Parádní výsledek Kohoutů v Hlinsku
Parádního výsledku dosáhli ve středečním utkání hokejisté České Třebové, kteří vyhráli na ledě ambiciózního Hlinska vysoko 7:2. Tři branky vstřelil Jakub Fúzik, po jednom gólu přidali Daniel Král, Jan Krejza, Tomáš Pražák a Tomáš Prachař. Zápas sledovalo 163 diváků, z toho polovina přijela fandit Kohoutům. Děkujeme!

Krajská hokejová liga 2018/19 13. kolo

14. 11. 2018
Choceň HC Choceň 11  -  0 HC Skuteč Skuteč
Chotěboř HC Chotěboř 6  -  4 Světlá n. Sázavou Světlá n. S.
Hlinsko HC Hlinsko 2  -  7 HC Česká Třebová Česká Třebová
Litomyšl HC Litomyšl 4  -  5 HC Moravská Třebová Mor. Třebová
16. 11. 2018
Chrudim HC Chrudim  -  TJ Lanškroun Lanškroun

Jeden z nejlepších výkonů sezony přinesl hokejistům České Třebové vysokou a důležitou výhru na ledě Hlinska. Po necelých šesti minutách vedli Kohouti o tři branky, soupeř se vzápětí dvěma vstřelenými góly vrátil do hry, ale v dalších průběhu střetnutí neměl nárok. Z hattricku se radoval útočník Jakub Fúzik, z vítězství celý tým a odhadem sedm desítek českotřebovských fanoušků.

Hlinsko – Česká Třebová 2:7 (2:4, 0:1, 0:2)

Branky: 7. Homola (Vácha, Plachý), 11. Cejpek (Brázda, Hron) – 2. Král (Křečan, Fúzik), 2. Krejza (Prachař, Král), 6. Pražák (Hemský), 11. Fúzik (Filip, Hemský), 34. Fúzik (Dvořák), 52. Fúzik (Křečan, Dvořák), 58. Prachař (Král, Krejza).

Rozhodčí: Čížek – Louda, Říha. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:1. Diváků: 163. Nejlepší hráči: Fúzik, Křečan, Dvořák, Král.

Hlinsko: Saifr (21. Peřina) – Marek, Vácha, Sobotka, Zídek, Fink, Brázda – Homola, Pazourek, Plachý – Chvojka, Vlček, Havel – Dítě, Hron, Cejpek – Brebera, Tulis, Zdražil.

Česká Třebová: Nimmerrichter - Škvor, Žouželka, Šejba, Pražák, Poul, Jemelka - Hemský, Filip, Velínský – Dvořák, Fúzik, Křečan – Král, Prachař, Krejza - Schejbal, Veverka, Štefka.

Kohouti soupeře v úvodu dokonale zaskočili. V čase 1:14 otevřel střelecký účet Král – 0:1, v čase 1:38 přidal druhý gól po rychlém a chytrém objetí hlinecké branky Krejza – 0:2. Domácí byli na prášky, a tak si raději vybrali oddechový čas.

Rozjetou českotřebovskou mašinu však pouze přibrzdili. V čase 5:19 potrestal další chybu domácího brankáře Pražák – 0:3. Po necelé minutě hry zaváhal na útočné modré bránce Žouželka, domácí se dostali do přečíslení a po rychlé kombinaci snižoval Homola – 1:3.

Hosté se potom úspěšně bránili ve čtyřech při vyloučení Poula, ale v 11. minutě nechali příliš mnoho volného prostoru Cejpkovi, který snížil na rozdíl jediné branky – 2:3. Ve stejné minutě fauloval hlinecký obránce Marek (držení), ovšem na trestné lavici seděl pouhých osm vteřin. Na střídačku jej totiž vyhnala přesná dělovka Fúzika – 2:4. Vzápětí vyfasoval dvě trestné minuty gólman Saifr, jenže Král v nadějné pozici přestřelil. V závěru první třetiny, po krásné spolupráci s Filipem, prověřil dvakrát Saifrovu pozornost Jemelka. V gólové šanci pak  netrefil domácí branku Schejbal.

Kohouti prožívali těžké chvíle v úvodu druhé třetiny. V čase 21:52 usedli na trestnou lavici Prachař se Schejbalem, výhodu dvojnásobné přesilové hry naštěstí přerušil v čase 22:37 domácí bek Fink. V polovině zápasu byl vyloučen Žouželka a brankář Nimmerrichter čelil prudké ráně Vlčka.

Ve 34. minutě si vybral slabší chvilku náhradní hlinecký brankář Peřina, který neudržel střelu Dvořáka a puk za jeho záda pohodlně doklepával Fúzik – 2:4. O tři minuty později byl faulován Prachař, Kohouti však tentokrát přesilovku nezvládli. Ve 40. minutě ujel po levém křídle obránce Poul a prudkou střelou trefil gólmana Peřinu do masky.

Závěrečnou třetinu zahájili Kohouti další nevyužitou přesilovou hrou. Ve 49. minutě podržel tým gólman Nimmerrichter, který zlikvidoval střelecké pokusy Chvojky a Finka. Další branku přidali hokejisté České Třebové v 52. minutě. Z vlastního obranného pásma přihrával Dvořák rozjetému Křečanovi, který posunul puk mezi kruhy najíždějícímu Fúzikovi a ten nezaváhal – 2:6. Kohouti měli výraznou převahu a mohli přidat další branky. Schejbal trefil hrudník brankáře, vzápětí nestačil přihrát volnému Veverkovi.

Další příležitost ke zvýšení náskoku měli Kohouti při minutové přesilovce pěti proti třem, při které však nic nevymysleli. Posléze byl vyloučen Hemský, minutovou výhodu jednoho hráče v poli měli domácí. Poslední branku vypracoval „dělník“ Král pro Prachaře, který v čase 57:47 střílel pod horní tyčku – 2:7.

HLAS PO UTKÁNÍ

Jakub Fúzik, útočník Kohoutů:
„Předvedli jsme výborný týmový výkon. Určitě nám pomohl vydařený vstup, vždyť jsme po necelých šesti minutách hry vedli o tři branky. Soupeře jsme přehráli a přestříleli, naše výhra byla naprosto zasloužená. Věřím, že jsme vysokým vítězstvím pozvali fanoušky na nedělní domácí duel s Litomyšlí.“