Kohouti si v Chocni zastříleli

HC Choceň - HC Kohouti Česká Třebová 6 : 12

Střelecké manévry

Českotřebovští Kohouti vyhráli i třetí vzájemný souboj sezony se Spartakem Choceň, tentokrát zvítězili na jeho ledě 12:6.
Vítězný tým dominoval zejména v první třetině, kterou vyhrál 6:1.
Pět branek vstřelil Jarda Moučka, dvakrát se trefili Marek Hemský a Petr Vlček, po jednom gólu přidali Tomáš Prachař, Láďa Jindřich a Martin Šejba.

6 Choceň 25 28

Českotřebovští hokejisté zvládli i druhé utkání hrané na ledě soupeře. Po vysokém vítězství v Chotěboři (8:1) tentokrát nastříleli dvanáct branek Chocni. Kohouti excelovali zejména v první třetině, kdy soupeře srazili do kolen. První útok nastřílel devět branek, Jaroslav Moučka se trefil pětkrát a na další tři góly přihrával spoluhráčům.
Choceň - Česká Třebová 6:12 (1:6, 2:3, 3:3)

Branky: 19. Kopečný (Lichtag), 32. Krejza (Solnička), 33. Zavřel (Lichtag), 43. Zavřel (Voříšek, P. Prachař), 44. P. Prachař (Voříšek), 49. P. Prachař (Voříšek, Zavřel) – 1. Jar. Moučka (Hemský, Pražák), 8. Jar. Moučka (Škvor, Vlček), 17. Hemský (Jar. Moučka, Pejcha), 17. Jindřich (Fúzik, T. Prachař), 19. Hemský (Vlček, Škvor), 20. Jar. Moučka (Hemský, Škvor), 21. Vlček (Hemský, Jar. Moučka), 24. T. Prachař (Fúzik, Jindřich), 34. Šejba (Jindřich), 44. Jar. Moučka (Vlček, Hemský), 53. Jar. Moučka (T. Prachař), 59. Vlček (Jar. Moučka, Škvor).
Rozhodčí: Kareš – Louda, Suchánek. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:2. Oslabení: 0:1. Diváků: 534. Nejlepší hráči: P. Prachař, Zavřel – Jar. Moučka, Vlček, Hemský, Škvor.
Choceň: Jánský (17. Joska) – Vyskočil, L. PiIař, Vacek, Voříšek – P. Prachař, Nečas, Zavřel – Krejza, Solnička, Král – M. Pilař, Kopečný, Lichtag.
Česká Třebová: Nimmerrichter (45. Sajdl) – Škvor, Pejcha, Cik, Šejba, Pražák, Šimončič -  Hemský, Vlček, Jar. Moučka – Fúzik, Jindřich, T. Prachař – Křečan, Knytl, Krajíček.
Kohouti do zápasu vlétli jako draci, do vedení se dostali již ve 22. vteřině (!!), kdy svůj střelecký koncert rozehrál Jaroslav Moučka – 0:1. Ještě v probíhající 1. minutě mohl přidat druhou branku Fúzik, ale netrefil. Hrálo se na jednu branku (choceňskou), podruhé domácí kapitulovali v čase 7:28, kdy se po nádherné přihrávce Škvora znovu trefil Jaroslav Moučka – 0:2. Ještě v první polovině úvodní třetiny spálil další vyložené šance Cik, Křečan a především Vlček, kterého do samostatného úniku poslal Jar. Moučka.
Zaskočená Choceň se probrala až ve 14. minutě, kdy se o první střelu mezi tři tyče postaral zkušený P. Prachař. Byla to jen malá epizoda, vzápětí se opět hrálo jen podle českotřebovských hokejových not. V čase 16:06 přihrál Jar. Moučka přesně Hemskému, jehož prudká rána zapadla do levého horního růžku domácí branky – 0:3. V čase 16:45 rozehrál biliárovou akci druhý útok Kohoutů, na jejím konci byl Jindřich – 0:4.
Z choceňské branky se poroučel Jánský, kterého nahradil Joska. V čase 17:02 byl vyloučen domácí útočník M. Pilař, po minutě přesilové hry (18:05) se prosadil Hemský – 0:5. Domácí se dočkali přesně v 19. minutě, kdy zaváhání brankáře Nimmerrichtera potrestal Kopečný – 1:5. V prvním dějství to nebylo všechno, poslední slovo měl výborně hrající Jaroslav Moučka, který v čase 19:39 završil svůj hattrick – 1:6.
Do druhé třetiny vstoupili Kohouti stejně do té první, v čase 20:25 doklepával puk za záda domácího brankáře Vlček – 1:7 (nikoliv Jar. Moučka, jak bylo chybně uvedeno v zápise o utkání).  Převaha České Třebové byla místy drtivá. Ve 22. minutě ještě T. Prachař přestřelil, v čase 23:14 stejný hráč zužitkoval geniální Šejbovu přihrávku – 1:8.  Do dvou šancí se dostali také domácí, šance L. Pilaře a Voříška zlikvidoval pozorný gólman Nimmerrichter. Podstatně víc příležitostí ke vstřelení dalších branek měli Kohouti, ale Hemský Jindřich, Fúzik a Jar. Moučka do černého netrefili.
Sedmigólové vedení Kohouty na chvíli ukolébalo, jejich hra v obraně byla místy dost chaotická. Toho v rozmezí jedné minuty využil nejprve Krejza – 2:8 a po něm také Zavřel – 3:8. Parádní akci předvedli hosté při vyloučení Pejchy. Jindřich vyslal do úniku Šejbu, který dlouhou kličkou obešel do hloubi pole vyjetého brankáře Josku a při hře v oslabení puk zavěsil do prázdné branky – 1:9. Ve 39. minutě odstoupil ze hry útočník Krajíček (zranění v dolní polovině těla).
Divoký hokej, při kterém obě mužstva zapomínala na obranu, pokračoval i v závěrečné třetině, v jejím úvodu viděli fanoušci další tři góly. Nejprve skóroval Zavřel – 4:9, krátce po něm vstřelil jubilejní desátou branku Kohoutů Jaroslav Moučka – 4:10 a přestřelku zakončil P. Prachař – 5:10.
V čase 44:11 byl v úniku faulován M. Pilař, který neúmyslně srazil gólmana Nimmerrichtera. Domácí tým získal výhodu trestného střílení, zraněného Nimmerrichtera nahradil Sajdl, který svého bývalého spoluhráče M. Pilaře vychytal. Nemastná neslaná hra Kohoutů vyvrcholila ve 49. minutě, kdy inkasovali z hole P. Prachaře – 6:10.  Hosté si vzali oddechový čas a dobře udělali. Další branku vstřelil v 53. minutě při přesilové hře Jaroslav Moučka – 6:11, jako poslední podepsal střelecký účet večera Vlček – 6:12.

HLAS PO UTKÁNÍ

Vladimír Vaněk, manažer Kohoutů:
„V naší hře byla řada hluchých míst, ale to nemůže pokazit dojem z celkového vystoupení a výsledku našeho mužstva. Podruhé za sebou jsme vyhráli na ledě soupeře, to se počítá. Především v první třetině jsme soupeři nedali nejmenší šanci, docela dobře mohl během dvaceti minut inkasovat deset branek.“