VOLEJBALOVÉ VÝSLEDKY SOKOLA ČESKÁ TŘEBOVÁ 3. 11. - 4. 11. 2018.

3. 11. VOLEJBAL ŽEN, Č. TŘEBOVÁ-LIBEREC, 2. LIGA.

Dne 3.11.2018 jsme na domácí palubovce přivítaly tým Liberce.Již od prvních míčů bylo jasné, že soupeř nebude chtít dát body jen tak. Vzhledem k rychlé hře, kterou liberecké hráčky disponují byl jasný cíl, razantní servis  a důrazný útok. V průběhu prvního zápasu se bojovnost a údernost našeho týmu střídaly s lacinými chybami, které způsobily, že zápas se rozhodoval až v pátém setu, kde jsme bohužel množstvím svých nevynucených chyb prohrály.
Ve druhém zápase jsme nastoupily s nasazením větším než soupeřky, ve hře jsme dodržovaly taktické pokyny razantního servisu, který se nám dařil. Tvrdého útoku a zároveň jsme soupeřky výrazně zatlačily na bloku. I přes první set, který jsme prohrály, jsme týmovou bojovností dokázaly zbývající 3 sety vyhrát a připsat si tak 3 cenné body.
Sestava: Andrlová Daniela, Divišová Marie, Drymlová Martina, Gottwaldová Lenka, Horáková Iva, Karanská Hana, Kubová Radka, Krejsová Pavlína, Šemberová Martina, Šplíchalová Veronika, Tomanová Pavlína. Trenér: Trávníčková Pavla
Výsledky: Česká Třebová – Liberec  2:3 (-23,16,-20,18,-11) Česká Třebová – Liberec  3:1 (-21,12,18,22)

DANSPORT PRAHA-Č. TŘEBOVÁ.

Je sobota 3. listopadu 2018 a odjíždíme k dalším zápasům 1. ligy juniorek do hlavního města Prahy na Dansport  Praha. Hala se nachází na Pohořelci, tedy nad obrovským komplexem Pražského hradu a dalších objektů naši historie.

SK DANSPORT PRAHA - TJ SOKOL GEODÉZIE Č. TŘEBOVÁ       0 : 3  12:25, 15:25, 15:25   čas 54 min.

Jedeme kompletní. Již na začátku rozcvičení, je vidět technická převaha českotřebovských dívek. Jednoznačně jsou lepší soupeře a soupeř, ač se snaží, nedostává šanci. Českotřebovské dívky hrají, jak potřebují a na hřiště se dostanou všechny zúčastněné hráčky. Zaslouženě vyhráváme 3:0.

Druhý zápas začal hodinu po odehrání prvního zápasu. První set je velice snadný, vítězíme 25:10. Po takto odehraném setu českotřebovská děvčata polevují, začnou produkovat vlastní chyby, a soupeř se „docela chytá“. Jednoznačně se soupeř se zlepšil, slušně útočí a bojuje o každý míč, což našemu družstvu přináší nemalé problémy. Dokonce prohráváme 15:20, ale zlepšený výkon českotřebovských dívek přináší vítězství 25:22. Třetí set je opět celkem snadný. Vítězíme 3:0.

Pod vedením R. Hanzelky Sokol Geodézie Č. Třebová reprezentovala: kapitánka Klimková Linda, Pešková Tereza, Foldynová Natálie, Voleská Kristýna, Kašparová Tereza, Štefanová Viktorie, Hladílková Sabina.  Zpracoval R. Hanzelka

3. 11. 2018 VOLEJBAL MLADŠÍCH ŽÁKŮ,

RYCHNOV NAD KNĚŽNOU.

V sobotu 3. 11. 2018 bylo odehráno další kolo mladších žáků. Los soutěže tentokrát poslal 5 týmů do Rychnova nad Kněžnou, volno měla Polička.  Naši kluci jeli v omlazeném složení bez dvou zkušených borců – Toma Kalouska a Davida Mence, ale i přesto na turnaji předvedli bojovný výkon.  Hned první set jsme potrápili domácí tým, škoda těsné prohry v koncovce. Druhý set si už Rychnováci pohlídali.  Další zápas se Svitavy byl vyrovnanou bitvou, ale v koncovce jsme vždy udělali o pár chybiček více než soupeř.  Zápas s hradeckou Slavii byl zkouškou odvahy a bojovnosti.  Rozdíl v podání a útoku je znatelný. Poslední zápas s Letohradem byl boj o každý míč na obou stranách. I přes naši prohru v tiebreaku, mají kluci pochvalu.
Další kolo nás čeká až po novém roce 12. 1. 2019 na domácí palubovce.
Hráli: Felgr, Homoláč J., Kečkeš, Kráčmer, Koutný,  Sixta, Vávra, Vlček D.   JR

4. 11. 2018 VOLEJBAL JUNIOŘI, KP JHM KRAJE, BUČOVICE.

Dne 4. 11. 2018 se účastníme 2. kola přeboru Jihomoravského kraje ve volejbalu kadetů, skupiny C. Protože došlo k termínové kolizi s Českým pohárem kadetů, kterého se naše družstvo rovněž účastní, jedou na zápas junioři s kadetem Kubou Sykorou, pro kterého je to jeden z prvních zápasů v této kategorii. Soupeřem nám jsou domácí Bučovice a Vyškov. Cílem bylo skupinu vyhrát a postoupit do skupiny B přeboru a pomoci  Kubovi Sýkorovi odehrát kvalitně zápas v kategorii juniorů. Kluci přistoupili k oběma zápasům svědomitě a zápasy  kontrolovali. Dařilo se smečované  podání  Pejchalovi a Skřivánkovi. Kuba Sýkora odehrál výborné zápasy a v útoku se mu velmi dařilo. Českou Třebovou reprezentovali: Skřivánek, Kadlec, Šplíchal, Pejchal, Kostka a Sykora.

Česká Třebová-Bučovice 3:0  Česká Třebová-Vyškov 3:0

4. 11. 2018 VOLEJBAL KADETŮ, ČP ČR H. KRÁLOVÉ.

V neděli 4.11. jedeme opět na halu Slávie Hradec Králové, ke konání 1. kola ČP kadetů skupiny A. Naše družstvo má bohužel souběh s KP Jihomoravského kraje  a muselo zapojit starší žáky hráče Hrušku (blok) a Štecha (libero) do základu kadetského družstva. Turnaj se hraje na 3 hřištích a o 6 týmech bez pauzy. Hrajeme v 7 hráčích a po třetím zápase už je znát únava.
Kojetín - Česká Třebová  2:0 (12,17)
Česká Třebová - Rychnov  2:1 (-22,18,10)
Svitavy - Česká Třebová  2:0 (23,18)
Lanškroun - Česká Třebová  0:2 (-12,-22)
Česká Třebová - Slavia HK  0:2 (-22,-10)
Bohužel nám 2 výhry nestačí k udržení ve skupině A. Stačí sice na 5. místo ve skupině A., pro druhé kolo padáme tedy do skupiny B., která se bude hrát v Nymburce 25.11.
12. Český Krumlov
 Hráli: Bělka, Hruška, Hurt, Jireček, Koudelný, Lukáš, Štech  (Markéta Bělková a Míra Štech)

4. 11. 2018 VOLEJBAL STARŠÍCH ŽÁKYŇ.

V neděli 4. 11. 2018 čekalo všechny 3 naše týmy starších žákyň další kolo krajského přeboru. A jak se jim dařilo?
Česká Třebová A – odehrála turnaj v tělocvičně Habrmannova.V A skupině jim byly postupně soupeři Lanškroun a Pardubice. V zápase s Lanškrounem se přetahovaly o každý míč, výhra 3:2. Druhý zápas holky vyhrály 3:0 hlavně díky výbornému podání. Hrály: Blažková, Dušková, Hyláková, Kaplanová, Pešková, Vernerová. Trenér: Verner
Česká Třebová B – jela k soupeřkám do Poličky, kde nás nejdříve čekal tým Svitav a druhý zápas proti domácím. Věřila jsem týmu a doufala, že udržíme B skupinu i pro další kolo, ale bohužel se nám tentokrát nedařilo. Po dvou prohrách 0:3 padáme do C skupiny.  Další kolo odehrajeme ve Chvaleticích. Hrály: Havránková, Horáková, Janecká, Jebousková, Klementová, Kolářová, Neumannová, Vašková, Vomáčková
Česká Třebová C – jela do Letohradu. v obou zápasech, s Pardubicemi B i domácím týmem, se holkám podařilo vyhrát jeden set. S novým postavením a novými posty si ale holky poradily na výbornou a já věřím, že vyhraný zápas brzo přijde. Hrály: Beranová, Dubská, Kadlecová, Klimešová, Kubová, Pataki, Růžičková, Řeháková, Urbanová, Zahrádková. Trenér: Klimeš
Další kolo je nalosováno na neděli 11. 11. 2018. A tým jede do Tatenic, kde ho čekají 2 zápasy – Lanškroun a Polička. B tým odehraje zápas s Chocní a pak s domácími Chvaleticemi. C tým hraje doma od 13.30 v tělocvičně Habrmannova (u Billy) první zápas s Pardubicemi B a třetí zápas s Vysokým Mýtem.  JR