Moravská Třebová si odvezla body domů
Pouhé tři dny po utkání v Lanškrouně, kde se čtrnáct hráčů přiotrávilo jedovatými výpary ze staré plynové rolby, nastoupili Kohouti doma proti Moravské Třebové. Ačkoliv v utkání třikrát vedli, nakonec odešli poraženi 3:5, když doplatili na hrubé individuální chyby některých hráčů. Branky vstřelili Fúzik, Štefka a Hemský. Doma se má ovšem vyhrávat, porážka na vlastním ledě není dobrou vizitkou. Příští zápas se hraje v neděli a Kohouti odjíždí do Skutče. Doma se pak představí za týden silný tým ze sousední Litomyšle...
Středeční  zápas s vedoucím týmem tabulky - Moravskou Třebovou vidělo 544 diváků, pro základní skupinu rekordní počet. Škoda, že opět zápas vypustila ze svého zřetele redakce OIKTV, pořadatele tato skutečnost mrzí.

Česká Třebová – Moravská Třebová 3:5 (2:1, 0:1, 1:3)

Branky: 11. Fúzik (Dvořák, Křečan), 16. Štefka (Veverka, Daněk), 41. Hemský (Filip, Škvor) – 16. Čikl (Augustin, Pavlovský), 27. Augustin (Pavlovský), 53. Augustin, 56. Rajnoha (Pavlovský), 60. Pavlovský.
Rozhodčí: Barek – Čížek, Padevět. Vyloučení: 6:5 (navíc Marek na 10 minut). Využití: 0:1. Diváků: 544. Nejlepší hráči: Křečan – Augustin.
Česká Třebová: Nimmerrichter - Škvor, Žouželka, Poul, Jemelka, Šejba, Pražák, Daněk, Šimončič - Hemský, Filip, Velínský – Král, Prachař, Krejza – Dvořák, Fúzik, Křečan - Schejbal, Veverka, Štefka.
Moravská Třebová: Galuška – Rajnoha, Dudycha, Janků, Janošek – Pavlovský, ČIkl, Augustin – Kobza, Faltus, Langr – Marek, Řehulka, Vaňous – od 41. Hajšman.
Od začátku se hrálo ve svižném tempu. Ve 2. minutě přestřelil hostující Faltus, vzápětí prověřil pozornost brankáře Galušky domácí Veverka. O minutu později přihrával Filip do slibné pozice Velínskému, který střílel vedle moravskotřebovské branky. Kohouti potom přečkali vyloučení obránce Jemelky, při své první přesilové hře pustili do brejku Langra, jehož šanci zlikvidoval brankář Nimmerrichter.
Domácí tým se dostal do vedení v čase 10:55, kdy po krásné individuální akci Křečana a přihrávce Dvořáka skóroval Fúzik – 1:0. Další branku mohl ve chvíli, kdy obě mužstva hrála ve čtyřech, vstřelit Prachař. Místo přímé střely volil kličku, po které už přesně vystřelit nedokázal. Vzápětí velmi dobře hrající Křečan poslal do vyložené gólové šance Velínského, který jen vyprášil betony gólmana Galušky.
Hosté přidali na tempu a dočkali se vyrovnávací branky. Nejprve v čisté gólové pozici selhal 18letý obránce Dudycha. O chvíli později předvedl parádní kombinační akci první útok Slovanu, přesnou kombinaci Augustina s Pavlovským proměnil v čase 15:06 Čikl – 1:1. Odpověď domácích byla blesková. Po pravém křídle ujel Veverka, perfektně přihrál volnému Štefkovi, který nezaváhal – 2:1. Závěr první třetiny patřil Slovanu. Nejprve odkrytou branku trestuhodně přestřelil výborný Augustin, poté Nimmerrichter zlikvidoval šanci Kobzy.
Hned ve 21. minutě přihrál Hemský na brankovišti Filipovi, po jehož dorážce se puk zastavil pod tělem Galušky na brankové čáře. Hosté zahrozili z rychlého protiútoku, naštěstí pro Kohouty útočník Langr v koncovce selhal. Další varování přinesla 24. minuta, kdy se Nimmerrichter vytáhl při šanci kapitána Čikla.
V čase 26:02 se hostům podařilo vyrovnat. Augustin se pohodlně projel kolem tří domácích hráčů a bekhendovou střelou z úhlu dokonale zaskočil gólmana Nimmerrichtera – 2:2. Hodně laciná branka. Kohouti pak promarnili dvě přesilové hry, po faulu Prachaře se naopak sami museli bránit ve čtyřech. Úspěšně.
Kohouti měli skvělý nástup do závěrečné třetiny. Krátce po vyhraném vhazování vystřelil z uctivé vzdálenosti Filip, hostující brankář puk vyrazil před sebe a dojíždějící Hemský jej v čase 40:10 (!) pohodlně překonal – 3:2. Další možnost si domácí vypracovali ve 43. minutě, po skvělé přihrávce Veverky střílel Štefka, ale Galuška jeho ránu vyrazil.
Závěrečných deset minut domácí nezvládli. V čase 49:22 byl vyloučen Krejza, jeho spoluhráči se tlaku soupeře ubránili. O vyrovnání se potom v čase 52:01 postaral Augustin, který další nenápadnou střelou podruhé v utkání překvapil brankáře Nimmerrichtera – 3:3.
Další pohroma přišla v čase 55:16, kdy ve vlastním obranném pásmu zbytečně fauloval Prachař (sekání). K využití přesilové hry stačilo Slovanu 41 vteřin, tentokrát se od modré trefil obránce Rajnoha – 3:4. V závěru se štěstí přiklonilo na stranu hostujícího mužstva. V 59. minutě trefil domácí Fúzik tyčku. Při power play Kohoutů se pak v čase 59:59 trefil do prázdné českotřebovské branky Pavlovský – 3:5.
HLAS PO UTKÁNÍ

Vladimír Vaněk, manažer Kohoutů:
„Když v souboji s tak kvalitním protivníkem neproměníme vyložené gólové šance a uděláme tolik hrubých chyb, nemůžeme myslet na dobrý výsledek. Slabší výkony některých hráčů v několika posledních utkáních jsou alarmující.“

Příští zápas – neděle 11. listopadu: Skuteč - Česká Třebová (17).