Kohouti zahájili nový rok na domácím ledě prohrou

První utkání nového roku Kohouti nezvládli,
v přímém souboji o první místo prohráli doma s Chrudimí 2:5.
Po katastrofálním začátku, kdy v první třetině inkasovali tři góly,
se ve druhém dějství Kohouti vzchopili
a dvěma vstřelenými brankami se vrátili do utkání.
Závěrečná třetina však patřila výborně bruslícímu soupeři.

Česká Třebová – Chrudim 2:5 (0:3, 2:0, 0:2)

Branky: 21. Jar. Moučka (Vlček), 23. Hemský (Škvor) – 3. Novák, 9. Machač (Brožek), 14. Novák (Plch), 44. Kalous, 48. Plch (Novák).
Rozhodčí: Prchal – Holeček, Bohuněk. Vyloučení: 2:2 (navíc Fúzik na 10 minut). Využití: 1:0. Diváků: 505. Nejlepší hráči: Škvor – Novák.
Česká Třebová: Nimmerrichter (14. Sajdl) - Škvor, Pražák, Cik, Verner, Procházka, Šimončič – Hemský, Jar. Moučka, Šejba – Fúzik, Jindřich, Knytl – Křečan, Vlček, Voženílek – Krajíček.
Chrudim: Ament – Urban, Seidler, Kalous, Burkoň, Machač, Budínský, Pilař – Plch, Novák, Dobiáš – Brožek, Haltuch, Jiří Polák – Koreček, Ondřej Polák, Karásek – Štěpánek, Jan Polák, Novotný.
Kohouti se z předcházejících dvou zápasů vůbec nepoučili. Také ve třetím vzájemném střetnutí zaspali v úvodu, tentokrát nechali soupeře utéct dokonce do tříbrankového náskoku.
Ve 3. minutě s celým kluzištěm projel (nikým neobtěžován) chrudimský kapitán Novák a v čase 2:18 poslal svůj tým do vedení – 0:1. Ve 4 minutě mohl přidat druhou branku Jiří Polák, brankář Nimmerrichter jeho střelu naštěstí vyrazil. Kohouti předvedli rychlou kombinační akci až v 8. minutě, po spolupráci s Vlčkem a Křečanem střílel pohotově Voženílek, chrudimský gólman Ament byl na svém místě. Hosté byli v koncovce mnohem efektivnější, v čase 8:49 se totiž zásluhou přesně střílejícího obránce Machače dostali do dvougólového vedení – 0:2.
Do skutečně první gólové příležitosti se Kohouti dostali až v 11. minutě, útočník Fúzik však mířil jen do Amenta. Vzápětí prolétl domácí obranou Jiří Polák, snadno přešel přes Vlčka a Šimončiče, jejichž zaváhání napravil brankář Nimmerrichter.  Hosté dominovali pohybem, výborně bruslili a důrazným napadáním nedávali domácím téměř žádný prostor. Třetí gól přidali hokejisté Chrudimi v čase 13:49, kdy další neuvěřitelné okno v českotřebovské obraně „vyplnil“ výborně hrající Novák – 0:3. Postaral se o střídání domácích brankářů, nastoupivší Sajdl musel o dvě minuty později likvidovat další tutovku Jiřího Poláka.
Změny v sestavě Kohoutů se osvědčily, začátek druhé dvacetiminutovky patřil domácímu týmu. V čase 20:44 vyfasoval hostující Haltuch za faul kolenem (na Jindřicha) od nepřesného rozhodčího Prchala pouze dvouminutový trest. Kohoutům stačilo k využití přesilové hry pouhých deset vteřin, v čase 20:54 se ujala bomba Jar. Moučky – 1:3.
Do té doby dominující tým Chrudimi ztratil glanc, v čase 22:20 se po krásné individuální akci prosadil Hemský – 2:3. Kohouti se definitivně probudili, nebezpečné střely Voženílka a Pražáka pochytal gólman Ament. Zápas najednou získal nový rozměr a kvalitu, hrálo se v rychlém tempu, šance střídala šanci. Ve 29. minutě, po ráně Jana Poláka, zazvonil puk na horní tyčce českotřebovské branky. Ve stejné minutě střílel pohotově Voženílek, chrudimského brankáře nepřekvapil. Na druhé straně, při šancích Dobiáše a Plcha, držel domácí tým nad vodou pozorný Sajdl.
Jen z klíčových okamžiků celého střetnutí nastal v polovině zápasu. V čase 29:03 byl vyloučen domácí útočník Šejba, při hře v oslabení přihrával Hemský do gólové šance Jar. Moučkovi, který však netrefil odkrytou chrudimskou branku. Blízko k vyrovnání byli Kohouti také ve 34. minutě. Na začátku rychlé akce byl Fúzik, Jindřich vzápětí poslal do úniku tísněného Šejbu, který neměl dostatek času na přesnější zakončení. O minutu později skončil zápas pro obránce Cika, který po nepotrestaném zákroku jednoho z chrudimských hráčů utrpěl lehký otřes mozku.
Do závěrečné třetiny mohli lépe vstoupit hokejisté České Třebové, to by však ve 43. minutě musel lépe mířit pohotově střílející Vlček. Hosté odpověděli rychle a efektivně. Ve středním pásmu si našlápl obránce Kalous, dva metry za útočnou modrou vystřelil prudkým švihem a trefil terč – 2:4. Definitivně jasno bylo v čase 47:10, Kohouti znovu propadli v obranném pásmu a zkušený Plch se nemýlil – 2:5. Kohouti si v čase 51:41 vybrali oddechový čas, jenže na případný zvrat bylo pozdě. Ze zaslouženého vítězství se radoval velmi dobře hrající soupeř.
HLASY PO UTKÁNÍ

Jaromír Jindřich, trenér Kohoutů:
„Začátek zápasu, to byla z naší strany katastrofa. Ve druhé třetině jsme provedli určité změny v sestavě, a co bylo podstatné, naše hra se výrazně zlepšila. V závěrečné třetině nám ubývaly síly, navíc jsme doplatili na zbytečné chyby.“
Jiří Polák, trenér Chrudimi:
„Snad vůbec poprvé jsme zápas v České Třebové zvládli po taktické stránce. Výborně jsme začali, jenže ve druhé třetině přišel v naší hře výpadek, se štěstím jsme tento úsek hry přežili. V závěru jsme měli navrch a zaslouženě vyhráli.“