HC Kohouti již na dně tabulky nadstavby krajské ligy
Změna na postu trenéra HC Kohouti

Herní krize českotřebovských Kohoutů vyvrcholila v posledních dvou zápasech. Katastrofální výkony, dvě prohry, patnáct inkasovaných branek. Fakta, která mluví za všechny komentáře. U mužstva dochází ke změně na trenérském postu.
„Bezprostředně po nedělním ostudném výkonu a vysoké porážce v Chrudimi nabídl svoji rezignaci trenér Jaromír Jindřich. I když jsou pod špatnými výkony a výsledky podepsáni na prvním místě hráči, po dlouhém přemýšlení jsem se v pondělí navečer rozhodl nabídku trenéra Jindřicha akceptovat. Chtěl bych mu ještě jednou poděkovat za kvalitní práci, kterou v České Třebové odvedl. Je výrazně spolupodepsán pod dvěma třetími a dvěma druhými místy, která Kohouti v posledních čtyřech sezonách v krajské lize vybojovali,“ připomíná předseda klubu Vladimír Vaněk.
Úterní trénink vedl nový trenér, kterým je Martin Palinek. Bývalý extraligový útočník Třince a Olomouce odehrál v nejvyšší soutěži 72 zápasů, v nichž nasbíral 35 kanadských bodů. Dalších 119 utkání odehrál v prvoligovém Prostějově (37+50) a 44 utkání ve druholigové Olomouci (21+28). Devětačtyřicetiletý Palinek trénoval mládež v Třinci a druholigové kluby ve Šternberku a Uničově.
„Od nového trenéra očekáváme především novou energii. Mužstvo je nutné dát, jak se říká, do latě. Uvidíme, zda se případně podaří tým ještě posílit. Přestupní termín končí v krajské lize 15. prosince. Hráči, kteří přijdou později, však nemohou hrát v play off. Úkol je jasný, vrátit Kohouty tam, kde byli a kam patří,“ uzavírá šéf českotřebovského klubu.

Výsledky dosažené ve 2. kole nadstavby krajské ligy dne 12. prosince 2018

Hlinsko - Litomyšl    6 : 9               Moravská Třebová - Chrudim  3 : 6             Česká Třebová - Světlá nad Sázavou  2 : 3

Rozhodla první třetina

Škoda první třetiny, ve které Kohouti třikrát inkasovali a sami vyšli střelecky naprázdno. Ve druhém a třetím dějství se jejich hra výrazně zlepšila, nicméně nedokázali proměňovat gólové šance a především proměňovat přesilové hry. Mužstvo, poprvé vedené nový trenérem Martinem Palinkem, proto vyšlo bodově naprázdno.

Česká Třebová - Světlá 2:3 (0:3, 1:0, 1:0)

Branky: 34. Hemský (Prachař), 42. Křečan (Štefka, Velínský) – 4. Štros (Špatenka, V. Piskač), 7. Dolinský, 16. Jar. Doležal (Kopecký, Šíma).
Rozhodčí: Čížek – Padevět, Laco. Vyloučení: 6:10 (navíc Fúzik 5 + do konce, Špatenka 5 + do konce, Bradáč OT). Využití: 0:1. Diváků: 370. Nejlepší hráči: Jemelka – Kubát.
Česká Třebová: Nimmerrichter – Šejba, Žouželka, Škvor, Verner, Pražák, Jemelka, Daněk, Šimončič  - Hemský, Filip, Veverka - Křečan, Fúzik, Štefka – Král, Prachař, Schejbal – Velínský, Krejza, Dvořák.
Světlá: Folvarský – Bradáč, Šíma, O. Včela, Kořínek, D. Piskač, Svoboda – Kopecký, Jak. Doležal, Jar. Doležal – Dolinský, Kubát, P. Včela – V. Piskač, Štros, Špatenka.
Kohouti opět propadli v úvodu střetnutí. Ve 4. minutě využil zaváhání domácích obránců útočník Světlé Štros – 0:1. V 7. minutě napřáhl od mantinelu Dolinský a vstřelil druhou branku – 0:2. V polovině první třetiny se ve slibné střelecké pozici ocitl Štefka, místo přímé rány na branku soupeře však hledal zbytečnou přihrávkou Křečana. V čase 14:13 byl vyloučen domácí útočník Král (podražení) a Kohouti si vypili kalich hořkosti až do dna. Po vyšachování domácí čtveřice vstřelil při přesilové hře v čase 15:54 třetí gól Sklářů Jar. Doležal – 0:3.
Opožděný nástup do druhé třetiny přišel Kohouty draho, vyfasovali dvě trestné minuty. Ubránili se, vzápětí nedokázali využít vyloučení hostujícího obránce Bradáče. Potrestat nedokázali ani hru soupeře v šesti, dvouminutová přesilovka Kohoutů vyzněla do prázdna. Výkon českotřebovského týmu, jehož nový kouč stáhl hru na tři pětky, se začal postupně zvedat.
V polovině střetnutí přečkal domácí celek další oslabení a vzápětí se nadechl k mohutnému náporu. Odměnou byla branka naděje, kterou ve 34. minutě vstřelil Hemský – 1:3. Kohouti si vypracovali další gólové šance, ale bohužel ani jednu neproměnili. Ve 35. minutě nedokázal přesně zamířit Krejza, ve 39. minutě poslal Škvor kolmou přihrávkou do úniku Veverku, jehož příležitost zmařil gólman Folvarský. Těsně před druhou sirénou si na ledě zaboxovali Fuzik se Špatenkou, v čase 39:46 zápas pro oba hráče předčasně skončil.
Další naději přinesl úvod závěrečné třetiny, v čase 41:46 vstřelil zblízka kontaktní gól Křečan – 2:3.  O čtyři minuty později našla Hemského přihrávka Prachaře, který pohotovou tečí přestřelil. Kohouti mohli zápas otočit na svoji stranu při přesilových hrách, v závěrečné čtvrthodině jich pět (!) neproměnili.
Při prvních třech přesilovkách světelskou branku prakticky neohrozili. V čase 58:10 získali výhodu krátké (16 vteřin) přesilové hry pět na tři, nic z toho nebylo. V čase 59:18 měli Kohouti stejnou výhodu, zápas dohrávali v pěti proti třem. Soupeře uzamkli v jeho obranném pásmu, ale včas a přesně vystřelit nedokázali.

Martin Palinek, trenér Kohoutů:
„Mužstvo je psychicky dole, začali jsme zápas velmi bojácně. Musíme zlepšit hru před oběma brankami a v přesilových hrách, ty byly velice špatné. Samozřejmě je nutné najít optimální sestavu, což bude chvíli trvat.“

Ladislav Fixa, trenér Světlé:„
V první třetině nám pomohl tříbrankový náskok, do kterého jsme se rychle dostali. Soupeř se postupně dostával do tlaku i do šancí, i přes sérii zbytečných vyloučení jsme v závěru zápasu těsné vedení udrželi.“

PŘÍŠTÍ ZÁPAS – neděle 16. prosince: Litomyšl - Česká Třebová (17.00)