeclav a nás. Systém hry byl každý s každým na tři vítězné sety. Většina kluků hrála již v sobotu na kvalifikaci do Českého poháru kadetů a únava byla znát. První zápas s družstvem Drásov byl velmi vyrovnaný, a byť jsme prohráli 1:3 (24,-25,-22,-23), ale výsledku pouze o 5 míčů. Zápas hodnotím jako velmi zdařilý. V druhém zápase nás družstvo Břeclavi přehrálo s větším rozdílem bodů 3:1 (19,20,-26,21), a to důslednější obranou a útokem.

Za družstvo hráli: Bělka, Červinka, Hurt, Jireček, Koudelný, Lukáš, Pejchal, Rezek a Sýkora  Markéta Bělková

7. 10. 2018 VOLEJBAL STARŠÍCH ŽÁKYŇ,

POLIČKA KP PCE KRAJE.

V neděli 7. 10. 2018 se hrálo první kolo starších žákyň. Kvůli důvodům a nedůvodům byla A skupina šestičlenná a všichni hrály se všemi na 2 hrané sety.  V Poličce se potkaly naše 2 týmy – ČT A, který přijel v plné sestavě a všechny zápasy vyhrál. ČT B mělo za cíl porazit alespoň jednoho ze soupeřů, aby tým mohl zůstat ve 2. výkonností skupině. Díky výhře nad Litomyšlí byl cíl splněn.  C tým hrál ve Vysokém Mýtě. Tato skupina byla 3-čIenná a hrálo se na 3 vítězné sety. I tento tým měl svoje úkoly – zkoušet nové postavení a pokusit se postoupit do vyšší skupiny. Podařila se pouze polovina. O postup musí holky zabojovat příště.

Hrály:

ČT A - Blažková, Dušková, Hyláková, Kaplanová, Kráčalová, Pešková, Vernerová. Trenér: Blažek, Verner

ČT B – Havránková, Horáková, Jebousková, Kolářová, Neumannová, Plocová, Štanglerová, Vašková, Vomáčková

ČT C - Beranová, Dubská, Kadlecová, Klimešová, Nováková, Pataki, Řeháková, Valterová, Zahrádková. Trenér: Klimeš   JR

13. 10. 2018, VOLEJBAL JUNIORŮ,

Č. TŘEBOVÁ-H. KRÁLOVÉ, 1. LIGA.

Dne 13. 10. 2018 pokračovala 1. liga juniorů 3. kolem. Junioři hostili družstvo Hradce Králové, které má v soutěži ty největší ambice. Pro tento dvojzápas chyběli Skřivánek V. a L., Šplíchal a ke hře nebyl zdravotně připraven Bělka. První set v našem podání byl hodně slabý. Sestava však zůstala a začala bojovat a do stavu 16:16 v druhém setu byla naše hra bojovná a kvalitní. Pak však přišly naše nevynucené chyby a bylo po setu. V třetím setu jsme stále dotahovali, ale soupeř si vítězství nenechal sebrat. Do druhého zápasu na smeč místo Kostky nastoupil Lukáš. V prvním setu po heroickém výkonu kluci sahali po vítězství, ale díky malé odvaze v útoku kluci set ztratili. Tato prohra v koncovce poznamenala další průběh zápasu. Kluci bojovali, ale kvalita byla na straně soupeře. Zápasy přinesly krásné výměny, které většinou bral soupeř, protože balóny dohrával s větším nasazením a větší odvahou. V těchto zápasech jsme lépe podávali než v minulém domácím zápase se Svitavami. Hráli: Kostka, Kadlec, Koudelný, Pejchal, Jireček, Bělka, Lukáš a Červinka. Česká Třebová-H. Králové 0:3, 0:3  Zapsal Michal Kadlec

13. 10. 2018 VOLEJBAL ŽENY

Č. TŘEBOVÁ-Č. KOSTELEC, 2. LIGA.

V sobotu 13.10 jsme nastoupily k dalšímu kolu II. volejbalové ligy proti hráčkám z Červeného Kostelce. Do půlky prvního setu se nám dařilo se soupeřkami držet krok. Dařil se nám servis, se kterým měly protihráčky problémy. Bohužel jsme neudržely slibný náskok a první set prohrály až v těsné koncovce 24:26. V dalších setech hráčkám z Červeného Kostelce vycházel servis, kterým nás nepustily do hry. I přes náš zlepšený výkon jsme druhý set prohrály 20:25. Třetí set se nám nepovedl vůbec, uhrály jsme pouze sedm bodů.  Vstup do druhého zápasu se nám příliš nevydařil. Až v dalším setu jsme byly schopné soupeřkám konkurovat. Výkon z druhého setu se nám bohužel nepovedl udržet až do konce utkání. V dalších setech jsme se snažily bojovat o každý balon, ale ani to na soupeřky nestačilo. Druhý zápas bohužel prohráváme 1:3.

Sestava: Andrlová Daniela, Drymlová Martina, Horáková Iva, Karanská Hana, Krejsová Pavlína, Mikulecká Barbora, Šemberová Martina, Šplíchalová Veronika, Tillingerová Kateřina, Tomanová Pavlína. Trenér: Trávníčková Pavla

Výsledky: Česká Třebová – Červený Kostelec 0:3 (-24,-20,-7) Česká Třebová – Červený Kostelec 1:3 (-9,27,-15,-25)