Městské muzeum Vás zve na akce pořádané v lednu 2019
 
Stálé expozice: Dopravní křižovatky
Muzeum a TIC otevřeno denně mimo pondělí od 8 do 18 hodin s touto výjimkou:
1. ledna 2019  zavřeno
 
Semináře
Seminář pro začínající rodopisce  Je určen zájemcům o poznání rodinných kořenů, a to zejména začátečníkům. Probíhá vždy    1. úterý v měsíci. Příští setkání se uskuteční výjimečně ve středu 2. ledna 2019 od 17 hodin, tentokrát na téma Sňatky v lidové kultuře. Cena každé lekce je 20 Kč (na lekci není třeba se předem registrovat). Lektor: Mgr. Jana Voleská.
 
Seminář pro nejmenší návštěvníky muzea „Malý muzejník“
Je určen dětem od 5 do 12 let. Seminář probíhá vždy 2. úterý v měsíci. Příští setkání se uskuteční v úterý 8. ledna 2019, pro mladší děti (ve věku od 5 do 8 let) od 16 hodin, pro starší děti (ve věku od 9 do 12 let) od 17 hodin
V lednu na téma Řezník. Cena každé lekce je 20 Kč (na lekci není třeba se předem registrovat).
Bližší informace podá lektorka semináře Mgr. Radka Urbánková (urbankova@mmct.cz).
 
Seminář „Výtvarné umění v proměnách staletí“
Je určen nejširšímu okruhu zájemců o výtvarno, věnuje se přehledu slohového vývoje výtvarného umění evropského kulturního okruhu. V rámci jednotlivých slohových epoch bude přihlédnuto – vedle tvorby významných světových i domácích představitelů – také k osobnostem a památkám našeho regionu. Seminář probíhá vždy 3. úterý v měsíci.
Příští setkání se uskuteční v úterý 15. ledna 2019 od 17 hodin, tentokrát na téma EXPRESE=VÝRAZ. Expresionistické malířství a sochařství.  Cena každé lekce je 20 Kč (na lekci není třeba se předem registrovat).
Lektor: PhDr. Ludmila Kesselgruberová, Ph.D.
 
Seminář pro pamětníky staré České Třebové
Je určen pamětníkům starých českotřebovských zákoutí, lektor semináře promítne a okomentuje fotografie vybrané českotřebovské lokality. Seminář probíhá poslední úterý v měsíci. Příští setkání se uskuteční v úterý 29. ledna 2019 od 17 hodin, tentokrát na téma Známé postavičky z Bezděkova a  okolí.  Cena každé lekce je 20 Kč (na lekci není třeba se předem registrovat).
Lektor: Martin Šebela.
 
Výstava
Tradiční vánoční výstava Od Barborky do Tří králů návštěvníkům přibližuje některé zvyky   a postavy adventního a vánočního času. Výstava potrvá do neděle 6. ledna 2019
 
Vernisáž výstavy
Vernisáž výstavy Stromy jako domy se uskuteční ve čtvrtek 24. ledna 2019 od 17 hodin. Interaktivní výstava s přírodovědnou tematikou je zapůjčena z Moravského zemského muzea, oddělení Dětské muzeum.
Výstava potrvá do neděle 17. března 2019.
Pro školy je možné objednat doprovodný program.
Program (nejen) pro rodiny s dětmi Sobota v muzeu proběhne 2. března 2019 od 15 do 16:30 hodin. Po komentované prohlídce výstavy se návštěvníci mohou těšit na příjemně strávený čas nad poznáváním, hrami a zajímavostmi z přírody.
                                                            
Informace o akcích Městského muzea Česká Třebová naleznete i na webových stránkách muzea www.mmct.cz  a na  facebooku https://www.facebook.com/mmctcz