Kohouti nezvládli závěr a dělali chyby

V atraktivním střetnutí s Litomyšlí, které sledoval rekordní počet 607 diváků, doplatili Kohouti na hru v oslabení a na individuální chyby. Neuvěřitelný moment přinesla 52. minuta, kdy se hostům podařilo vyrovnat střelou přes tři čtvrtiny hřiště.  Prodloužení rychle ovládl soupeř.

Česká Třebová – Litomyšl 5:6 pr. (2:2, 3:2, 0:1 – 0:1)

Branky: 9. Schebal (Žouželka, Štefka), 16. Schejbal (Veverka, Štefka), 23. Veverka (Poul), 36. Krejza (Fúzik, Hemský), 38. Křečan (Prachař) – 6. Holík (Cink), 17. Holík (Skoumal, Cink), 24. Vomočil (Křesťan), 27. Křesťan (Mečiar), 52. Holík (Lustyk, Cink), 61. Křesťan (Skoumal, Holík).
Rozhodčí: Čížek – Kalina, Brejša. Vyloučení: 4:6 (navíc Vomočil a Skoumal na 10 minut). Využití: 1:2. Oslabení: 1:0. Diváků: 607. Nejlepší hráči: Veverka – Holík.
Česká Třebová: Nimmerrichter - Škvor, Žouželka, Šejba, Pražák, Poul, Jemelka - Hemský, Filip, Velínský – Dvořák, Fúzik, Křečan – Král, Prachař, Krejza - Schejbal, Veverka, Štefka.
Litomyšl: Kalousek – Mečiar, Pazdera, Holík, Bláha, Šklíba, Lustyk – Jankovský, Křesťan, Budina – Skoumal, Cink, Vomočil – Večeřa, Kovář, Jakubec.
Začátek utkání vyzněl jasně pro hostující tým. Ten svoji převahu vyjádřil gólově v čase 5:39, kdy mezi trojicí „ztuhlých“ domácích hráčů prokličkoval obránce Holík a střelou pod horní tyčku otevřel skóre – 0:1. Ve stejné minutě zaváhal Velínský, k puku se dostal Kovář, jehož ránu vyrážel brankář Nimmerrichter.
Kohoutům se podařilo vyrovnat z celkem nenápadné akce, v 9. minutě zužitkoval skvělou Veverkovu přihrávku důrazný Schejbal – 1:1. Domácí vzápětí získali výhodu první přesilové hry, ale branku soupeře prakticky neohrozili. Ve 12. minutě jim naopak zatrnulo, po chybné rozehrávce Žouželky spálil další příležitost Holík.
Čtvrtá formace Kohoutů udeřila ještě jednou, v čase 15:22 se podruhé trefil Schejbal – 2:1. Za necelou minutu fauloval Křečan (sekání) a hosté předvedli, jak se hraje přesilovka. Po vyhraném buly se puk dostal k Holíkovi, který na modré napřáhl a trefil přesně – 2:2. Vyloučený Křečan byl na trestné lavici pouhých osm vteřin…
V úvodu druhé třetiny zahrozili jako první hosté, nájezd Křesťana zlikvidoval gólman Nimmerrichter. Vzápětí se z vedení radovali hokejisté České Třebové, kolmou přihrávku Poula v čase 22:46 s přehledem proměnil Veverka – 3:2.
Radost Kohoutů trvala krátce. Před vlastní brankou váhal s odehráním puku Velínský a bylo zle, v čase 23:42 vyrovnával Vomočil – 3:3. Domácí pak doplatili na další hru v oslabení. Nervy na uzdě neudržel a oplácel Veverka, jehož vyloučení potrestal v čase 26:12 šikovně tečující Křesťan – 3:4.
Přesilovky naopak nevycházely Kohoutům. Při prvním vyloučení Kováře málem inkasovali z hole Skoumala, druhý faul stejného hráče a další přesilovou hru přerušil zbytečným faulem v útočném pásmu Krejza.
Důležitý moment přišly v čase 33:40 a 34:36, kdy byli vyloučení Vomočil se Skoumalem. Oba dostali dvě trestné minuty, ale navíc i osobní desetiminutové tresty. Kohouti získali výhodu přesilovky pěti proti třem, kterou v čase 35:25 proměnil důrazný Krejza – 4:4.
Domácí mohli hrát dalších 71 vteřin v pěti proti čtyřem, jenže přišla chyba Poula a vyloučení Veverky. Půl minuty se hrálo ve čtyřech, dalších 86 vteřin měli výhodu jednoho hráče hosté. Kohouti nečekaně udeřili v oslabení. Obrovského nedorozumění brankáře Kalouska s obráncem Pazderou využil Křečan, který z ostrého úhlu trefil prázdnou branku Litomyšle – 5:4. Domácí se pak ještě úspěšně bránili 55 vteřin ve čtyřech proti pěti.
Do dvoubrankového vedeni mohli Kohouti odskočit ve 42. minutě, to by však musel samostatný nájezd proměnit Prachař. O pět minut později měli domácí další gólovou příležitost, tentokrát střelecky selhal Fúzik. Deset minut před koncem střetnutí neproměnil slibnou šanci Veverka.
Litomyšl vzápětí šokujícím způsobem vyrovnala. Po vyhraném vhazování ve středním pásmu se puk dostal k Holíkovi, ten od vlastní modré vystřelil na českotřebovskou branku, brankář Nimmerrichter chtěl puk efektně vyhlavičkovat (!?), ovšem minul a bylo vyrovnáno – 5:5.

Do prodloužení nastoupili na straně domácích Žouželka, Hemský a Filip, na straně hostů Holík, Křesťan a Skoumal. Hrálo se velmi krátce. Kohouti propadli v útočném pásmu, Litomyšl se dostala do přečíslení, které využil Křesťan – 5:6.

Vladimír Vaněk, manažer Kohoutů:
„Gratuluji soupeři k výbornému výkonu. I když nás od tříbodového vítězství dělilo necelých devět minut, podle mého názoru byla Litomyšl po většinu času lepším mužstvem.“

Příští zápas – středa 21. listopadu: Chrudim - Česká Třebová (18.30)