Kohouti v Hlinsku doplatili na vlastní chyby

Do třetice to hokejistům České Třebové nevyšlo, ve třetím utkání hraném na ledě soupeře vybojovali Kohouti pouze jeden bod. Chybovali v obraně a nedokázali se více prosadit v útoku. Tým Hlinska nebyl herně lepší, hrál jednoduchý hokej a byl efektivnější v koncovce.

Hlinsko - Česká Třebová 6:5 sn (2:1, 2:2, 1:2 – 0:0)

Branky: 1. Chvojka (Velinský), 6. Havel (Dítě), 36. Králíček (Brebera), 37. Beneš (Dítě), 52. Havel (Pazourek, Hron), rozhodující nájezd Pazourek – 10. Vlček (Jar. Moučka), 24. Škvor (Jar. Moučka, Vlček), 31. Křečan (Pejcha, Šimončič), 44. Fúzik (Jindřich, Šejba), 57. Hemský (Jar. Moučka, Pražák).

Rozhodčí: Škorpil – Gregar, Teplý. Vyloučení: 8:9. Využití: 1:1. 0:1. Diváků: 174. Nejlepší hráči: Gregor, Havel – Jar. Moučka, Vlček.

Hlinsko: Gregor – Poskočil, Fink, Sobotka, Beneš, Pazdera. Brázda – Velinský, Chvojka, Pazourek – Dítě, Hron, Havel – Tulis, Zdražil, Brebera – Králíček.

Česká Třebová: Sajdl – Škvor, Voženílek, Cik, Šejba, Pražák, Šimončič - Hemský, Vlček, Jar. Moučka – Fúzik, Jindřich, T. Prachař – Křečan, Knytl, Pejcha.

Kohouti inkasovali ve 46. vteřině utkání. Velinský snadno obešel Voženílka, brankář Sajdl jeho střelu vyrazil a dojíždějící Chvojka puk pohodlně poslal za jeho záda – 1:0. Vzápětí se o vyrovnání pokoušeli T. Prachař, Křečan a Jindřich, jejich střely pochytal gólman Gregor. V 6. minutě hosté propadli ve středním pásmu, do úniku se dostal Havel, a i když mu puk v rozhodující chvíli sklouzl z hole, došoural se do českotřebovské branky – 2:0. Škoda, že krátce předtím trojice rozhodčích přehlédla metrový ofsajd domácích hráčů…

Tento okamžik hosty probudil. Do první gólové šance se dostal v 9. minutě Pejcha, jehož nájezd zlikvidoval pozorný Gregor. Domácí brankář kryl vzápětí ránu Hemského, kapituloval až v čase 9:41, kdy jej překonal tvrdě a přesně střílející Vlček – 2:1. Bláznivý hokej, při kterém oba týmy zapomínaly na obranu, pokračoval. V 15. minutě měl ideální šanci k vyrovnání Jindřich, jehož nájezd zmařil Gregor. Na druhé straně se ve stejné minutě dostal do podobné střelecké příležitosti Havel, ale Sajdl svůj tým podržel. Kohouti prožívali horké chvilky v závěru první třetiny, kdy byli vyloučeni Cik s Vlčkem.

Na začátku druhé třetiny byli na trestnou lavici vykázání domácí obránci Brázda s Finkem, přesilovou hru pěti proti třem zužitkoval Škvor – 2:2. Hosté pokračovali s výhodou jednoho muže v poli, ale tentokrát hlineckou branku vůbec neohrozili. Českotřebovský tlak sílil, jenže v koncovce byli Kohouti neproduktivní. Od 26. do 30. minuty zápasu neproměnili slbné šance Vlček, Jar. Moučka, Jindřich a Prachař.

Do druhé poloviny střetnutí vstoupili lépe Kohouti. Ve 31. minutě poslal Pejcha do úniku Křečana, který zakončil přesným blafákem – 2:3. O tři minuty později hráli hosté další přesilovku, ve vyložené šanci přestřelil Jar. Moučka. Z těsného vedení se Kohouti neradovali dlouho. Po chybách Šejby a Šimončiče totiž během 68 (!) třetin dvakrát inkasovali. V čase 35:30 se snadno gólově prosadil Králíček – 3:3. Dílo zkázy dokonal v čase 36:38 obránce Beneš – 4:3. V předposlední minuty druhé části hry mohl vyrovnat Fúzik, trefil jen dobře postaveného brankáře Gregora.

Českotřebovský kapitán se prosadil ve 44. minutě, po parádní přihrávce Jindřicha vstřelil vyrovnávací branku – 4:4. Vzápětí předvedl krátké herecké vystoupení hlinecký útočník Dítě, po jehož teatrálním pádu byl na trestnou lavici nesmyslně vykázán Knytl. Hosté se ubránili, i když po akci Pazourka puk poletoval po brankové čáře.

V čase 47:30 byl přísně vyloučen českotřebovský obránce Škvor, kterému sudí Škorpil udělil čtyři trestné minuty! Kohouti statečně odolávali, pouhých osmnáct vteřin před návratem vyloučeného hráče, v čase 51:15, strhl vedení na stranu Hlinska důrazný Havel – 5:4. Hosté v závěru zabrali, autorem vyrovnávací branky byl v čase 56:08 Hemský – 5:5. Na nepřesného rozhodčího se zlobili i domácí, kterým v čase 56:36 vyloučil Chvojku. Kohouti nabídnutou přesilovou hru nevyužili, po zmatcích před vlastní brankou byli spíše rádi, že neinkasovali.

V pětiminutovém prodloužení měli nejdříve navrch domácí (Beneš, Dítě), největší šanci však spálil Škvor. Disciplína zvaná samostatné nájezdy patřila Hlinsku. První proměnil Pazourek, ve čtvrté sérii se radoval Sobotka. Kohouti? Prachař, Moučka, Hemský a Šejba gól nedali, a tak hosté brali pouze jeden bod.

HLAS PO UTKÁNÍ

Vladimír Vaněk, manažer Kohoutů:
„Zápas jsme ztratili vlastním přičiněním. Na jedné straně jsme spoustu šanci doslova zazdili, na straně druhé jsme chybovali v obranné činnosti a minimálně dva góly soupeři doslova darovali. Naše hra se musí v příštích zápasech výrazně zlepšit.“

Příští zápas – neděle 17. ledna: Česká Třebová – Moravská Třebová (18.30).