Kohouti v Chrudimi vysoko prohráli

Klíčový zápas, ve kterém se de facto hrálo o vítězství v základní části soutěže, zvládli lépe hokejisté Chrudimi. Českotřebovští Kohouti v první třetině spálili řadu gólových příležitostí, od druhého dějství ovládl hru domácí celek. Hosté dopláceli na fauly a hru v oslabení, rozjetý soupeř využil tři přesilové hry a jednou skóroval ve vlastním oslabení!!

Chrudim - Česká Třebová 6:1 (1:0, 4:1, 1:0)

Branky: 8. Karásek (Pilař, Koreček), 24. Kišš (Jan Polák), 28. Karásek (Koreček, Jan Polák), 33. Jan Polák (Kišš), 37. Kišš (Plch, Novák), 53. Jan Polák (KIšš) – 34. Hemský (Jar.Moučka, Škvor).
Rozhodčí: Čížek – Suchánek, Holeček. Vyloučení: 8:8. Využití: 3:0. Oslabení: 1:0. Diváků: 266. Nejlepší hráči: Jan Polák, Kišš, Karásek.
Chrudim: Ament – Kalous, Klement, Seidler, Burkoň, Machač, Pilař – Dobiáš, Novák, Plch – Haltuch, Jan Polák, Kišš – Karásek, O. Polák, Koreček – Štěpánek, Novotný, Brožek.
Česká Třebová: Sajdl (41. Nimrichter) – Škvor, Pražák, Lesák, Šejba, Cik, Šimončič – Hemský, Vlček, Jar. Moučka – Fúzik, Jindřich, T. Prachař – Křečan, Knytl, Zítka – Pirkl, Voženílek, Pejcha.
První gólovou šanci zahodil v 58. vteřině hry Fúzik, který po samostatném nájezdu trefil brankáře Amenta. Ve 3. minutě byl vyloučen Vlček, Kohouti se naštěstí ubránili. O pět minut později hosté propadli nejprve ve středním pásmu a vzápětí před vlastní brankou, po průniku Pilaře se před gólmanem Sajdlem zjevil naprosto volný Karásek a pohodlně skóroval – 1:0.
Vyrovnáno mohl být rychle, hned v 9. minutě, to by však Jar. Moučka nesměl v gólové pozici o metr přestřelit chrudimskou branku. Českotřebovský festival zahozených šancí nebyl u konce. Ve 14. minutě poslal Škvor dlouhou přihrávkou do dalšího samostatného nájezdu obránce Pražáka, který podobně jako Fúzik mířil do domácího brankáře. V 15. minutě se situace opakovala, pouze s tím rozdílem, že přihrával Fúzik a střílel T. Prachař. V 18. minutě, při přesilové hře Kohoutů, pálil tvrdě Jar. Moučka, tentokrát do masky chrudického gólmana.
V úvodu druhé třetiny dohrávali Kohouti přesilovku, během 83 vteřin však branku soupeře neohrozili. Chrudim byla efektivnější, do návratu vyloučeného Šejby chybělo patnáct vteřin, když se přesně trefil Kišš – 2:0. Druhou přesilovku využili domácí ve 28. minutě, kdy nedovolený zákrok Pražáka potrestal hbitý Karásek – 3:0.
Hra Kohoutů se zhroutila. Vyráběli jednu chybu za druhou, do gólových šancí se snadno dostali O. Polák a Haltuch, které vychytal pozorný Sajdl. Když v čase 32:06 přidal další gól Jan Polák – 4:0, bylo hotovo. Nic na tom nemohl změnit gól Kohoutů, který v čase 33:45 vstřelil Hemský – 4:1. Vzápětí chyboval Šimončič, zkušený Kišš ve vyložené šanci netrefil. Ve 36. minutě skončil zápas pro zraněného Hemského, kterého v souboji před chrudimskou brankou svoji holí tvrdě (a bez trestu) atakoval Klement. Domácí využili ve druhé třetině ještě jednu přesilovku, ve 37. minutě se přesně trefil od modré zkušený Kišš – 5:1. O dvě minuty později se málem radoval Novotný, puk po jeho střele orazítkoval tyčku.
Závěrečná třetina? Povinná dohrávka. Ve 43. minutě mířil vedle Křečan, o tři minuty později se neujal střelecký pokus Prachaře. Kohouti propadli při další přesilové hře, necelé dvě minuty po svém návratu z trestné lavice naopak mířil přesně Jan Polák – 6:1. V oslabení se mezi domácími beky protáhl rychlý Křečan, ale jen potvrdil nedělní střeleckou marnost Kohoutů.

HLAS PO UTKÁNÍ

Vladimír Vaněk, manažer Kohoutů:
„V první třetině jsme neproměnili minimálně tři vyložené gólové šance. Celkově vzato, v přímém souboji o první místo jsme předvedli slabý a místy až trapný výkon. Hráči by se měli českotřebovským divákům, kterých byla v hledišti téměř stovka, svým výkonem v v nejbližším utkání omluvit.“

Příští zápas – středa 24. ledna: Česká Třebová – Chotěboř (18.30).

Chcete si objednat dres HC Kohouti Česká Třebová?

Všechny zájemce o týmový dres upozorňujeme, že si jej mohou objednat nejpozději tento týden
u organizační manažerky klubu Ilony Smolové.