Kohouti porazili Chotěboř a skončí na druhém místě

Českotřebovští Kohouti doma zdolali houževnatou Chotěboř a v předposledním kole základní části soutěže si zajistili druhou příčku. Znamená to, že ve čtvrtfinále play off vyzvou hokejisty Světlé nad Sázavou. Dojde na předčasnou reprízu loňského finále.

Česká Třebová – Chotěboř 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)

Branky: 2. Škvor (Jar. Moučka, Hemský), 29. Vlček (Křečan, Cik), 39. Jar. Moučka (Fúzik, Škvor), 52. Hemský (Škvor, Jar. Moučka) – 19. Křesťan (Nguyen), 21. Petr Mašek (Mendl).
Rozhodčí: Prchal – Kis, Pošvář. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. Diváků: 452. Zásahy brankářů: 22:41. Nejlepší hráči: Škvor, Jar. Moučka – M. Pešek.
Česká Třebová: Nimmerrichter – Škvor, Pražák, Lesák, Jan Moučka, Cik, Šimončič, Verner – Hemský, Jar. Moučka, Fúzik – Šejba, Jindřich, T. Prachař – Křečan, Vlček, Knytl – Zítka, Voženílek, Pejcha.
Chotěboř: M. Pešek – Mendl, Jaroš, Ludvík Jakub, Krejčí, Patrik Mašek, Jaroslav Ludvík – Hlídek, Hospodka, Petr Mašek – Kraučuk, Křesťan, Nguyen – Kováč, Svoboda, Žemlička.

Kohouti parádně začali. V čase 1:10 min. otevřel skóre obránce Škvor, který si od mantinelu skvěle najel do střelecké pozice a prostřelil gólmana Peška – 1:0. Chotěbořského brankáře vzápětí zaměstnali Křečan, Vlček a Prachař. Převaha domácího týmu byla zřejmá, v koncovce si však Kohouti nadále vylamovali zuby na výborně chytajícím Peškovi, který se vyznamenal zejména v 17. minutě, kdy zlikvidoval samostatný nájezd Křečana.

V závěru první třetiny nečekaně uhodilo na druhé straně. Za vlastní brankou chyboval obránce Šimončič, toho snadno obral o puk Nguyen, přihrál před branku Křesťanovi, který zblízka pohodlně vyrovnal – 1:1. Ve 20. minutě se ještě jednou tleskalo brankáři Peškovi, který po tvrdém voleji Jindřicha ukryl puk ve své lapačce.

Druhá třetina začala pro Kohouty šokem. První formace propadla ve vlastním obranném pásmu a v čase 20:25 inkasovali Kohouti z hole Petra Maška druhý gól – 1:2! Hosté ožili a dál vystrkovali drápky, ve 27. minutě podržel Kohouty brankář Nimmerrichter, když lapil vyloženou šanci Kraučuka. Domácí mohli vyrovnat o minutu později, po krásné spolupráci s Prachařem nedokázal zasunout puk do odkryté branky Jindřich.

Vyrovnání se Kohouti dočkali v čase 28:20. Vlček poslal po levém křídle dopředu Křečana, ten mu přihrávku vrátil a Vlček šikovnou tečí vyrovnal – 2:2. Výkon domácího mužstva se zvedl, jenže Kohouti nadále stříleli slepými náboji. Obrovskou příležitost měl ve 35. minutě Šejba, hostující brankáře nepřekonali ani Prachař s Hemským. Hosté doplatili na nedovolený zákrok Mendla. Obránce Chotěboře byl na trestné lavici pouhých 14 vteřin, krásnou střelou do horního růžku chotěbořské branky jej vrátil a led Jar. Moučka – 3:2. V rušné koncovce druhého dějství měli čisté gólové šance domácí Cik a hostující Hospodka.

Českotřebovským fanouškům zatrnulo ve 43. minutě, obránce Šimončič nechal středem projít Kováče, jehož střelu se štěstím vyrážel gólman Nimmerrichter. U rozhodujícího okamžiku střetnutí byl opět Mendl. Jeho spoluhráči se ve čtyřech sice ubránili, ale pouhé dvě vteřiny po návratu Mendla do hry inkasovali v čase 51:10 čtvrtý gól z hole Hemského – 4:2. Závěrečných sedm minut ovládl gólman Pešek, kterého nepřekonali Cik, Šejba. Hemský, Moučka a Vlček. Tři minuty před koncem zneškodnil Pešek i sólový nájezd Fúzika.

HLASY PO UTKÁNÍ

Jaromír Jindřich, trenér Kohoutů: „Chtěli jsme odčinit slabý výkon a vysokou porážku v Chrudimi, to se nám v dnešním utkání podařilo. I když je jasné, že v naší hře je stále hodně rezerv.“
Aleš Kraučuk, trenér Chotěboře: „Nebyli jsme v nejsilnějším složení, ale odehráli jsme slušný zápas. Hráči dobře bruslili a soupeři nic nedarovali. Věřím, že se na play off dáme dohromady, je to nová soutěž.“
Příští zápas – sobota 27. ledna: Česká Třebová – Choceň (14.30 v Žamberku).

Před závěrečným kolem jsou známy dvě čtvrtfinálové dvojice: Chrudim - Litomyšl a Česká Třebová - Světlá nad Sázavou.