Povinná výhra Kohoutů ve Skutči
Žádnou blamáž nepřipustili hokejisté České Třebové, kteří v nedělním utkání vybojovali tři povinné body ve Skutči. O svém přesvědčivém vítězství rozhodli Kohouti v první třetině.
Skuteč – Česká Třebová 2:8 (1:5, 1:2, 0:1)
Branky: 9. Adolf (Kusý, Vágner), 34. Vařejčko – 2. Veverka (Poul, Štefka), 12. Fúzik (Křečan, Žouželka), 13. Pražák (Šejba), 14. Hemský (Krejza), 20. Fúzik (Filip, Hemský), 39. Veverka (Štefka), 40. Velínský (Pirkl, Šejba), 42. Štefka (Křečan).
Rozhodčí: Vrba – Kopecký, Brejša. Vyloučení: 6:8. Využití: 0:2. Diváků: 123. Nejlepší hráči: P. Lenoch, Solnička – Veverka, Štefka, Poul, Šejba.
Skuteč: Vokoun (21. Hanák) – Javůrek, P. Lenoch, Netolický, Felcman, Huňáček, Š. Lenoch – Adolf, Kusý, Vágner – Cvrček, Solnička, Janoušek – Vařejčko, Kmoníček, Voldán – Škop.
Česká Třebová: Sajdl - Škvor, Žouželka, Šejba, Pražák, Poul, Šimončič, Verner - Hemský, Filip, Krejza – Dvořák, Fúzik, Křečan – Král, Veverka, Štefka - Schejbal, Pirkl, Velínský.
Kohouti skvěle začali. Ve 2. minutě napřáhl na modré obránce Poul, jehož střelu šikovně tečoval Veverka – 0:1. O sedm minut později hosté propadli v útočném pásmu, tak trochu tradičně zapomněli bránit a domácí v čase 8:10 zásluhou Adolfa vyrovnali – 1:1.
Druhá polovina první třetiny začala průnikem Adolfa, který snadno obešel Šimončiče, ale vzápětí přestřelil. Favorit se naštěstí rychle oklepal, přidal na tempu a střílel další branky. V čase 11:41 se po krásné Křečanově přihrávce trefil Fúzik – 1:2. Domácí hráči nestíhali, po jednom z nedovolených zákroků -  při signalizované výhodě - zamířil v čase 12:12 přesně do šibenice obránce Pražák a bylo 1:3. Svoji převahu završili Kohouti ve 14. minutě, kdy další gól vstřelil Hemský – 1:4. V závěru prvního dějství byl vyloučen domácí obránce P. Lenoch, na trestné lavici seděl pouhých čtrnáct vteřin, protože od modré tvrdě a přesně pálil Fúzik – 1:5.
Od druhé třetiny hájil branku Skutče Hanák, který měl paradoxně nejvíc práci po vyloučení českotřebovského Fúzika. Kohouti v oslabení nejen bránili, ale i nebezpečně útočili, a tak Hanák čelil střelám Štefky a Poula, po ráně Veverky mu pomohla horní tyčka. Ve 24. minutě chyboval Žouželka, nájezd Kmoníčka likvidoval brankář Sajdl. Po faulu a vyloučení Krejzy se situace opakovala, v oslabení spálil obrovskou příležitost Křečan.
Druhá polovina zápasu odstartovala zaváháním Šimončiče, jehož chybu „hasil“ nedovoleným zákrokem spoluhráče Poul. Rozhodčí Vrba nařídil trestné střílení, šanci Solničky zmařil gólman Sajdl. Ve 34. minutě kličkoval za vlastní brankou a puk ztratil Veverka, jeho kiks trestal Kmoníček – 2:5. V závěru druhé třetiny Kohouti přidali další dva góly. Ve 39. minutě napravil svoji předchozí chybu Veverka – 2:6. Dvacet vteřin před sirénou připravili Šejba s Pirklem ideální střeleckou pozici pro Velínského – 2:7.
Do závěrečné třetiny vstoupili hosté využitím přesilové hry. Po přesné přihrávce Křečana ujel po levém křídle Štefka, který prudkou ranou poslal puk do levého horního růžku skutečské branky – 2:8. Osm minut před koncem se obranou Kohoutů protáhl Solnička, po jeho dobře provedeném blafáku se puk odrazil od pravé tyčky. Výhra České Třebové mohla být výraznější, slibné příležitosti neproměnili Pirkl, Krejza, Hemský a Veverka.
Fotografie Jardy Koníčka je z nedělního (povolebního) zápasu 7.10. 2018 Česká Třebová - Skuteč 11:4
HLAS PO UTKÁNÍ

Vladimír Vaněk, manažer Kohoutů:
„Dosáhli jsme povinného vítězství. Důležité je, že se nikdo nezranil. Děkujeme českotřebovským fanouškům, kterých za mužstvem vycestovalo kolem 80.“
Příští zápas – středa 14. listopadu: Hlinsko - Česká Třebová (18.30)
Zajímavé jsou ostatní výsledky:
Vedoucí tým Moravské Třebové prohrál doma s Hlinskem, vyhrávali hosté mimo Chocně, která si poradila s Chotěboří...