Kohouti zápas v Lanškrouně nedohráli
Do konce nedělního zápasu v Lanškrouně chybělo 12 minut a 40 vteřin, když byl za stavu 7:5 pro českotřebovské Kohouty předčasně ukončen. Stalo se na doporučení záchranné služby a po speciálním měření přivolaných hasičů, kteří zjistili vysokou koncentraci oxidu uhelnatého. Zápas bude dohrán u zeleného stolu, definitivní verdikt sdělí sportovně-technická komise krajského hokejového svazu.
Lanškroun - Česká Třebová 5:7 (2:1, 3:3, 0:3) (nedohráno)
Branky: 3. Kužílek, 12. Holub (Pejcha), 22. Malý (Krč), 24. Holub (Pejcha), 33. Peška (Krč, Pejcha) – 2. Jemelka (Krejza, Filip), 29. Filip z trestného střílení, 35. Škvor (Prachař), 35. Veverka (Štefka, Poul), 45. Prachař (Krejza), 46. Fúzik (Filip, Hemský), 48. Fúzik (Filip, Pražák).
Rozhodčí: Hájek – Málek, Teplý. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:2. Diváků: 205. Nejlepší hráči: Kužílek,  Holub, Pejcha – Filip, Škvor.
Lanškroun: Faltus (45. Ďuriš) – Kužílek, Rozbroj, Moučka, Štěpánek – Pejcha, Holub, Čada – Krč, Peška, Malý – Hlavsa, Marek, Markl.
Česká Třebová: Nimmerrichter (24. Sajdl) - Škvor, Žouželka, Poul, Jemelka, Šejba, Pražák, Daněk, Šimončič - Hemský, Filip, Křečan – Král, Prachař, Krejza – Dvořák, Fúzik, Velínský - Schejbal, Veverka, Štefka.
Kohouti využili hned první přesilovou hru, v čase 1:34 tečoval Krejzovu střelu od modré obránce Jemelka – 0:1.  Ještě ve 2. minutě spálil vyloženou gólovou příležitost Fúzik, domácí se dostal do rychlého brejku, který v čase 2:18 přesně zakončil Holub – 1:1.
Domácí tým hrál s obrovským nadšením a vypracoval si několik slibných příležitostí. V 8. minutě likvidoval brankář Nimmerrichter šanci Pešky, vzápětí po chybě Velínského propadl v gólové pozici znovu Peška. Ve 12. minutě předvedli hosté ukázkový propadák v útočném pásmu, domácí se dostali do přečíslení, které po Pejchově přesné přihrávce přetavil v jejich vedoucí branku Holub – 2:1. V závěru první třetiny předložil Prachař krásnou přihrávku Krejzovi, který přestřelil.
Začátek druhé třetiny zastihl favorita v nedbalkách. V čase 21:11 se z místa pravého křídla přesně trefil Malý – 3:1. Lanškrounským Orlům narostla ještě větší křídla. Do tříbrankového vedení se dostali již v čase 23:41 a znovu zaúřadovali přihrávající Pejcha se střílejícím Holubem – 4:1. Postarali se o střídání českotřebovských brankářů.
Ve 25. minutě vyfasoval za zdržování hry dvě trestné minuty domácí gólman Faltus. Kohouti se neprosadili, vzápětí byli vyloučeni Fúzik s Králem. Kohouti se museli 50 vteřin bránit ve třech proti pěti! Filip to udělal skvěle, jeho krasojízdu lanškrounskou obranou zastavil nedovoleným zákrokem Kužílek. Rozhodčí Hájek nařídil trestné střílení, které v čase 28:04 Filip bravurně proměnil – 4:2. Hosté se pak ještě 70 dlouhých vteřin úspěšně bránili ve čtyřech. Přesně v polovině střetnutí přihrával Filip do šance Královi, který vysoko přestřelil.
Další zlá chvilka potkala Kohouty při vyloučení Fúzika. V oslabení nedokázal Krejza odehrát puk do bezpečí, domácí útočník Peška nad něčím nepřemýšlel, vypálil a bylo zle - 5:2.  Hokejisté České Třebové naštěstí nezpanikařili a ještě ve druhé třetině dokázali během necelé minuty dvakrát skórovat.  Nejprve se v čase 34:03, při přesilové hře, zamířil od modré přesně Škvor – 5:3. O chvíli později bylo v táboře Kohoutů ještě veseleji, protože v čase 34:49 propálil všechno Veverka – 5:4. V čase 38:39 se nechal zbytečně vyloučit obránce Žouželka, jeho spoluhráči závěr druhé třetiny udrželi.
Na začátku závěrečné třetiny hráli Kohouti ještě 39 vteřin v oslabení. O vyrovnávací branku se po přesném pasu Krejzy postaral po sólovém úniku v čase 44:14 Prachař – 5:5.  Vzápětí zůstal bezvládně ležet na ledě lanškrounský brankář Faltus. Několik minut se nehrálo, Faltus opustil led na nosítkách. Přivolaná záchranná služba jej s podezřením na otravu oxidem uhelnatým odvezla do Orlickoústecké nemocnice.
Stále ještě v čase 44:14 nastoupil do branky Lanškrouna náhradní brankář Ďuriš. Inkasoval přesně po 59 vteřinách hry. Kohoutům konečně vyšla rychlá kombinační akce, Filip s Hemským ji vypracovali pro Fúzika – 5:6. Stejný hráč se trefil ještě v čase 47:40 – 5:7.
Z hokeje to bylo v neděli večer všechno.

„V čase 47:40 byl zápas z technických důvodů přerušen. Brankář domácích Jan Faltus zůstal bezvládně ležet, zdravotník přivolal rychlou záchrannou službu. Ta nás upozornila na vysokou koncentraci plynu, zdravotní doporučil hlavnímu rozhodčímu přerušení zápasu a správce zimního stadionu povolal HZS na zjištění výskytu plynu. HZS provedla měření s výsledkem od 60 do 130 ppm, bylo doporučeno vyklidit halu do vyvětrání a překontrolování koncentrace – velitel zásahu Klaban Tomáš. Zápas byl v čase 19:50 hodin ukončen,“ stojí v oficiálním zápisu o utkání.
HLAS PO UTKÁNÍ

Vladimír Vaněk, manažer Kohoutů:
„Kdyby mi někdo dopředu řekl, že ve třiatřicáté minutě budeme v Lanškrouně prohrávat 2:5, tak bych nedělní podvečer nejspíš trávil smysluplnějším způsobem. Stalo se, úspěch slavilo nadšení, bojovnost a střelecká efektivita velmi dobře hrajícího soupeře. Ve druhé polovině utkání se náš tým naštěstí probral. Za sebe i celý náš klub přeji brankáři Faltusovi rychlé uzdravení.“

Příští zápas – středa 7. listopadu: Česká Třebová – Moravská Třebová (18.30).