Kohouti hráli v Chotěboři velmi dobře
Střelnice v Chotěboři

Českotřebovští Kohouti odčinili nejlepším způsobem domácí klopýtnutí s Chrudimí, v nedělním utkání krajské ligy totiž vyhráli v Chotěboři po výborném výkonu vysoko 8:1 a vrátili se na druhou příčku.
Branky stříleli: Hemský 2, Šimončič, Fúzik, Vlček, Voženílek, Křečan a Jar. Moučka.

Další výsledky:
Choceň - Moravská Třebová 3:4,
Chrudim - Hlinsko 4:5 po nájezdech.
Ve středu 10. ledna jedeme do Chocně.

Českotřebovští fanoušci, kteří přijeli povzbudit svůj tým na Vysočinu, se nestačili divit. V nedělním střetnutí v Chotěboři se jim představili úplně jiní Kohouti, než v nedávném nevydařeném utkání s Chrudimí. Hosté dominovali od první do poslední minuty, ve druhé třetině položili soupeře několikrát na lopatky.

Chotěboř - Česká Třebová 1:8 (0:2, 0:5, 1:1)

Branky:
48. Kraučuk (Mendl) – 8. Šimončič, 10. Hemský (Jar. Moučka, Vlček), 34. Fúzik (Jan Moučka, Voženílek), 34. Voženílek (Šejba, Fúzik), 35. Křečan (Kyntl, Pražák), 40. Hemský, 43. Jar. Moučka (Hemský, Škvor).

Rozhodčí: Kolář – Říha, Gregar. Vyloučení: 2:6 (navíc Eis 10 minut). Využití: 1:0. Diváků: 250. Nejlepší hráči: Švoboda – Sajdl, Pražák, Hemský, Jar. Moučka, Vlček.

Chotěboř: M. Pešek – Vácha, Jakub Ludvík, Mendl, Jaroslav Ludvík, Krejčí, Klofáč, Kopecký – Eis, Svoboda, Dvořák – Mašek, Nguyen, B. Činčila – Kraučuk, Hospodka, Žemlička – Hlídek.

Česká Třebová: Sajdl - Škvor, Jan Moučka, Cik, Šejba, Pražák, Šimončič – Hemský, Vlček, Jar. Moučka – Fúzik, Jindřich, Voženílek – Křečan, Knytl, Krajíček.

V čase 3:32 byl po faulu na domácího útočníka Svobodu vyloučen Šimončič. Při přesilové hře se do střeleckých šancí dostali Svoboda s Eisem, oba ztroskotali na pozorném brankáři Sajdlovi.  Kohouti se naštěstí ubránili, své vyloučení pak v čase 7:11 kompenzoval od modré čáry přesně střílející Šimončič – 0:1. Krátce po něm pálil prudce Jar. Moučka, gólman Pešek puk s námahou vyrazil.

V polovině první třetiny se s chutí hrající Kohouti dostali do dvoubrankového vedení, po krásné spolupráci s Jar Moučkou se v čase 9:46 zblízka trefil Hemský – 0:2.  Hosté pak přežili další vyloučení (Knytl) a v 15. minutě mohli přidat třetí gól. Nádhernou akci rozehrál z vlastního pásma obránce Škvor, Jar. Moučka poslal do šance Vlčka, po jehož blafáku zastavil domácí brankář těsně před brankovou čárou. Ve 20. minutě chyboval Šejba, po jeho nepřesné rozehrávce se do šance dostal Nguyen, kterého vychytal Sajdl.

Zasloužená výhra Kohoutů se narodila ve druhém dějství, ve kterém hosté vstřelili pět branek. Stoprocentní šanci nejprve ve 26. minutě neproměnil Fúzik, který ze tří metrů mířil do brankáře Peška. O dvě minuty později se v podobné pozici ocitl Eis, na gólmana Sajdla však nevyzrál. Ve 32. minutě se na druhé straně vytáhl Pešek, který lapil gólovou střelu Hemského.

Potom se na ledě začaly dít neuvěřitelné věci. V čase 33:16, po krásné akci Voženílka s Janem Moučkou, zblízka skóroval Fúzik – 0:3. Další branka padla po 16 (!) vteřinách, v čase 33:32 byl jejím autorem Vlček – 0:4. Domácí trenér Kraučuk vzal oddechový čas, ale rozjetý českotřebovský rychlík nezabrzdil.

Pátý gól vstřelili Kohouti krátce po zahájení hry, v čase 33:46 se radoval Voženílek – 0:5. Hokejisté Chotěboře připomínali tvrdě knokautovaného boxera, v čase 34:35 inkasovali pošesté, tentokrát z hole Křečana – 0:6. Ke vstřelení čtyř branek potřebovali Kohouti necelé dvě minuty!!!  Šokovaného soupeře dorazil v čase 39:12 po skvělé individuální akci Hemský – 0:7.

V úvodu závěrečné třetiny znovu zaúřadovala první útočná formace Kohoutů, po přesné rozehrávce Škvora přenechal Hemský puk Jar. Moučkovi, proti jehož blafáku byl domácí brankář bezmocný – 0:8. Čestného úspěchu se hokejisté Chotěboře dočkali až při dvojnásobné přesilové hře, kdy skóroval Kraučuk – 1:8.

Vítězství České Třebové mohlo být ještě výraznější, kdyby ovšem slibné šance proměnili Fúzik s Voženílkem. První přesilovku si hosté zahráli až v 57. minutě, kdy nepřesný rozhodčí Kolář vyloučil  Eise (předtím bohorovně přehlédl jasný faul Váchy na unikajícího Šejbu). Domácí brankář Pešek pochytal bomby Vlčka a Hemského, v čase 59:20 kryl Vlčkovo trestné střílení.

HLAS PO UTKÁNÍ
Vladimír Vaněk, manažer Kohoutů:
„Tak tohle byla jiná písnička. Naši hráči nedali silnému soupeři aktivní hrou žádnou šanci. V úvodu mužstvo podržel brankář Sajdl, ve druhé třetině byl na ledě pouze jeden tým. Děkujeme padesátce fanoušků, kteří kluky vytrvale povzbuzovali.“

Příští zápas – středa 10. ledna: Choceň - Česká Třebová (18.30).