Kohouti vybojovali v Chrudimi jeden bod

Podobně jako v nedělním domácím duelu s Litomyšlí, tak i ve středečním střetnutí v Chrudimi vybojovali hokejisté České Třebové pouze jeden bod. Ke cti Kohoutů budiž řečeno, že za stavu 0:2 nerezignovali a dokázali s kvalitním soupeřem srovnat gólový krok. Při samostatných nájezdech měli dokonce výhodu mečbolu, kterou neproměnili…

Chrudim - Česká Třebová 3:2 sn (1:0, 1:0, 0:2 – 0:0)

Branky: 15. Hudec (Novák), 33. Kubal (Jiří Polák), 65. rozhodující nájezd proměnil Kišš – 48. Schejbal (Škvor, Krejza), 57. Schejbal (Pražák).
Rozhodčí: Kratochvíl – Kalus, Motýl. Vyloučení: 8:5. Využití: 1:0. Diváků: 238. Nejlepší hráči: Novák, Kišš – Veverka, Daněk.
Chrudim: Cvrček – Burkoň, Kalous, Pilař, Machač, Klement, Urban, Hudec – Haltuch, O. Polák, Karásek – Kišš, Plch, Jan Polák – Dobiáš, Novák, Koreček – Štěpánek, Jiří Polák, Kubal.
Česká Třebová: Sajdl - Žouželka, Šejba, Škvor, Pražák, Daněk, Jemelka – Schejbal, Veverka, Štefka – Křečan, Fúzik, Dvořák, Hemský, Filip, Král – Krejza, Pikrl, Velínský.
Do první slibné šance se v 1. minutě po Filipově přihrávce dostal Hemský, jehož střelecký pokus zlikvidoval domácí brankář Cvrček. O dvě minuty později hráli Kohouti první přesilovou hru, která  - jako později všechny ostatní – vyzněla do ztracena. V čase 12:53 byl vyloučen českotřebovský kapitán Šejba (hákování), chrudimská přesilovka byla efektivnější, v čase 14:38 se od modré trefil obránce Hudec – 1:0.
Druhá třetina začala jako ta první, nevyužitými šancemi Kohoutů. Ve 21. minutě přihrával Veverka do brejku Štefkovi, který svůj blafák nedotáhl. Ve 22. minutě poslal Filip dlouhou přihrávku do šance krále, který místo střely volil kličku a nic z toho nebylo. Vzápětí rozhodčí Kratochvíl nepochopitelně přehlédl nedovolený zákrok Dobiáše, který holí zasáhl do obličeje Škvora.
Hosté pak hráli další dvě přesilovky, branku soupeře však odstřelovali jen od modré. Ve 30. minutě projel hostující obranou rychlík Karásek, jehož pokus zneškodnil gólman Sajdl. O minutu později mohl přidat druhý gól Jan Polák, zblízka přestřelil. Domácí přidávali na rychlosti a důrazu, stále častěji se dostávali do slibných příležitostí. Ve 33. minutě nejprve spálil vyloženou gólovou šanci Štěpánek, vzápětí se trefil jeho spoluhráč ze čtvrtého útoku Kubal – 2:0.
Kohouti pak hráli přesilovku s pořadovým číslem čtyři, opět bez nápadu a střelby. Bránit se naopak sami museli po zbytečném vyloučení Fúzika. Chrudim si v závěru druhé třetiny vypracovala další dvě příležitosti, dvěma střelám Kišše úspěšně čelil brankář Sajdl. V čase 39:25 byl vyloučen domácí Jan Polák, o pětadvacet vteřin později usedl na trestnou lavici také hostující Hemský.
Do závěrečné třetiny nastoupili Kohouti se třemi pozměněnými útoky, a jak ukázaly další minuty, byla to změna k lepšímu. Šestou přesilovou hru Kohouti rovněž nevyužili, ale alespoň dostali soupeře pod silný tlak.
Dvojnásobné štěstí přálo hostům ve 48. minutě. Chrudimský útočník Jiří Polák nejprve orazítkoval pravou tyčku českotřebovské branky, po rychlém protiútoku přihrál Škvor přesně Schejbalovi, který v čase 47:45 prudkým švihem vstřelil kontaktní gól – 2:1. Vzápětí byl vyloučen domácí bek Kalous, hosté sevřeli soupeře do kleští, šanci Jemelky zmařil brankář Cvrček.
Kohoutům se podařilo vyrovnat v čase 56:36, kdy se znovu přesným švihem podruhé trefil Schejbal – 2:2. Po drobné šarvátce byli v čase 57:18 vyloučeni Klement s Veverkou. V poslední minutě zachytili domácí nepřesnou rozehrávku Daňka, vyloženou šanci naštěstí nevyužili.
V pětiminutovém prodloužení měl gól na své holi rychlý Karásek, ale na pozorného Sajdla nevyzrál.
Při samostatných nájezdech mohl (za stavu 4:4) rozhodnout Filip, nabídnutý mečbol bohužel neproměnil. Vzápětí selhal Štefka, domácí Kišš nikoliv a vystřelil Chrudimi druhý bod.

HLAS PO UTKÁNÍ

Vladimír Vaněk, manažer Kohoutů:
„Soupeř byl v prvních dvou třetinách lepší, v závěrečné třetině se hra našeho mužstva rapidně zlepšila. Byli jsme kousek od druhého bodu, domácí měli více štěstí a pevnější nervy.“

Příští zápas – neděle 25. listopadu: Česká Třebová – Chotěboř (17.00)